Łęczna: Opozycja ponownie wygrywa! Nie będzie opłaty targowej! [Video]

Włodarski i jego ludzie dwoili się i troili, żeby tylko nikt nie zlikwidował opłaty targowej w Łęcznej. Brudna kampania miejskiego akrobaty nie wytrzymała jednak zderzenia z rzeczywistością i finalnie opłata targowa została zniesiona. Radni mają także propozycję dla kupców z targowiska przy ul. Braci Wójcickich, którzy nie płacą opłaty targowej, a inną opłatę pobieraną przez PGKiM. Pytanie tylko, czy burmistrz będzie chciał skorzystać z ich sugestii?

Jak można było się spodziewać, urzędnicy ratusza robili wszystko, żeby storpedować pomysł radnych, który swoimi podpisami, poparło ponad 300 mieszkańców. Zarzuty ekipy „skaczącego” Leszka nie były jakoś specjalnie przemyślane, Sam Włodarski przyczepiał się uzasadnienia uchwały, słyszeliśmy też standardowy repertuar pt. „nierzetelność i manipulacja”. Tak słabe przygotowanie burmistrza i jego przybocznych do dyskusji, sprawnie wypunktował radny dr M. Fijałkowski:

Nie było co zbierać.
Kolejny cios w urzędniczą patologię zadał radny Piotr Kotuła:

Mimo, że leżącego (nawet akrobaty) kopać się nie powinno, to wystąpienie radnego dr G. Pelicy było idealnym podsumowaniem manipulacji urzędników z ratusza.

Frustracja Leszka Włodarskiego i jego niewielkiej już garstki radnych była tak duża, że chwilę przed sesją (na kolanie) powstała propozycja uchwały, która usunęłaby opłatę targową w wysokości 100 PLN. Pod projektem jako wnioskodawca podpisała się radna Florek (nauczycielka). W mojej ocenie była jedynie figurantką, ponieważ przedstawiała projekt w taki sposób, jakby widziała go pierwszy raz w życiu. Osobiście nie mam wątpliwości, kto jej tą uchwałę napisał 🙂

Głosowane były więc dwa projekty uchwał.
Finalnie 11 głosami (Imienne wyniki głosowania) wygrał pomysł dr M. Fijałkowskiego (podpisany przez 10 radnych), całkowicie likwidujący opłatę targową w Łęcznej. Co ważne, opłata targowa funkcjonuje w całym mieście oraz na targowisku na ul. Pasternik. Na targowisku przy ul. Braci Wójcickich, funkcjonuje jedynie na terenie niezadaszonym. Na jego większej części istnieje natomiast inna opłata „za urządzenia targowe”. Nalicza ją i pobiera PGKiM. W związku z tym, że radni nie mogą zlikwidować tej opłaty, zaapelowali podczas sesji, a jutro (09.02) złożą formalny wniosek, który sugeruje burmistrzowi obniżenie wspomnianej opłaty lub nawet jej likwidację.
Pytanie tylko, czy burmistrz będzie chciał posłuchać radnych, czy może będzie chciał dzielić handlujących w Łęcznej na lepszych i gorszych.

Kończąc, przypomnę tylko, że wartość opłaty targowej zebranej przez łęczyński ratusz w całym 2022 roku to 13 500 zł (trzynaście i pół tysiąca złotych). Tymczasem tylko w 2020 roku Włodarski umorzył właścicielowi WAMEXu podatek na kwotę ponad 30 000 PLN!!! (LINK)
Jakieś pytania? 🙂

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Łęczna: Opozycja ponownie wygrywa! Nie będzie opłaty targowej! [Video]

 1. Panie Piotrze Radny proszę rozważyć moją propozycję: proszę poprosić sąsiada kuriera DPD tego od paczkomatów.
  Załaduj mu na busa, daj list przewozowy, oznacz w rubryce, jako darowiznę od rolnika trzy zajebiście wielkie czerwone buraki.
  1 – Dla Leszka tego od basenu 2 – dla sekretarza może to już ostatni sekretarz w Łęcznej i 3 -dla łąkowego redaktora, że przyczynili a nawet pomogli w zniesieniu opłaty targowej.
  Jakby nie oni to kto by o takiej uchwale handlowej i każe stu złotowej dziś rozmyślał, że ona tu była ?
  A tak w poniedziałek przyjadą kupcy i niech się cieszą , że Łęczna stała się miastem wolnego handlu. jak w Honkongu, może to początek?
  Pamiętaj nie żałuj grosza, wydałeś tyle, wydaj jeszcze, burak niech będzie duży czerwony z zielonym liściem, niech kurier ma co dźwigać. Widziałam takie w Elizówce k… a jak dynie.
  A ci trzej panowie niech wp….lają je ze złości wbijając zęby i kojąc ból, że znów z radnymi miejskimi nie wyszło.
  Mam jeszcze jednego gościa na myśli, możliwe, że nawet pomysłodawcę zbiórki opłaty 100zł, ale jemu to raczej beret, gumowce bat i suchego chleba potrzeba.

 2. Sekretarz gminny co to za stanowisko, co za etat? wysokie pobory, najwyższe nagrody za nic nie robienie?
  Nieznajomość przepisów, brak wiedzy głupie wypowiedzi, gdzie kto będzie handlował?
  Pod Netto -sekretarzu jak ktoś zechce handlować musi pytać w Spółdzielni Skarbek, bo to jej teren. A wy ze „skoczkiem leszkiem” nie macie już nic do powiedzenia. Pan radny powinien wam kurierem po buraku wysłać z dopiskiem „ludzie wstydu”. Targowisko w poniedziałki po kupcach sprzątać, bo do zarządzania miastem się nie nadajecie
  -sekretarzu czy na urzędowych drzwiach masz wywieszkę Pierwszy? czas już myśleć o zmianie na słowo „Ostatni”
  To może w końcu miasto odżyje?

 3. Tuba zarobiona jest promowaniem lubelskich dyskotek. O tej sprawie chyba chce jak najszybciej zapomnieć. Coś im nie pykło.

 4. Małek na emeryturę, Kuczyński do pośredniaka. Włodarski nie ma szansy na kolejną kadencję z takimi pomagaczami. Co ten Małek wygaduje? Dla niego to my mamy jeszcze lata 90. Puśćcie sobie jeszcze raz jego wypowiedzi.

 5. Wojował, wojował, i ma efekt – kolejna spektakularna porażka. Jak się nie ma odpowiedniej siły (większość w Radzie), to nie wszczyna się awantur i prywatnych wojenek. Tak by zrobił racjonalny człowiek, ale postępowaniem Burmistrza i jego otoczenia od dawna już nie kieruje logika, tylko wynikający z niskich pobudek rewanżyzm, mściwość i osobiste urazy, które przysłaniają im rzeczywistość i kładą się cieniem na całą kadencję. Szkoda tylko gminy i straconych lat, i osób wobec których prowadzi się takie żenujące akcje, jak ta ostatnia z opłatą targową. Dziękuję tym radnym, którzy zagłosowali za uchwałą Pana Fijałkowskiego, a pozostałym radnym wiernym burmistrzowi życzę przejrzenia na oczy.

 6. System rozwalony. Leszek tylko siedział czerwony ze złości. On chyba stracił kontakt z łęczyńską rzeczywistością.

 7. Cieszę się , że na łęczyńskie targowisko zaczną przyjeżdżać różni kupcy.
  Pomysł sekretarza to tylko ośmieszenie miasta

 8. pomyślcie sobie jak będzie się musiał teraz nagimnastykować Kulig, żeby wybielić Leszka z tego całego szamba

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.