Kampania informacyjna urzędu na neofaszystowskich symbolach

Wieczorową porą napiszę trochę o tym jak Urząd Miejski w Łęcznej informuje mieszkańców na temat następstw wprowadzenia uchwały śmieciowej w naszym mieście.

Jak widać na załączonym obrazku, „urzędowy merchandiser” zadbał o to, abyśmy bez zbędnego wodzenia wzrokiem po tablicy, odnaleźli to co naprawdę ważne.


Dla tych którzy chcieli ale nie zobaczyli, mam zbliżenie 😉Okazuje się, że oprócz tego, co urząd „chciał” nam przekazać, możemy dostrzec jeszcze plakaty ruchu narodowego w naszym mieście. Wszystkie zostały opatrzone zabronionymi symbolami nacjonalistycznymi (Falanga). Jak to możliwe, że osoba umieszczająca urzędowe informacje, nie zwróciła na to uwagi? A może sam włodarz, wydał zgodę na umieszczanie takich plakatów?

Na koniec zapis art. 256 kodeksu karnego:
„Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Kampania informacyjna urzędu na neofaszystowskich symbolach

 1. Skoro Pan Burmistrz wyraził zgodę na powieszenie tych plakatów to znaczy, ze ten symbol z ręką i mieczem jest legalny. Pan Burmistrz bardzo dobrze zna się na przepisach prawa i gdyby symbol był zakazany to Pan Burmistrz zaskarżyłby wszystkich, którzy to wieszali do sądu. Mi ten symbol dodatkowo kojarzy się z silną ręką Pana Burmistrza, który trzyma miecz władzy w naszym mieście i będzie walczył z wszystkimi przeciwnikami.

 2. Jakie słowo będzie zatem bardziej odpowiednie/poprawne? Nacjonalistyczny?

  1. Falanga jest symbolem polskiego ruchu narodowego, który jest równie antykomunistyczny jak i antyfaszystowski czy antynazistowski. Tu zaznaczam że nie ma znaku równości między narodowcami a nacjonalistami, mimo że jedno drugiego nie wyklucza.

   1. Nie odnalazłem nigdzie takiej definicji, czy mógłbyś wskazać jakieś linki?

    1. http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3344/z-tradycja-stylistyki-ruchu-narodowego-w-tle

     Cytuje za wikipedią na którą cały czas sie powołujecie:

     „Falanga – symbol będący stylizowanym wizerunkiem ręki trzymającej miecz. Geneza symbolu ręki z mieczem sięga XVI wieku, kiedy to była symbolem marynarki wojennej. Na początku lat 30 XX wieku symbol ręki z mieczem zaczął pojawiać się jako jeden z symboli Obozu Wielkiej Polski. W 1935 roku RNR Falanga przyjął za swój znak uproszczony znak graficzny ręki z mieczem. Obecnie falanga jest oficjalnym symbolem organizacji narodowych o profilu radykalnym – współczesnego ONR-u i NOP-u, CHOĆ NADAL CHĘTNIE SIĘ DO NIEJ ODWOŁUJĄ CZŁONKOWIE INNYCH ORGANIZACJI NARODOWYCH.”

     Narodowa Łęczna jest właśnie taką „inną organizacją narodową”.

  1. Chociażby dlatego żeby tacy ograniczeni blogerzy jak Wy, nie wyzywali ludzi od faszystów. Jesteście żałośni.

    1. Zwyczajnie czuje sie obrażony i wyrażam swoje niezadowolenie, a że wynika to z waszego żałosnego wpisu to piszę co myślę o jego autorach.

 3. To może kilka linków:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Narodowo-Radykalny_Falanga

  http://www.szczecin.kwp.gov.pl/ps/images/stories/file/stoprasizm.pdf

  http://majewski.salon24.pl/445579,17-latek-skazany-za-falange

  http://www.nacjonalista.pl/2010/11/03/olimpia-elblag-ukarana-za-falange/

  Czy możecie wrzucić jakiś link do informacji, że falanga nie jest znakiem zabronionym, nacjonalistycznym lub neofaszystowskim? Odchodząc od treści apelu narodowców (zgadzam się z nim), czy sądzicie, że umieszczanie takich symboli na miejskich/urzędowych tablicach jest właściwe?

  Co do samej legalizacji to czy informacja, że „w dniu 25 października 2011 roku Wydział Rejestrowy Sądu Okręgowego w Warszawie zarejestrował symbol „falangi”, a także krzyż celtycki i „zakaz pedałowania” jako oficjalne symbole partyjne Narodowego Odrodzenia Polski, lecz po apelacji prokuratury Sąd Apelacyjny w Warszawie odmówił ich zarejestrowania po tym, jak w kwietniu 2012 Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że partia polityczna nie może mieć zarejestrowanych więcej niż jeden symbol graficzny” – jest błędna lub nieprawdziwa?

  1. Falanga kolego została zarejestrowana już w 1993r. No ale skoro swoją wiedzę czerpie się tylko z wikipedi to już inna sprawa. Co do kar to zostały nałożone na stadionach gdyż są tam zakazane za sprawą komunizującej organizacji „nigdy więcej” i jej durnowatego katalogu, gdzie falanga jest tam obok m.in Szczerbca -koronacyjnego miecza królów Polski. Co ukazuje totalny debilizm pzpn który sobie może zakazywać prawnie chronione symbole na terytorium RP.

   Błagam darujcie sobie takie newsy, wstyd że łęczynianie wybrali sobie takich radnych.

 4. Co to za bzdurny artykuł? Falanga jest zarejestrowanym i prawnie chronionym symbolem. Jest równie faszystowski jak herb Łęcznej czy godło państwowe czyli wcale. Ktoś tutaj szukał taniej sensacji i chyba ją znalazł ukazując swoją niewiedzę i idiotyzm.

 5. Od kiedy falanga jest zabronionym symbolem? Od kiedy falanga jest symbolem faszystowskim? Może godło państwowe też jest symbolem zabronionym?

  Żenada! Falanga jest legalnym prawnie chronionym symbolem narodowców. Zaś pierwszy raz została wykorzystana w XVIIw!!! w bitwie morskiej pod Oliwą przez polskich marynarzy w walce ze Szwedami.

  Autor tego tekstu jest ogromnym ignorantem zaś wiedza historyczna chyba ogranicza sie do artykułów z gazety wyborczej.

  Wstyd!

 6. Osoba, która przystrzeliła zszywaczem pismo gminne zrobiła to perfekcyjnie, uwidaczniając tym wyższość Urzędu – w końcu to miasto jest właścicielem tej tablicy.
  I kto śmie teraz powiedzieć inaczej, że Urząd Miasta nie prowadzi przejrzystej polityki.

 7. Dlaczego kłamiesz nt. Falangi? Radzę zaisntalować jakiś update do swojego mózgu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.