Łęczna: Urząd miejski kupił 10 figurek odyńca za 16 000 PLN!

Pamiętacie jeszcze jak Włodarskiemu zabrakło pieniędzy na odśnieżanie miasta ale znalazł kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt fotograficzny(LINK) i ponad 200 000 na nagrody dla urzędników(LINK) ? Lepiej usiądźcie, bo przed Wami informacja o kolejnym pilnym wydatku urzędu miejskiego.
Mieszkańcy Łęcznej zapłacili za figurki odyńca więcej, niż kosztuje statuetka Oscara, przyznawanego przez amerykańską akademię filmową.

Dla tych, którzy nie wiedzą, „Łęczyński Odyniec Kultury” to nagroda Burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury. Jak się okazuje, łęczyńska statuetka jest naprawdę droga!

Zgodnie z informacją podaną przez tvn24, koszt wyprodukowania amerykańskiej statuetki Oscara oscyluje w okolicy 300 dolarów. Biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs tej waluty 3,79 PLN, Oscar kosztuje 1137 PLN. Tymczasem jedna statuetka Łęczyńskiego Odyńca Kultury to koszt aż 1600 PLN brutto (Gmina zamówiła 10 statuetek płacąc za nie w sumie 16 000 PLN (tak, szesnaście tysięcy złotych). W zasadzie to nie gmina zapłaciła, tylko mieszkańcy (podatnicy).
Poniżej screen z rejestru umów łęczyńskiego ratusza:

Czy Waszym zdaniem w czasie, kiedy wszyscy szukamy oszczędności i zaciskamy pasa, takie wydatki w naszej gminie są uzasadnione?

Aby ta informacja dotarła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "Łęczna: Urząd miejski kupił 10 figurek odyńca za 16 000 PLN!"

 1. Łęczna pisze:

  To chyba logiczne, że przy dużej ilości koszt jednostkowy jest niższy. Naprawdę wystarczy zobaczyć jakie są rynkowe ceny takich rzeczy. No ale… Przynajmniej jest się do czego przy..czepić

 2. Marek pisze:

  Czy to był dobry interes? Czy raczej przepłacili za te odyńce? Droższe od Oscara…to musi robić wrażenie.

 3. Murtaza pisze:

  Ale lipa, ale wstyd dla Łęcznej. Pozdro z Mazur!

 4. axa pisze:

  Ciekawe dlaczego „łęczyńska miernota” takich zjawisk nie widzi ?!

  • Luc pisze:

   Kto Ci dał prawo oceniać innych ….i nazywać kogoś miernotą…..

   • Arnold pisze:

    Sam sobie dał takie prawo a dlaczego nie? A łeczynska miernota takich rzeczy nie widzi. No może jakby to dotyczyło starostwa to by widzieli.

   • axa pisze:

    w Łęcznej jest zabita dyskusja, ludzie zobojętnieli już na to co się dzieje, dlatego burmistrz wygra słabością opozycji 🙁 i do referendum raczej nie dojdzie

 5. lubie_frytki pisze:

  Cyrk w urzędzie już mamy, teraz będzie zoo.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes