Teodor Kosiarski nowym, starym burmistrzem

Wszystko wskazuje na to, że łęczyńskim magistratem przez najbliższe 4 lata pokieruje nowy, stary burmistrz Teodor Kosiarski, który zdobył 4142 głosy(55,9%) (o ok. tysiąc mniej niż 4 lata temu). Jego konkurent zebrał 3272 głosy (44,1%). Frekwencja była niższa od tej z pierwszej tury.
Gratuluję wybrańcowi i mam nadzieję, że tym razem dla miasta i mieszkańców będzie pracował całe cztery lata, a nie jedynie w roku wyborczym. Zwycięstwo Kosiarskiego jest po części również sukcesem Lepszej Łęcznej, gdyż jak wiadomo sztab burmistrza (w związku z brakiem własnego programu) nie mówiąc brzydko „zapożyczył” program wyborczy ugrupowania M. Fijałkowskiego (żłobek, strefa ekonomiczna, remonty dróg wiejskich, remont basenu, ścieżka do szpitala czy budowa parkingów). Niestety jak mawiał klasyk „ciemny lud kupił wszystko” (uwierzył, że to program Teo).
Kosiarski może być pewien, że co miesiąc będą padały pytania i interpelacje dotyczące realizacji tego programu. Ze swojej strony obiecuje spoglądać na ręce gospodarza, zwłaszcza przy nowych naborach do pracy w urzędzie. Nie mam wątpliwości, że tak „szerokie” poparcie musi zaowocować stanowiskami.
Jestem przekonany, że projekt Lepsza Łęczna będzie się nadal rozwijał i finalnie przyczyni się do rozwoju naszego miasta, przyniesie także wymierne korzyści mieszkańcom. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszej inicjatywy.

PS. Na dzisiejszej sesji rady miasta dowiemy się czy to rada będzie ustalała jakie inwestycje będzie wykonywał burmistrz czy może będzie odwrotnie.

Udostępnij ten wpis!

48 przemyślenia na temat „Teodor Kosiarski nowym, starym burmistrzem

 1. Wybory byrmistrza dobitnie pokazaly jak proboszcz sw. Barbary sprzedaje się lewicowemu burmistrzowi za srebrniki -plakaty na ogr. ogloszenia podczas ciszy wyb., ogloszenia naruszjące cisze wyb., Ksiądz w Ciechankach poszedl w jego slady i nie kazal wiernym isc glosowac na ,,ateiste” a na płocie w niedziele wisiał plakat kosiarskiego. Biedni księża zapomnieli ze od czerwonych czysty poki co jest tylko PiS. Fotografie burm. Kosiarskiego na Kongresie Europa plus z Markiem Siwcem , Kurczukiem, Kabacinskim w Lublinie nie caly rok temu to duma dla niektorych Łęczynskich księzy . Rozliczymy Was po kolędzie za te judaszowe srebrniki , udając gorliwą modlitwe ale bez ,,co łaska;;; po kolędzie. Nie dziwcie się, ze przez takie zachowania coraz więcej drzwi w Łęcznej przed Wami się zamyka.A….jeszcze jedno- Fijalkowski bral slub koscielny trzeba bylo spojrzec do akt., zanim się wiernych przekonalo do ,,czerwonego kandydata.

 2. Przed II turą wyborów w gminie Sawin (pow. chełmski) tłumy ludzi meldowały w swoich włościach obcych ludzi. Przypadek? Ciekawe ilu ludzi u nas zameldowano?

 3. Wszystkim. którzy oddali głos na p. Kosiarskiego życzę, aby to poczucie humoru jakie mieliście w dniu wyborów towarzyszyło wam w najważniejszych momentach waszego życia. Środkowy palec.

 4. soory Bartol . przyszalałem ,ale nie toleruje kapusiów sprzedawczyków i konfidentów na Twym blogu.,wciskają sie jak męndy kazdą dziurą ,na Łęcznej liza dupe Kuczynskiemu , Kosiarskiemu ,a tu filuja co sie dzieje i durne komentarze wklejają ,

 5. Mario 13 tak jestem młody i z wielkim szacunkiem do ciebie odpowiadam –
  z racji wieku nie zdązyłem jeszcze tak jak ty lizac dupy burmistrzowi ,i całej jego świcie ,i napewno nie dam rady tego zrobic tak jak ty , bo nawet na Łęcznej 24 jesteś na 1-szym miejscu lizusów ,ochlaptósów i pachołków liderem wsród tych -którzy tylko czekaja aby kogos oczerniac kto ma inne zdanie,poglady,itp, myslisz ze jestes anonimowy jak chcesz mozesz juz nie byc ,., mozesz pouczac co do zdan swoja zdziwaczała rodzine a nie mnie , znajdz swoje miejsce w szyku i stosuj sie do pewnych zasad ,bo takich zasranców Kosiarskiego na tej stronie nikt nie toleruje ,konfidentów sprzedawczyków i kapusiów przyjmuja na , ,PORTALU – „DONIOSĘ .PL,” Tam sie zgłoś ,

  1. też chciałbym to wiedzieć. Mam jednak przeczucie, że od tego stanowiska zacznie się spłacanie poparcia od PSLu. Poczekamy, zobaczymy.

   1. to by się nawet układało w logiczną całość bo skoro w powiecie PSL i SLD, to czego nie w gminie SLD i PSL.
    biegnę się do PSLu zapisać wtedy wyjdę korzystnie, chuj z moralnością..

    1. sorry za wulgaryzm ale po prostu nic się nie zmieniło :/ a przynajmniej nie tak jak na to liczyłem. PSL to dziwka z każdym pójdzie, szkoda mi tych ludzi. pozdro

 6. A Grzegorz będzie ………. z-cą Burmistrza. Oj będzie się działo. No może Słowik go może wygryźć.
  Oj chyba będę za Wami.

 7. Panie Mariuszu Fijałkowski głosowałam na pana i trzymałam kciuki az smuto ze pan nie został ale prosze sie nie poddawac i byc takim jakim jest pan człowiekiem :)a ludzie są niemadrzy i gadaja swoje … A panu zycze dalej isc do przodu i sie nie podawać !!!POKŁONY DLA PANA !!!:) , ,,,, Ludzie nie czepiajcie sie p. Fijałkowskiego co z tego ze ma 29 lat i bardzo dobrze !!!!a ze ma doktorat zazdroscisz ?? , kazdy musi kiedys sprobowac i zaczac ., tak jak w normalnej pracy zaczynasz tez jestes nowym pracownikiem … tak samo i tu … chciał dobrze to ten stary zarozumiały wygrał co ze swoja ekipą robi dla siebie dobrze,aż zal ze będzie zyc z naszych pieniedzy dalej!!!! i zył w luksusach a szarego człoweika ma gdzies ze nie ma pracy i zyje w nędzy nie mając na chleb … TO JEST PRAWDA ,, niech w łecznej kosiarski da stanowiska pracy, wiele osób jest bez pracy ….. BEZNADZIEJA …. KOSIARSKI DAJ LUDZIOM PRACE , i zrób ludziom na wsiach noramalne drogi dojazdowe jak z ciebie taki Pan i Władca ….

 8. Panu Mariuszowi, gratuluję bardzo dobrego wyniku- mimo wszystko.
  a do łęcznian: Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

 9. Ręce opadają.
  Gdzie byli koleżanki i koledzy z PIS?
  Czekacie Państwo na kolejne nie kończące się podwyżki dla miasta?
  Pewnie już na wiosnę przekonacie się co zrobi pan burmistrz Kosiarski ze swoją ekipą?
  Ale cóż wybór Kosiarskiego potwierdził jakim to zwartym ugrupowaniem jest w Łęcznej Prawo i Sprawiedliwość i co chce zrobić, by mieszkańcom Łęcznej żyło się lepiej i żeby nie dopuścić do wyzysku przez władzę.
  Mamy przykład jak to logiem PIS w Łęcznej można manipulować do woli – a działacze Lubelscy mają niby przyjrzeć się temu co miało miejsce w gazetce wyborczej Wspólnej Sprawy w Łęcznej.
  Czy partia o nazwie PIS w Łęcznej istnieje?
  „Powiunżta się bo się pogubita” tymi słowami można dziś określić zachowanie tej partii.
  Szkoda bo jest co robić dla miasta i mieszkańców.

  1. Ferdynandzie, niestety PiS w Łęcznej to kpina. ale czegoż można się spodziewać jeśli decyzje w sprawie Łęczyńskiego PiSu podejmowane są przez posła Michałkiewicza, któremu chyba na rękę jest by w Łęcznej rządziła stara ekipa Kosiarskiego. w moim odczuciu PiS bardzo dużo stracił dzięki ostatnim decyzjom, przynajmniej ja zastanowię się kilkakroć zanim zagłosuję na tę partię. nadwyrężyli moje zaufanie. niby chcą zamiany wystawiają L. Tora, by na koniec i tak zostać przy starym. na litość Boską albo chce się coś zmienić albo niech sie nie wygłupiają z tym poparciem Kosiarskiego. PiS w Łęcznej to dla mnie trup polityczny i wszystkim radzę poważnie zastanowić się czy warto tę partię wspierać.

 10. Po pierwszym głosowaniu przewodniczącego rady jest pat 9 do 9 głosów. Panie Kosiarski, gdzie ta większość w radzie? Tu też Pan kłamał!

 11. „Dzisiaj rozprawa w trybie wyborczym w sprawie paszkwilu Kosiarskiego.”

  KNP Lublin: „Dzisiaj o godzinie 15.30 w sali nr 8 w Sądzie Okręgowym w Lublinie ul. Krakowskie Przedmieście 47 odbędzie się rozprawa w trybie wyborczym. Zobaczymy jak tzw. „wymiar sprawiedliwości” oceni postępowanie Komitetu Wyborczego Wyborców „Porozumienie Samorządowe Wspólna Sprawa” z Łęcznej.”

 12. No cóż, wygrał ten na którego głosowała większość- widocznie widziała w nim potencję i szansę na poprawę. Nie rozumiem tylko dlaczego od razu wyborców nazywać idiotami i ciemnymi ludźmi gdyż nie głosowali tak jak wy (bo oczywiście tylko nieliczni mają jasne umysły, inteligencję i wiedzę tajemną). Każdy miał prawo do oddania głosu na swojego kandydata i to prawo wykorzystał- chociaż jak pokazują dane nie wszystkim chciało się tego wyboru dokonać i nie obchodzi go los naszego miasta, a tym samym, siebie samego.

  P.S Nie głosowałam na kandydata który wygrał, po prostu szanuję zdanie innych…

  1. Chodziło mi o to, że część ludzi najzwyczajniej uwierzyła, że to jest program Kosiarskiego. To ich nazywam „ciemnym ludem”. Zwracam też uwagę że na 19 000 mieszkańców do urn poszło ok. 7000, to też daje do myślenia 😉

  2. To Teo w swoim wystąpieniu powyborczym na TUBIE stwierdził,m że na niego głosowali mądrzejsi. To on pogardza każdym, kto mu nie włazi w d…

 13. na szczęście nie przyczyniłem się do tej łęczyńskiej głupoty, żeby wybierać po raz kolejny takiego włodarza trzeba naprawdę być bardzo ograniczonym człowiekiem, bez kompletnie żadnych perspektyw na przyszłość, ale Pan burmistrz naobiecywał za głosy trochę więcej pracy, wygranych przetargów, ciepła posadką w Urzędzie, i jak taki głu….pi cie….mny łęczniak nie zagłosuje

 14. Co niektórzy, chyba nie znają dokładnie sytuacji P.Fijałkowskiego.
  Nie twierdzę, że P.Fijałkowski to zły człowiek, ale jeśli miałam wybierać pomiędzy człowiekiem z doświadczeniem życiowym i zawodowym, z energia do życia (pomimo upływających lat), ktory zawzięcie dąży do celu w sprawie miasta, otacza się ludźmi mądrymi i doświadczonymi również, a młodym człowieczkiem który dopiero ukończył studia( a w zasadzie jeszcze ich nie dokończył, gdyż nie obronił doktora, a każdy z nas wie, że w tych czasach czy ma się mgr czy dr przed nazwiskiem to nic nadzwyczajnego!),który nie ma żadnego doświadczenia zawodowego i życiowego , bo czym może się pochwalić człowiek który ma dopiero 29 lat i niech nikt nie mówi mi ,że ma czym bo odbył tylko staż w urzędzie (pod skrzydłami P. Kosiarskiego na dodatek),a jego gazetki wyborcze i obiecanki na nich, były tak nierealne, wręcz śmieszne(min.”obniżenie podatków”- nie tylko od Burmistrza zależy obniżenie podatków itp., o tym czy podatki będą obniżone decyduje przede wszystkim Rada!) P. Kosiarski zaczynał w innym miejscach obył się z ludźmi i z pracą! Nie każdy dostaje wszystko zaraz po studiach.Niech P. Fijałkowski popracuje te 4 lata i coś osiągnie, żeby miał się czym pochwalić na kolejnych wyborach, może wtedy wygra! A P. Kosiarski spokojnie przekaże stanowisko nowemu DOŚWIADCZONEMU człowiekowi!!
  Bardzo się cieszę, że P.Kosiarski wygrał, bo przynajmniej nie będę się martwić co by było za 4 lata jakby jakiś młodzik wygrał wybory i chciał spełnić swoje wszystkie obietnice z kampanii wyborczej, a potem łatał dziury w budżecie miasta jeszcze większymi podatkami i opłatami za wszystko. Reasumując : P. Kosiarski nam na pewno nie zaszkodzi wręcz przeciwnie, a P. Fijałkowski niech zabiera się do pracy i nie buja w obłokach.Życzę mu jak najlepiej i za 4 lata na pewno na niego zagłosuję jeśli oczywiście będzie, będzie mial już sie czym pochwalić. Powodzenia 🙂

  1. Coś mi się wydaję, że za 4 lata ponownie będziesz narzekała na brak doświadczenia. Fijałkowski jest radnym już drugą kadencję 😉

  2. Doświadczenie? Pokaż mi starych doświadczonych którzy dokonywali wielkich rzeczy… Szef programu Apollo kiedy amerykanie lądowali na księżycu miał 26 lat… Większość zespołu to byli ludzie po 22 lata od razu po studiach… Dokonali największej rzeczy w historii ludzkości właśnie dlatego, że nie słuchali starych… Pogrzeb sobie w historii i zobacz co wtedy mówili na ten temat Ci „doświadczeni” hehe dzisiaj w NASA siędzą starzy doświadczeni i NASA musi prosić ruskich, żeby im ludzi na orbitę wysłali, nic nie osiągnęli… Co zawdzięczam Teodorowi po 12 latach jego rządzenia? Bezrobocie… Jak chcę spędzić wolny czas to co, mam sobie rozłożyć kocyk na wyremontowanej ulicy? Nie, wyjechać… I dlatego gro z moich znajomych siedzi dziś za granicą bo ten koleś swego czasu powiedział, że on nie jest jasiem wędrowniczkiem i nie będzie szukał inwestorów. Remont ulicy to najprostsza z rzeczy w pracy burmistrza, to potrafi każdy… Znaleźć pomysł na miasto to już inna sprawa, takich rzeczy mogą dokonać ludzie z wizją, czyli młodzi, rozumiejący czasy. A takiej wizji nie posiada nasz włodarz z PZPR, który jak był kierownikiem na kopalni to… Sami zapytajcie ludzi, którzy mieli wątpliwą przyjemność pracować z tym kolesiem

 15. Gratuluje wygranej p. burmistrzowi Kosiarskiemu. Trzeba przyznac , ze miał mocnego konkurenta. Panie Mariuszu, panu takze nalezą się słowa uznania, bardzo pan zaktywizowal w kampanii swojego konkurenta.

 16. Nie oczekujcie cudów,tu rządzi system,władza,pieniądze i znajomości,czekajcie,aż kobyła zdechnie,ahahahahaha,co mądrzejsci będą wyjeżdżać z Łęcznej,bo gwarantuję ,że pracę mają WYBRAŃCY,a przeciętny Kowalski to płotka przy rekinach.
  Nic się nie zmieni hahahahahahaha,Wasze żale ludzi i skargi z czasem się wzmożą,tego jestem pewien,a Burmistrz będzie robił swoje i śmiał się z naiwnych,wierzcie dalej po 12 latach takiej bidy 😀 hahahahahahahahahahahahahaha

  1. ..” przeciętny Kowalski to płotka przy rekinach ” – jaka płotka, przecież to nienaruszalny zastępca, co prawda teraz wygląda jak płotka, ale jeszcze rok temu to był „wieloryb potężny”.
   Wierzę jednak że miejska łęczyńska władza wyciągnie wnioski i od razu weźmie się do roboty dla dobra społeczeństwa, które niestety z każdym kwartałem ilościowo maleje w Łęcznej.
   A tak nawiasem to ta gazetka kłamstw -rozrzucona do wszystkich mieszkań w czwartek oraz w dniu wczorajszym – dniu wyborów w kościele św. Barbary naruszano podczas ogłoszeń ciszę wyborczą, wymieniając nazwisko „hojnego sponsora”- dla niektórych miało to jednak zdecydowany kierunek na kogo głosować. Wg zasady : „…liczy się efekt”, a przecież niedługo rekolekcje to się wyspowiadam”. Czyli teraz trzy i pół roku posiedzę, odpocznę, a w sierpniu 2018 spróbuję kolejny raz popracować. Prezesa kopalni przeproszę za te 20 % kamienia w węglu – zresztą do kolejnych wyborów zapomną o tym górnicy i znowu zagłosują „za”.

   1. A w Kościele nie obowiązuje cisza wyborcza? Czemu nic z tym nie zrobicie? Przecież było wymienione publicznie nazwisko jednego z kandydatów. Przecież gdyby P. Kosiarski miał czyste intencje to ofiarę złożył by bezimiennie. A to wyczytanie w ogłoszeniach parafialnych było celowo ukierunkowane na kogo głosować i za kim jest nasz proboszcz.

 17. Nic się nie zmieni,ludzie naiwni jak małe dzieci,wspomnicie mnie za 4 lata,nic hahahaha,łudzcie się jak Teo Was siuda,hahahaha Dzikie rządy i takiego Wała zobaczycie 🙂 Podziękujecie mi za proroctwo 🙂 Pozdrawiam Naiwnych

 18. Jesli wygra mafia to zostanie wyprowadzic sie z tego Ciemnogrodu :)Ale nie zmieni to wizerunków spaczonych w wyniku wydanej gazetki 🙂

 19. Jezeli on wygrał to i tak tylko dla tych co na niego głosowali ,pozostali jeszcze bardziej beda go pilnowac ,obserwować i patrzec jeszcze dokładniej na jego poczynania ,kazdy mały bład bedzie jak eksplozja ,,zachecam wszystkich do pilnowania kazdego kroku tego człowieka ,zobaczymy czy spełni to co słodko obiecywał ,tak czy siak dlamnie jest nikim ,bo ja głosowałem na kogo innego,dlatego nie akceptuje niczego co jest z nim zwiazane ,

  1. Brak doświadczenia argumentem popierającym kwalifikacje ? takie rzeczy tylko w Polsce. Pojęcie doświadczenie odnosi się do wiedzy jaką należy posiadać by wykonać określone zadanie a nie do proponowanych rozwiązań. Szanowny Pan Kandydat snuje wizje o inwestycjach, uczelni wyższej ( tak oglądałem debatę) i wszystko bez konkretnych rozwiązań. Ogólniki niewiele mające wspólnego z rzeczywistością. AGH w Łęcznej ? Dla dwudziestu osób ? Gdzie Pan Fijałkowski kończył studia ? Wydaje mi się, że albo nie pamięta już struktur uniwersyteckich co źle świadczyć może na rzecz zdobywania wiedzy lub zachowywał wstrzemięźliwość w kontakcie z nimi. Może lepiej kupić Gimbusa ? Pochodzę z Łęcznej choć nie mieszkam w niej od blisko dwudziestu lat. Bywam tu tylko kilka razy w roku. Nie głosowałem więc w rodzinnym mieście i nie żałuję tego. Poziom sporu na linii Burmistrz-opozycja na zatrważająco niskim poziomie. A propos planowanej obrony pracy doktorskiej przez Pana Fijałkowskiego. Panie Doktorancie – mniej pleonazmów. Pozdrawiam

 20. Przejezdzałem koło Urzedu Miejskiego ,swiatła sie pala .chyba urzedasy w pospiechu pakuja walizki ,zabieraja co sie da ,jak szczury opuszczaja okret ,mam nadzieje ze tak jest,

  1. „pakuja walizki ,zabieraja co sie da ,jak szczury opuszczaja okret ,mam nadzieje ze tak jest”
   bolo16,twardym musisz być.Nie poddawaj się.Domyślam się,że jesteś młody.Dlaczego tak myślę?Bo palić może się świeczka,zapałka,stodoła,w kominku,palenisku….ale w życiu nie słyszałem,widziałem,żeby światło się paliło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.