Łęczna: Włodarski sprzedaje plac cyrkowy! Za ile?

Jeśli myśleliście, że działki, które w ostatnim czasie sprzedawał Włodarski (LINK) (LINK) (LINK), to wszystko na co go stać, to jesteście w błędzie. Chwile przed weekendem ukazało się ogłoszenie o sprzedaży placu cyrkowego na zbiegu ulic Chełmskiej i Staszica. Radni obawiają się, że pozyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczona na podwyżki dla urzędników.

W zeszły piątek 19.05 Włodarski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Łęczna przy skrzyżowaniu ulic: Chełmskiej i Staszica

Opis nieruchomości: nieruchomość niezabudowana i nieogrodzona składająca się z działek o nr ewidencyjnych:

 • 2585/75 o pow. 0,0617 ha, objęta KW Nr LU1I/00111799/6;
 • 2585/78 o pow. 1,0277 ha, objęta  KW Nr LU1S/00043657/0;

Przeznaczenie nieruchomości w m.p.z.p. dla działki:

 • 2585/75 – 38U – tereny usług (100%);
 • 2585/78 – 38U – tereny usług (91%), 1KDGP – tereny dróg publicznych – klasa: główna ruchu przyśpieszonego (9%).

Cena wywoławcza nieruchomości: 4.500.000,00 zł + podatek VAT

Wysokość wadium: 450.000,00 zł.  Wadium należy wnieść w pieniądzu (PLN) do dnia 16.08.2023r. na rachunek Urzędu Miejskiego w PKO BP S.A. Nr 84 1020 3206 0000 8402 0006 4527. Wpłaty należy dokonać tak, aby w dniu 16.08.2023r. była ona zaewidencjonowana na r-ku bankowym urzędu i ujęta w wyciągu bankowym.

Termin i  miejsce przetargu: 22.08.2023 r. godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Łęcznej Plac Kościuszki 22 sala konferencyjna Rady Miejskiej.

Wygląda więc na to, że charakterystyczny i niezagospodarowany teren w centrum miasta będzie miał prywatnego właściciela. Radni zastanawiają się czy część pozyskanych w wyniku sprzedaży pieniędzy, nie zostanie spożytkowana na podwyżki dla urzędników. Zgodnie przekazują, że wszelkie środki z transakcji powinny zostać wykorzystane na inwestycje (remonty dróg np. w Leopoldowie lub na budowę przedszkola).
Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się pod koniec sierpnia.

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

16 komentarzy do artykułu "Łęczna: Włodarski sprzedaje plac cyrkowy! Za ile?"

 1. stary_basior pisze:

  Wyrzucić na zbity pysk wszystkich radnych. To mikro kopia Wiejskiej.
  Sprzedawać taki plac w środku miasta???
  Jaśnie burmistrz śmie to robi ale zanim to zrobi (przetarg można zawsze odwołać bez podawania przyczyn), niech jeszcze raz skoczy do basenu ale tym razem „na główkę”. Chory pomysł wykluł się w chorej administracji Łęcznej.

  • Kornelia pisze:

   a co Ci radni przeszkadzają? Przecież to nie ich decyzja, ani nawet nie ich kompetencje. Tu winny jest tylko jeden człowiek znany z imienia i nazwiska.

   • szogun pisze:

    niekoniecznie jeden, to były tereny chyba zielone czy coś takiego, zmianę w planie ktoś przyklepał, i bardzo mnie interesuje kto, bo radny nabrał wody i nie umie mi powiedzieć

 2. Wilma Vitali pisze:

  Po miescie kraza deweloperzy i szukaja naiwnych. W centrum miasta dzialki budowlane sa rarytasem.

 3. Fantyczny pisze:

  Wystarczy wejść na geoportal i sprawdzić po numerach działek….

  • bobrownik pisze:

   Chyba słońce za mocno przygrzało. Większość ludzi nie umie sprawdzić bipa na stronie urzędu, a co dopiero o geoportalu mówić. Urzędasy wykorzystują to bezczelnie moim zdaniem.

 4. Paweł pisze:

  Dobrze, powinni w końcu zrobić prawdziwy Hotel z restauracja z kawałkiem zieleni dla oka.

 5. szogun pisze:

  chciałbym wiedzieć kto przygotował zmiane w planie zagospodarowania i kto głosował za , bo to były chyba tereny zielone, radni co wy na to ? ręce swędzą sprzedac ostatnie srebra rodowe w Łęcznej ?

  • szogun pisze:

   i powiem tak umieta tylko sprzedawać NASZE czyli społeczeństwa grunty, zero inicjatyw , zero postępu w tej Łęcznej, zero innowacji , już nawet Moskal robi sobie konferencje bez burmistrza w Naszej OSP, bezhołowie , a zapomniałbym na prywantej ? imprezie drona gminnego potrafiliście zgubić i wezwać łęczyńską straz poż, wezwałbyś prywatnie zwyżkę to byś wiedział ile kosztuje

 6. Optymista pisze:

  Na bank kolejna stacja paliw + market. Ewentualnie „galeria handlowa” w Łęczyńskim stylu czyli pawilon z nikomu niepotrzebnymi sklepami. Przecież to miejsce można było zrewitalizować.

 7. Pusia pisze:

  Super miejsce, idealne na żłobek/przedszkole. Ale po co? Lepiej sprzedać, ekstra kasą do kieszeni. I obrzydliwy kolejny sklep. Łęczna -miasteczko z setkami sklepów..

 8. Monika pisze:

  tradycyjnie będzie kolejny market. To miasto schodzi na psy.

 9. filipowski pisze:

  Zobaczcie lepiej jak to na stronie urzędu napisali. Wszystko robią tak, żeby nie wiadomo było, co to za działka idzie pod młotek. Może zwycięzca przetargu jest już znany?

  • Georg pisze:

   Nawet myślę, że robią to specjalnie, żeby nikt później nie napisał, że nie informowali co sprzedają. Napisali, że sprzedają nieruchomość, żeby nikt nie drążył. Mieszkańcy dowiedzą się po fakcie, co tam tak naprawdę sprzedali.

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes