[Łęczna i koronawirus] M. Fijałkowski: Czy Włodarski zamierza pomóc łęczyńskim przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcy mogą na nas liczyć – mówił włodarz Chełma ogłaszając pakiet ulg i ułatwień dla lokalnych firm.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo pandemia koronawirusa odbija się na kondycji przedsiębiorców. Najbardziej odczuwają to lokalni mikroprzedsiębiorcy, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub nie mogą jej wykonywać wcale, a co za tym idzie przestali zarabiać. Włodarze polskich miast rozumieją, że przedsiębiorcy napędzają gospodarkę lokalnie oraz centralnie.

Kilka dni temu rząd ogłosił pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. Wiele samorządów w Polsce (np. Chełm) także proponuje szereg rozwiązań mających na celu pomóc przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas. Są to m.in. zwolnienie lub odroczenie zapłaty podatku od nieruchomości czy środków transportowych, odroczenie zapłaty za usługi komunalne lub rozłożenie ww. płatności na raty, zwolnienie z pobierania czynszu za dzierżawę gminnych lokali, itp. W niektórych samorządach rozwiązania te już działają lub zaczną działać w ciągu kilku najbliższych dni.

Niestety próżno szukać informacji o tym, że gmina Łęczna zamierza wprowadzić dla lokalnych przedsiębiorców podobne rozwiązania. Zamiast tego zwołana została nadzwyczajna sesja rady miejskiej, by wprowadzić “podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady nie są zbierane w sposób selektywny w wysokości 34 PLN”.

Dlatego złożyłem wniosek o udostępnienie informacji publicznej, w którym pytam burmistrza czy zamierza podjąć jakiekolwiek działania w celu pomocy łęczyńskim przedsiębiorcom.

Mam nadzieję, że Łęczna również aktywnie włączy się w pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Odpowiedź zostanie oczywiście opublikowana na łamach bloga.

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "[Łęczna i koronawirus] M. Fijałkowski: Czy Włodarski zamierza pomóc łęczyńskim przedsiębiorcom?"

 1. skun pisze:

  no to mata pomiedzy Jana Pawła a Piłsudskiego budujo kolejno pseudo galerie

 2. Janek Znajomski pisze:

  Uważam że storna mediów, stronictwo burmistrza szuka zastępczych tematów, atakuje skaluje mi brata to nie godzi się na takie zagrywki w dobie pandemii. Może jakąś opinie dacie na ten temat?
  https://leczna24.pl/informacje/lokalne/24245/czy-powiat-leczynski-gotowy-jest-na-teczowa-rewolucje/

  • Bartol pisze:

   moja opinia jest od lat niezmienna, autor tych wypocin to zwykły urzędowy śmieć. Przypominam jednak, że temat komentowanego wpisu jest zupełnie inny.

   • Janek Znajomski pisze:

    Poniekąd, uważam że ten temat o teczowym powiecie, to jest temat zastępczy bo pewnie się szykują podwyżki chciał to zasłonić tym artykułem.

 3. obserwator pisze:

  Cosik tak czuje, że przedsiębiorcy mogą się nie pozbierać jak im Leszek ułatwienia zrobi

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes