Jakie rzeczy warto kupić dziecku do szkoły?

Mimo że upragnione przez dzieci wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wielu rodziców już zastanawia się nad zakupem wyprawki dla pierwszoklasisty. Jeżeli również należycie do tego grona, a ponadto wasza pierwsza pociecha już we wrześniu rozpocznie edukację w szkole podstawowej, zapoznajcie się z naszym poradnikiem na temat tego, jakie rzeczy warto kupić dziecku do szkoły.

Plecak

Zdecydowanie jest to niezbędnik każdego ucznia. Plecak powinien być odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka tak, aby mogło ono wygodnie nosić do szkoły wszystkie potrzebne rzeczy. Warto również zwrócić uwagę na to, aby był wykonany z odpowiedniego, wytrzymałego materiału. Dobrym rozwiązaniem okażą się plecaki zrobione z nieprzemakalnego materiału, dzięki czemu nawet podczas deszczu książki i zeszyty waszych dzieci pozostaną suche.

W przypadku pierwszoklasistów nie warto wybierać plecaków, które mają wiele drobnych przegródek. Dobrze sprawdzą się takie, posiadające dwie duże przegrody oraz dwie lub trzy mniejsze kieszonki, w których dziecko schowa cenne drobiazgi. Przy zakupie plecaka warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on specjalne miejsce na wodę. Taka kieszeń jest bardzo praktyczna, ponieważ umożliwia dziecku łatwy dostęp do napoju.

Piórnik

Wyprawka pierwszoklasisty nie może obyć się bez piórnika. W przypadku początkujących uczniów najlepiej sprawdzi się taki, posiadający oddzielne przegródki. Dzięki nim Wasze dzieci nie będą miały problemu z utrzymaniem porządku w piórniku, a co za tym idzie, znalezieniu w nim niezbędnych przyborów szkolnych. Starsi uczniowie, z powodzeniem skorzystają z piórników w postaci saszetki. Co obowiązkowo powinno się w nim znaleźć?

W przypadku dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły, niezbędne okażą się olowki drewniane. To właśnie z ich wykorzystaniem pierwszoklasiści zapisują litery, których uczą się podczas lekcji. Wraz z ołówkiem w parze zawsze idą gumka do ścierania oraz temperówka. Przydatne okażą się również kolorowe kredki, których dzieci używają nie tylko podczas lekcji plastyki. Piórnik pierwszaka warto wyposażyć również w klej, nożyczki oraz linijkę.

Strój na w-f i wygodne buty

Niegdyś strój do ćwiczeń na zajęcia wychowania fizycznego zwykle składał się z białej koszulki oraz krótkich granatowych lub czarnych spodenek. Dzisiejsze szkoły coraz częściej odchodzą od tej zasady i zezwalają uczniom na odrobinę swobody podczas dobierania stroju na w-f. Niemniej jednak zanim kupicie swojemu pierwszoklasiście kolorowe ubrania, warto zasięgnąć informacji na ten temat u wychowawcy.

Wybór odpowiednich butów dla pierwszoklasisty, w których będzie chodzić po szkole oraz ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego jest równie ważny. Warto, wybrać sportowe buty dla dzieci, które będą odpowiednio wyprofilowane. Zwróćcie także uwagę na szerokość butów w palcach, tak aby nie uciskały one palców dziecka. Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru obuwia na w-f jest kolor podeszwy. Zaleca się wybieranie butów z jasną, najlepiej kauczukową, podeszwą.

Materiał sponsorowany

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes