[Łęczna i okolice] – Oszustwo na Zakład Energetyczny! Uważajcie na takie SMSy!

Jak podają czytelnicy wąsatego bloga, od kilku dni mieszkańcy Łęcznej otrzymują SMSy o treści, którą widzicie na tytułowym zdjęciu. Zmieniają się jedynie kwoty. Ostrzeżcie rodzinę, znajomych, a przede wszystkim osoby starsze aby pod żadnym pozorem nie klikały w przesyłane linki. Możecie stracić pieniądze!

W miniony poniedziałek do łęczyńskiej komendy zgłosiła się 34 – letnia mieszkanka gminy Cyców. Kobieta poinformowała, że została oszukana przez osobę, która  podawała się pod PGE Polską Grupę Energetyczną. Jak się okazało kobieta dostała na swój numer telefonu wiadomość sms o treści: ,,Na dzień 11.05 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 3,46 zł. Zapłać teraz na: https://cli.co/platnosc-pge-hkj45or. Kobieta weszła w załączony link i we wskazane miejsce wpisała wygenerowany kod BLIK. Następnie poprzez aplikację bankową potwierdziła transakcję. Jak się potem okazało z konta 34 – latki zniknęło 1000 złotych.  

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes