Łęczna: Włodarski sprzedaje plac cyrkowy! Za ile?

Jeśli myśleliście, że działki, które w ostatnim czasie sprzedawał Włodarski (LINK) (LINK) (LINK), to wszystko na co go stać, to jesteście w błędzie. Chwile przed weekendem ukazało się ogłoszenie o sprzedaży placu cyrkowego na zbiegu ulic Chełmskiej i Staszica. Radni obawiają się, że pozyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczona na podwyżki dla urzędników.

W zeszły piątek 19.05 Włodarski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Łęczna przy skrzyżowaniu ulic: Chełmskiej i Staszica

Opis nieruchomości: nieruchomość niezabudowana i nieogrodzona składająca się z działek o nr ewidencyjnych:

 • 2585/75 o pow. 0,0617 ha, objęta KW Nr LU1I/00111799/6;
 • 2585/78 o pow. 1,0277 ha, objęta  KW Nr LU1S/00043657/0;

Przeznaczenie nieruchomości w m.p.z.p. dla działki:

 • 2585/75 – 38U – tereny usług (100%);
 • 2585/78 – 38U – tereny usług (91%), 1KDGP – tereny dróg publicznych – klasa: główna ruchu przyśpieszonego (9%).

Cena wywoławcza nieruchomości: 4.500.000,00 zł + podatek VAT

Wysokość wadium: 450.000,00 zł.  Wadium należy wnieść w pieniądzu (PLN) do dnia 16.08.2023r. na rachunek Urzędu Miejskiego w PKO BP S.A. Nr 84 1020 3206 0000 8402 0006 4527. Wpłaty należy dokonać tak, aby w dniu 16.08.2023r. była ona zaewidencjonowana na r-ku bankowym urzędu i ujęta w wyciągu bankowym.

Termin i  miejsce przetargu: 22.08.2023 r. godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Łęcznej Plac Kościuszki 22 sala konferencyjna Rady Miejskiej.

Wygląda więc na to, że charakterystyczny i niezagospodarowany teren w centrum miasta będzie miał prywatnego właściciela. Radni zastanawiają się czy część pozyskanych w wyniku sprzedaży pieniędzy, nie zostanie spożytkowana na podwyżki dla urzędników. Zgodnie przekazują, że wszelkie środki z transakcji powinny zostać wykorzystane na inwestycje (remonty dróg np. w Leopoldowie lub na budowę przedszkola).
Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się pod koniec sierpnia.

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „Łęczna: Włodarski sprzedaje plac cyrkowy! Za ile?

 1. Wyrzucić na zbity pysk wszystkich radnych. To mikro kopia Wiejskiej.
  Sprzedawać taki plac w środku miasta???
  Jaśnie burmistrz śmie to robi ale zanim to zrobi (przetarg można zawsze odwołać bez podawania przyczyn), niech jeszcze raz skoczy do basenu ale tym razem „na główkę”. Chory pomysł wykluł się w chorej administracji Łęcznej.

  1. a co Ci radni przeszkadzają? Przecież to nie ich decyzja, ani nawet nie ich kompetencje. Tu winny jest tylko jeden człowiek znany z imienia i nazwiska.

   1. niekoniecznie jeden, to były tereny chyba zielone czy coś takiego, zmianę w planie ktoś przyklepał, i bardzo mnie interesuje kto, bo radny nabrał wody i nie umie mi powiedzieć

 2. Po miescie kraza deweloperzy i szukaja naiwnych. W centrum miasta dzialki budowlane sa rarytasem.

 3. Wystarczy wejść na geoportal i sprawdzić po numerach działek….

  1. Chyba słońce za mocno przygrzało. Większość ludzi nie umie sprawdzić bipa na stronie urzędu, a co dopiero o geoportalu mówić. Urzędasy wykorzystują to bezczelnie moim zdaniem.

 4. Dobrze, powinni w końcu zrobić prawdziwy Hotel z restauracja z kawałkiem zieleni dla oka.

 5. chciałbym wiedzieć kto przygotował zmiane w planie zagospodarowania i kto głosował za , bo to były chyba tereny zielone, radni co wy na to ? ręce swędzą sprzedac ostatnie srebra rodowe w Łęcznej ?

  1. i powiem tak umieta tylko sprzedawać NASZE czyli społeczeństwa grunty, zero inicjatyw , zero postępu w tej Łęcznej, zero innowacji , już nawet Moskal robi sobie konferencje bez burmistrza w Naszej OSP, bezhołowie , a zapomniałbym na prywantej ? imprezie drona gminnego potrafiliście zgubić i wezwać łęczyńską straz poż, wezwałbyś prywatnie zwyżkę to byś wiedział ile kosztuje

   1. Bo nikt Ci nie da tyle, ile Włodarski Ci obieca. Kto się na to nabierze.

 6. Na bank kolejna stacja paliw + market. Ewentualnie „galeria handlowa” w Łęczyńskim stylu czyli pawilon z nikomu niepotrzebnymi sklepami. Przecież to miejsce można było zrewitalizować.

 7. Super miejsce, idealne na żłobek/przedszkole. Ale po co? Lepiej sprzedać, ekstra kasą do kieszeni. I obrzydliwy kolejny sklep. Łęczna -miasteczko z setkami sklepów..

  1. … przedszkole to już Szafran z e-domu ma zagwarantowane bo liże włodarskiemu….

 8. Zobaczcie lepiej jak to na stronie urzędu napisali. Wszystko robią tak, żeby nie wiadomo było, co to za działka idzie pod młotek. Może zwycięzca przetargu jest już znany?

  1. Nawet myślę, że robią to specjalnie, żeby nikt później nie napisał, że nie informowali co sprzedają. Napisali, że sprzedają nieruchomość, żeby nikt nie drążył. Mieszkańcy dowiedzą się po fakcie, co tam tak naprawdę sprzedali.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.