Łęczna: Będzie wigilia miejska! Radni znaleźli i przekazali na ten cel pieniądze. Ile? [Video]

W najbliższą niedzielę 11.12.2022 na pl. Kościuszki odbędzie się jarmark świąteczny oraz wigilia miejska. Pierwotny plan zakładał, że będzie to okazja do przedwyborczego lansu (na koszt podatnika) dla miejskiego pływaka, a np. koła gospodyń wiejskich, wystawiające w tym czasie swoje produkty, będą musiały zapłacić „placowe”.
To nie spodobało się radnym, którzy znaleźli pieniądze dla KGW. Skąd?

Nieobecność radnych na sesji, oznacza zmniejszoną dietę. Niewypłacone pieniądze zasilają pulę oszczędności. W ciągu bieżącego roku, nazbierało się ich ok. 5000 PLN.
Radny Piotr Kotuła złożył wniosek o przeniesienie tych środków na rzecz gminnych kół gospodyń wiejskich. Po 1000 PLN na każde.
Za te pieniądze gospodynie przygotują tradycyjne świąteczne potrawy, których mieszkańcy będą mogli spróbować na niedzielnej wigilii miejskiej.

Jak widać na poniższym nagraniu, nie było problemu aby wszyscy radni zgodnie poparli wniosek radnego Piotra Kotuły.

Da się? Oczywiście! Trzeba tylko chcieć!

Wigilia już w najbliższą niedzielę od godziny 14:00 ,a wcześniej, bo już od 10:00 będzie trwał jarmark świąteczny. KGW zapraszają wszystkich mieszkańców!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do artykułu "Łęczna: Będzie wigilia miejska! Radni znaleźli i przekazali na ten cel pieniądze. Ile? [Video]"

  1. Mieszkaniec pisze:

    A ja tak w świątecznym klimacie – czekam na wpis krytykujący miejskie lodowisko 🤔🤔

    • Bartol pisze:

      Musisz poszukać na innej stronie. Od wielu lat lobbowałem za lodowiskiem.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes