Podpaliła kościół w Lublinie. To 34-letnia Kamila R. mieszkanka Łęcznej!

Dym wydobywający się z kościoła przy ulicy Pogodnej w Lublinie został zauważony w miniony wtorek około godziny 12.30. Na miejscu od razu pojawili się świadkowie, którzy śniegiem zaczęli gasić zarzewie ognia. Po chwili pojawili się już strażacy oraz policjanci. Funkcjonariusze od razu przystąpili do dokładnego badania miejsca zdarzenia.

Wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa zostały przeprowadzone oględziny, podczas których zabezpieczono ślady. Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary od której zajęły się kolejne elementy. W całej świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu 6 i komendy w Łęcznej. Policjanci bardzo skrupulatnie badali pozostawione przez sprawczynię ślady. W ciągu kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli i przejrzeli dziesiątki monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków, sprawdzali każdy pojawiający się w sprawie wątek. Przeprowadzone czynności doprowadziły policjantów do Łęcznej. Tam zatrzymano 34-letnią Kamilę R. Mieszkanka Łęcznej noc spędziła w policyjnej celi. Dzisiaj jest doprowadzana do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Podpaliła kościół w Lublinie. To 34-letnia Kamila R. mieszkanka Łęcznej!"

 1. ABC pisze:

  Jeden skacze do basenu w ubraniu, kto inny kościół podpala – Łęczna musi być znana w całej Polsce.

 2. Olga pisze:

  To jedyna rzecz, z jakiej Łęczna znana jest w Polsce.

  • zielono-czarny pisze:

   a nieprawda, bo gdzie nie pojade w Polskę, tak wszyscy jak słyszą Łęczna, to śmieją się z burmistrza, co w ubraniu do basenu skakał. Teraz będą pamiętać o podpaleniu kościoła.

 3. onleczna pisze:

  Zacytuję klasyka „Kobita zgrzeszyła, no zgrzeszyła… A kto nie ma pokus…”

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes