[Łęczna i okolice] – Oszustwo na Zakład Energetyczny! Uważajcie na takie SMSy!

Jak podają czytelnicy wąsatego bloga, od kilku dni mieszkańcy Łęcznej otrzymują SMSy o treści, którą widzicie na tytułowym zdjęciu. Zmieniają się jedynie kwoty. Ostrzeżcie rodzinę, znajomych, a przede wszystkim osoby starsze aby pod żadnym pozorem nie klikały w przesyłane linki. Możecie stracić pieniądze!

W miniony poniedziałek do łęczyńskiej komendy zgłosiła się 34 – letnia mieszkanka gminy Cyców. Kobieta poinformowała, że została oszukana przez osobę, która  podawała się pod PGE Polską Grupę Energetyczną. Jak się okazało kobieta dostała na swój numer telefonu wiadomość sms o treści: ,,Na dzień 11.05 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 3,46 zł. Zapłać teraz na: https://cli.co/platnosc-pge-hkj45or. Kobieta weszła w załączony link i we wskazane miejsce wpisała wygenerowany kod BLIK. Następnie poprzez aplikację bankową potwierdziła transakcję. Jak się potem okazało z konta 34 – latki zniknęło 1000 złotych.  

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!