Łęczna: Urzędnicy urzędu miejskiego wystartowali w 20 konkursach. Wygrali 19! Ile zarobili? [Dokumenty]

O niesamowitym szczęściu może mówić trójka urzędników referatu inwestycji łęczyńskiego ratusza. Jak się okazuje, oprócz pracy w urzędzie miejskim, panowie prowadzą także swoje firmy, które od czasu do czasu brały udział w konkursach (dot. inwestycji). Tylko w ciągu ostatnich 6 lat wystartowali w 20 konkursach, wygrywając aż 19 z nich.

Na pierwsze wzmianki o tym, że urzędnicy ratusza, mają firmy, które wygrywają urzędowe konkursy, natrafiłem już w 2012 roku. Jednak wtedy wydawało mi się, że są to sytuacje jednostkowe i nie badałem tej sytuacji dokładnie.
Po zeszłorocznych informacjach o tym, że proceder nadal kwitnie (LINK) pod okiem Leszka Włodarskiego, postanowiłem zgłębić temat. Poprosiłem łęczyński ratusz o protokoły z konkursów dotyczących nadzorów inwestorskich, które prowadzono od 2014 do 2020 roku.

Co pokazały protokoły?

Okazało się, że w tym czasie firmy urzędników wzięły udział w przynajmniej 20 konkursach i wygrały 19 z nich. Dlaczego przynajmniej? Ponieważ ratusz przekazał, że były również takie postępowania do których protokoły nie były sporządzane (dokument powyżej). Przekazane protokoły możecie pobrać tutaj: (LINK)

Jeśli nie macie ochoty czytać, protokołów, pozwoliłem sobie na wyciągnięcie danych do poniższej tabeli w której na zielono oznaczyłem postępowania w których wygrały firmy urzędników. Pomarańczowym kolorem oznaczone jest jedyne przegrane postępowanie.

Zgodnie z treścią protokołów firmy urzędników zarobiły przynajmniej 330 000 PLN tak, ponad trzysta trzydzieści tysięcy złotych (w tym: Andrzej Szymak: 213 221 PLN, Zbigniew Kochański 91 200 PLN oraz Mirosław Krzysiak 28 720 PLN).

Oprócz tak dużej efektywności w wygrywaniu konkursów, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
1. Praktycznie takie same zestawy kontr-oferentów w konkursach w których starowały firmy urzędników.
2. Postępowania w których wygrywali pracownicy oraz kierownik referatu, prowadziła ich koleżanka z referatu. (LINK)

Jak mawiał klasyk…

Nie wiem jak Wy ale ja z chęcią zapytałbym panów o zestaw liczb na najbliższe losowanie lotto.

Panie burmistrzu, proszę się nie kompromitować i nie zapowiadać kolejnych „audytów”. Wszyscy wiemy, że tradycyjnie nie wykażą żadnych nieprawidłowości, a Pan stwierdzi, że w sumie tak było taniej dla urzędu, a nawet dzięki temu oszczędzaliście 🙂
Wszystkich mieszkańców zainteresowanych odwołaniem burmistrza odsyłam do strony organizatorów www.odwolajwlodarskiego.pl. Można tam pobrać listę poparcia, podpisać ją oraz umówić się na zwrot z organizatorem.

O konkursach w urzędzie z pewnością nie napiszą łęczyńskie pseudo-media. Aby treść wpisu trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Łęczna: Urzędnicy urzędu miejskiego wystartowali w 20 konkursach. Wygrali 19! Ile zarobili? [Dokumenty]

 1. Urzędnicy łęczyńskiego magistratu,
  wystawiajcie te postępowania na BIP, niezależnie od kwoty, to zobaczycie prawdziwe realia rynkowe i konkurencję. Kiedy „jedyny słuszny oferent” przynosi 2 pozostałe oferty i z tego „materiału” organizuje się postępowanie pozaustawowe i sporządza protokoły to jest zwykły UKŁAD ZAMKNIĘTY panie burmistrzu

 2. Porazka co się dzieje w tym mieście. Włodarski miał być inny, a tu proszę jest tak samo jak było albo i gorzej.

 3. Mocne! koniecznie napisz oświadczenie, że w najbliższym czasie nie chcesz popełnić samobójstwa.

 4. Dlaczego nie powiadamiacie UOKIK o zmowie przetargowej w tej bulwrsującej sprawie?

   1. Oczywiście zapytałam ogólnie, sarkastycznie, na nikogo nie pokazujac palcem, nie zarzucajac nikomu zlych intencji. Na udowodnienie zmowy trzeba mieć dowody a dopoki nie zostanie to udowodnione nie ma kary 🙂 Artykul to nie zarzut a domysly redaktora. Od stawiania zarzutow sa organy panstwowe.

    1. Małe sprostowanie. To nie domysły. To fakty, potwierdzone dokumentami z urzędu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.