Koronawirus szaleje. Szkoły i instytucje w Łęcznej nieczynne. Tymczasem Włodarski zwołuje sesję, żeby podnieść opłaty za śmieci!

Stan zagrożenia epidemicznego nie powstrzymał burmistrza Leszka Wlodarskiego przed zwołaniem w przyszły wtorek 24.03 nadzwyczajnej (bez udziału mieszkańców/gości) sesji rady miasta m. in. w sprawie podniesienia opłat za wywóz śmieci. Dlaczego ratusz tak spieszy się z tą podwyżką?

Mieszkańcy nie mają wątpliwości „burmistrz skorzystał z okazji, bo na sali obrad nie będzie mogło przebywać więcej niż 50 osób, czyli mieszkańcy de facto nie będą mogli protestować” – mówią

W projekcie uchwały czytamy: „Ustala się podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady nie są zbierane w sposób selektywny w wysokości 34 PLN”.
Dotychczas mogliśmy wybrać, czy chcemy segregować, czy nie. Kiedy śmieci były segregowane, stawka wynosiła 17 PLN, a przy braku segregacji 25 PLN. Obecnie mieszkańcy nie mają już wyboru i muszą segregować, a w razie jej braku zostaną ukarani nową podwyższoną opłatą.
Czy to oznacza wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej dla mieszkańców bloków i w razie stwierdzenia braku segregacji, karania wszystkich mieszkańców? Jesli chodzi o mnie to nie mam wątpliwości, że właśnie tak będzie. Uważam, że gdyby ratusz nie chciał tych pieniędzy, to nie spieszyłby się tak bardzo wprowadzeniem nowych zasad.

To tym bardziej dziwne, że zaledwie 5 dni temu, sam Włodarski publikował apel wojewody lubelskiego w kwestii ograniczenia wszelkiego zgromadzeń osób. A może on nie czyta tego, co publikuje…

Czy Wasze portfele są gotowe na kolejny rok ze skaczącym Leszkiem? 🙂

PS. W Łęcznej 4-osobowa rodzina (mieszkająca w bloku) za śmieci zapłaci 68 PLN, w Warszawie 65 PLN.

– – – – – Aktualizacja – – – – –
Powyższe informacje (o podwyżce i o odpowiedzialności zbiorowej) potwierdza urząd miejski w wydanym dzisiaj „oświadczeniu”, bądź jak kto woli w „FAKE News’ie”.
Zobaczcie sami:

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Koronawirus szaleje. Szkoły i instytucje w Łęcznej nieczynne. Tymczasem Włodarski zwołuje sesję, żeby podnieść opłaty za śmieci!

 1. Po pierwsze to czy pracownicy Gminy i Starostwa wogole pracuja czy tylko siedza i pierdza w stołki.
  Bartol wystap o zestawienie list obecnsci co robili i ile nas kosztowali.
  Po drogie jak w tej sytuacji dziala wydział komunikacji.
  Po trzecie co Gmina Łęczna i Starostwo zrobilo by pomóc lokalnej społęczności i przedsiebiorcom.
  Gdzie jakiekolwiek informacje co do szkół i programu szkolnego, bo na chwile obecna to rodzice wykonuja za darmo prace nauczycieli.
  Skoro tak funkcjonujemy to moze warto rozwazyc redukcje etatow w GŁ Starostwie i Szkolach.
  Jak nasi drogo oplacani urzednicy przewiduja i przygotowuja sie na nadchodzace spowolnienie gospodarcze i kryzys ktory juz zaczyna nas dotykac.
  Kto odpowiada za sprzatanie Łęcznej i co to za dziadostwo Sprzataja ulice wyzucajac w trawnik, a zeby jeszcze smiecie mieszkancom podrzucac to juz po prostu bezczelnosc.
  Co do sesji to cos czuje , ze jakies komutatorstwo szykuja.

 2. Proszę poczytać jak Prezydent Chełma dba o przedsiębiorców, a w Łęcznej?? Proszę gdzie? Są Ci samorządowcy,dlaczego nic nie robią,?bo oni i tak na konto pieniądze dostaną,nie duże ale płynność będzie, Ludzie trzeba w tym ciężkim okresie tak samo się wziąść za nich tak jak oni biorą się za Nas w takiej sytuacji .

 3. Łęczyńskiego dziadostwa ciąg dalszy. Włodarskiego powinien zbadać jakiś medyk-specjalista. To nie jest normalne. I nie fair. Kawał mendy.

 4. Wczoraj rano, podczas wyrzucania moich posegregowanych śmieci byłem świadkiem jak pracownik spółdzielni wyrzuca szklane butelki pozbierane na osiedlu do pojemnika z frakcją zmieszaną. Gdy zwróciłem mu uwagę, odpowiedział że spółdzielni nie będzie segregował. Chyba go zaprowadzę na sesję.

 5. a i dróg możecie nie łatać w tym roku i tak fuszerki, tylko ulgi dla płatników się spodziewam

 6. brawo samorząd, wam potrzebne są nasze pieniądze nie my , i tyle w temacie , bo pojęcia nie macie o zarządzaniu i leci przez palce forsa, aby na państwowym stanowisku pensja będzie wypłacona w 100 % ? pewnie i w terminie , bo moja chyba wcale , ale my padniemy pierwsi i to jest najgorsze

 7. A czy przy takiej sytuacji PGKiM będzie wywoził śmieci według harmonogramu zwykłego czy jakiś inny opracują (czyt. zmniejszona ilość kursów) ? Bo jak zmniejszą (na zwiększenie nie ma co liczyć bo koszty) to śmieci będzie więcej i znowu będą marudzić w urzędzie że śmieci są „nieposegregowane”,a z tego miejsca kolejna podwyżka.

 8. Sytuacja jest poważna nie powinno się w ostatnim czasie organizować tego typu zebrań. Po co narażać uczestników? Nie jedna-en na takim spotkaniu zakaszle, ktoś inny będzie zakatarzony, czy warto?
  Każdy ma własną rodzinę, po co roznosić zarazę i później szukać winnych?

 9. Chcieliście leszka to trzymajcie się za portfel. #zostanwdomu podwyżka cię odnajdzie.

 10. Świetny czas na podwyżki! Większość ludzi traci tymczasowo prace, zresztą dalej czas pokaże jak będzie. Nie powinien nikt zapłacić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.