Łęczna: Amator Whisky i oranżady trafił do aresztu!

Na początku lutego policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Łęcznej. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca zabrał z półki butelkę Whisky oraz butelkę oranżady. Następnie produkty schował za kurtkę, po czym przeszedł za linie kas nie płacąc za nie.

Na sytuacje tą zareagował pracownik ochrony, który wybiegł za uciekającym złodziejem. Kiedy go dogonił, ten zaczął szarpać ochroniarza po czym wyjął butelkę z alkoholem i zaczął grozić że go uderzy. Następnie uciekając, zgubił skradzione łupy warte blisko 100 złotych.

Wyjaśnianiem okoliczności przestępstwa i ustaleniem tożsamości mężczyzny zajęli się łęczyńscy kryminalni. Analizując zebrane w sprawie materiały wytypowali sprawcę. Okazał się nim  33 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo jakiego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi jednak na fakt, że działał w warunkach recydywy, tym samym naraził się na surowszą karę.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Łęczna: Amator Whisky i oranżady trafił do aresztu!"

 1. Cozakraj pisze:

  Policja zrobiła co do niej należy,ale system jest chory, 3 miesiące aresztu?! Za 100zł ,zwykle zapełnienie statystyk,ten przykład pokazuje dobitnie jak to działa,masz pieniądze chodzisz wolno za gwałty, morderstwa nie mówiąc już o przekrętach na miliony ” ludzie na górze, śmieci na dnie” jeszcze trochę i wrócą czasy gdzie pan dla przykładu chłosta chama w centrum miasta,w sumie to poza publiczną chłostą to nic się nie zmieniło.

 2. GRP 2 pisze:

  Co to za bystrzak, który nie może zarobić na flaszeczkę?

 3. zirytowany pisze:

  Gratulacje dla łęczyńskiej policji, sprawna akcja i profesjonalizm przy ujęciu groźnego przestępcy…. Policja mogłaby się zająć poważniejszymi przestępstwami, sprawy takie jak niszczenie aut, kradzieże telefonów, wykorzystywanie zgubionych kart płatniczych, wieczorne rozboje w weekendy przez niekoniecznie trzeźwych i świadomych młodych są umarzane z powodu RZEKOMYCH braków świadków i materiałów dowodowych…

  • kalia pisze:

   Zachowanie policji adekwatne do zajścia. Irytować się można jedynie twoim komentarzem.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes