Łęczna: Milionowe marnotrawstwo w oświacie! Dlaczego ratusz ukrywa dokumenty?

Kilka tygodni temu pisałem, że zakończony, zewnętrzny audyt w łęczyńskiej oświacie, zarządzanej przez burmistrza, pokazał to, o czym mówiło się od lat. Gigantyczny przerost zatrudnienia i co za tym idzie, milionowe marnotrawstwo pieniędzy (LINK). Wygląda na to, że wnioski płynące z przeprowadzonej kontroli, kompromitują Leszka Włodarskiego tak bardzo, że ten nie chce opublikować dokumentu.

Mimo, że od przekazania dokumentu do urzędu miejskiego mijają dwa miesiące, jego treść widzieli tylko nieliczni. To szokuje tym bardziej, że za audyt zapłacili mieszkańcy Łęcznej. Tak Wy wszyscy!

W związku z tym ponad dwa tygodnie temu poprosiłem Włodarskiego o pilną publikację dokumentu. Odpowiedź z ratusza to prawdziwy kabaret. Zobaczcie sami:

W wolnym tłumaczeniu z urzędowego na „nasze”, wnioski płynące z powstałego dokumentu są na tyle bolesne dla łęczyńskiego układu władzy, że teraz trzeba nanieść poprawki i dopiero wtedy, każdy mieszkaniec będzie mógł się z nim zapoznać.

Sami rozumiecie, że oficjalne pokazanie informacji o przeroście zatrudnienia w miejskich placówkach oświatowych może nie do końca być spójne z przekazem propagandystów z ratusza. Może nawet okazałoby się, że trzeba będzie zwalniać *wazeliniarzy/znajomych, skaczącego Leszka, którzy w ostatnim czasie dostali pracę w podległych mu szkołach (np. bez konkursu).

Oczywiście działanie ratusza jest nielegalne i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wobec takiej postawy urzędników, publikację pierwotnie powstałego dokumentu niebawem nakaże sąd. Mam nadzieję, że przy okazji zasądzi pokaźną grzywnę informatykowi.

*niepotrzebne skreślić

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Łęczna: Milionowe marnotrawstwo w oświacie! Dlaczego ratusz ukrywa dokumenty?"

 1. Dan pisze:

  DLACZEGO W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH SĄ TSK DUŻE WYDATKI NA PRZYBORY SZKOLNE I KARTY PRACY?CZY MIASTA NIE STAĆ NA TAKIE WYDATKI TYLKO NA WSIOWY SPORT?

 2. kalia pisze:

  No i o co teraz wam chodzi? Wiadomo było o tym od dawna. Jedynie skala tego poraża. I co mu kto zrobi? Nikt i nic. Przecież to Łęczna.

 3. kasix pisze:

  Pogrążajcie się dalej urzędnicy. To co tu widać to się nazywa samozaoranie 😄

 4. I still do not understand why there are so many people living in Leczna voted at Mr Wlodarski? TBH with everyone who are angry at the mayor of Leczna, I promise to buy a wheelbarrow in this May and take Mr Wlodarski’s stinky arse to PGKiM’s bin.

  P.S. Mr. Kosiarski I am going to do the same 4U, you know exactly why XD. Time is coming foe justice LOL.

 5. Ola pisze:

  Poziom bezczelności w tym urzędzie sięga zenitu. Włodarski zniknij, szkoda miasta.

 6. Teraz, po ponad czterech latach jestem absolutnie pewien, że wystawienie Włodarskiego na stanowisko burmistrza przez Kosiarskiego to było genialne posunięcie. Dlaczego? Bo on sam był już skompromitowany. A wystawienie nowego „świeżego” kandydata dawało szansę na pozostanie układu przy władzy. Jednak teraz będzie ciężko utrzymać ten stan rzeczy.

 7. Horyzont pisze:

  Czytam sobie te artykuły i za każdym razem myśle, że nie da się już bardziej pogrążyć i skompromitować. Włodarski zawsze udowadnia, że można 🙂

 8. Ferdynand K pisze:

  Ale rządzi nasz dobrodziej.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes