Łęczna: Urzędnicy urzędu miejskiego wystartowali w 20 konkursach. Wygrali 19! Ile zarobili? [Dokumenty]

O niesamowitym szczęściu może mówić trójka urzędników referatu inwestycji łęczyńskiego ratusza. Jak się okazuje, oprócz pracy w urzędzie miejskim, panowie prowadzą także swoje firmy, które od czasu do czasu brały udział w konkursach (dot. inwestycji). Tylko w ciągu ostatnich 6 lat wystartowali w 20 konkursach, wygrywając aż 19 z nich.

Na pierwsze wzmianki o tym, że urzędnicy ratusza, mają firmy, które wygrywają urzędowe konkursy, natrafiłem już w 2012 roku. Jednak wtedy wydawało mi się, że są to sytuacje jednostkowe i nie badałem tej sytuacji dokładnie.
Po zeszłorocznych informacjach o tym, że proceder nadal kwitnie (LINK) pod okiem Leszka Włodarskiego, postanowiłem zgłębić temat. Poprosiłem łęczyński ratusz o protokoły z konkursów dotyczących nadzorów inwestorskich, które prowadzono od 2014 do 2020 roku.

Co pokazały protokoły?

Okazało się, że w tym czasie firmy urzędników wzięły udział w przynajmniej 20 konkursach i wygrały 19 z nich. Dlaczego przynajmniej? Ponieważ ratusz przekazał, że były również takie postępowania do których protokoły nie były sporządzane (dokument powyżej). Przekazane protokoły możecie pobrać tutaj: (LINK)

Jeśli nie macie ochoty czytać, protokołów, pozwoliłem sobie na wyciągnięcie danych do poniższej tabeli w której na zielono oznaczyłem postępowania w których wygrały firmy urzędników. Pomarańczowym kolorem oznaczone jest jedyne przegrane postępowanie.

Zgodnie z treścią protokołów firmy urzędników zarobiły przynajmniej 330 000 PLN tak, ponad trzysta trzydzieści tysięcy złotych (w tym: Andrzej Szymak: 213 221 PLN, Zbigniew Kochański 91 200 PLN oraz Mirosław Krzysiak 28 720 PLN).

Oprócz tak dużej efektywności w wygrywaniu konkursów, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
1. Praktycznie takie same zestawy kontr-oferentów w konkursach w których starowały firmy urzędników.
2. Postępowania w których wygrywali pracownicy oraz kierownik referatu, prowadziła ich koleżanka z referatu. (LINK)

Jak mawiał klasyk…

Nie wiem jak Wy ale ja z chęcią zapytałbym panów o zestaw liczb na najbliższe losowanie lotto.

Panie burmistrzu, proszę się nie kompromitować i nie zapowiadać kolejnych „audytów”. Wszyscy wiemy, że tradycyjnie nie wykażą żadnych nieprawidłowości, a Pan stwierdzi, że w sumie tak było taniej dla urzędu, a nawet dzięki temu oszczędzaliście 🙂
Wszystkich mieszkańców zainteresowanych odwołaniem burmistrza odsyłam do strony organizatorów www.odwolajwlodarskiego.pl. Można tam pobrać listę poparcia, podpisać ją oraz umówić się na zwrot z organizatorem.

O konkursach w urzędzie z pewnością nie napiszą łęczyńskie pseudo-media. Aby treść wpisu trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

11 komentarzy do artykułu "Łęczna: Urzędnicy urzędu miejskiego wystartowali w 20 konkursach. Wygrali 19! Ile zarobili? [Dokumenty]"

 1. wujek dobra rada pisze:

  Urzędnicy łęczyńskiego magistratu,
  wystawiajcie te postępowania na BIP, niezależnie od kwoty, to zobaczycie prawdziwe realia rynkowe i konkurencję. Kiedy „jedyny słuszny oferent” przynosi 2 pozostałe oferty i z tego „materiału” organizuje się postępowanie pozaustawowe i sporządza protokoły to jest zwykły UKŁAD ZAMKNIĘTY panie burmistrzu

 2. zordon pisze:

  Porazka co się dzieje w tym mieście. Włodarski miał być inny, a tu proszę jest tak samo jak było albo i gorzej.

 3. axa pisze:

  ale ilość firm nie była by duża, te inwestycje w Podzamcze, a pusto!

 4. wieśniak pisze:

  Mocne! koniecznie napisz oświadczenie, że w najbliższym czasie nie chcesz popełnić samobójstwa.

 5. pepik pisze:

  Dlaczego nie powiadamiacie UOKIK o zmowie przetargowej w tej bulwrsującej sprawie?

  • antekX pisze:

   Pytanie słuszne, jednak czy chciałbyś być nazywany kapusiem?

   • pepik pisze:

    Oczywiście zapytałam ogólnie, sarkastycznie, na nikogo nie pokazujac palcem, nie zarzucajac nikomu zlych intencji. Na udowodnienie zmowy trzeba mieć dowody a dopoki nie zostanie to udowodnione nie ma kary 🙂 Artykul to nie zarzut a domysly redaktora. Od stawiania zarzutow sa organy panstwowe.

    • Bartol pisze:

     Małe sprostowanie. To nie domysły. To fakty, potwierdzone dokumentami z urzędu.

 6. ABC pisze:

  Macie jakieś wątpliwości co do zasadności referendum?

 7. Pandzioch pisze:

  Takie przypomnienie, że nie musimy się na to wszystko godzić i możemy burmistrza odwołać, zbieramy podpisy do 24 kwietnia: http://uwielbiampandy.blogspot.com/2021/02/inicjatywa-referendum-w-ecznej-jak.html

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes