Łęczyński festiwal hipokryzji [Audio] [Video]

Im bliżej wyborów, tym bardziej przekonuję się, że nie ma takiej rzeczy, której władza nie zamierza obiecać w obawie przed oderwaniem jej od koryta.
Dokładnie dwa lata temu, obecny jeszcze burmistrz Kosiarski zapytany przez radnego Pawlaka o to, czy gmina Łęczna zainteresowana jest utworzeniem żłobka (przy wsparciu środkami z UE), odpowiedział że „nie ma takiego zapotrzebowania, nie ma takiej potrzeby”. Podobno wódz myślał wtedy „dalej i szerzej” 😉 Tradycyjnie wtórowała mu „niezależna” i „prestiżowa” przewodnicząca Borkowska. Powyższa wypowiedź została nagrana i możecie posłuchać jej poniżej.

Minęły dwa lata, a widmo utraty stołka przez Kosiarskiego oraz radnych wąsatej koalicji stało się niezwykle realne. Rozpoczęto więc rozpaczliwe poszukiwanie materiału na kiełbasę wyborczą. I tak oto w najnowszym wywiadzie Kosiarskiego dla Tuby Łęcznej, możemy posłuchać, że „widzi on potrzebę wybudowania nowego przedszkola na osiedlu Bobrowniki w okolicach Zespołu Szkół nr 2, co dałoby piękny, super wyposażony kompleks oświatowy, od 2,5-latka do 15-latka.”
Nie wierzycie? Na szczęście i w tym wypadku powstało nagranie, które możecie obejrzeć poniżej. (Od 1:29)

Łęczyński festiwal hipokryzji rozpoczął się od kłamstwa Kosiarskiego w sprawie startu w wyborach(LINK) ale coś mi mówi, że to jeszcze nie koniec.
Jak myślicie, co będzie następne? Obniżenie podatków? Likwidacja straży miejskiej? Otrzymałem informację, że coś ruszyło się przy parkingu na ul. Bogdanowicza ale o tym w kolejnym wpisie.

Szczerze wątpię, że ktokolwiek da się nabrać na tanie zagrywki ludzi, głęboko osadzonych w słusznie minionej epoce. Rozpuszczona i rozpasana władza, zapomniała, że na poparcie mieszkańców pracuje się całe 4 lata, a nie przez ostatni rok, czy miesiąc wyborczy. Po to właśnie powstał wąsaty blog, aby pokazywać i przypominać mieszkańcom to, co mogło ulecieć z pamięci.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Łęczyński festiwal hipokryzji [Audio] [Video]

 1. Ładna ta fotka po prawej, o niebo lepsza niz ta po lewej stronie.Powodzenia-tak trzymac !!! A za 19-cie dni….

 2. Jak dla mnie wszyscy trzej są siebie warci..

  Najbardziej jednak zadziwia mnie boom na elektrownie. Napalił sie.. Ze nowe miejsca pracy… Jasne.. Budowa jak dojdzie do skutków to nie będzie trwała wieki. A nowoczesne elektrownie ilu ludzi mogą zatrudnić? 10-20. Na takie bezrobocie to mało, a i jeszcze ludzie muszą być odpowiednio wykształceni

 3. Zamiast w zgodzie z ustawą o systemie oświaty podpisać umowę na „przedszkole za złotówkę” z placówką niepubliczną i dać ludziom tanie przedszkole, które gminę będzie kosztować połowę mniej kosztów chce budować za masę kasy nowe przedszkole i utrzymywać z podatków… Nie zna przepisów i nie umie liczyć niestety Pan Kosiarski…

  1. Odpowiedź jest prosta, bo w gminnych jednostkach można jak widać zatrudniać takie „żony Kuczyńskiego” i budować „lojalność” poddanych 😉

   1. To prawda. Często zastanawiałam się czy za sekowaniem prywatnych i niepublicznych działań stoi czysta zawiść czy własny interes. Teraz jestem pewna, że chodzi o trzymanie się w swojej klice, nepotyzm w czystej postaci…

 4. Ludzie,obiecanki cacanki każdy może obiecywać ale najbardziej rzetelny w tym co mówi jest obecny prezydent dlaczego? Gdyż widać co już uczynił a inni kandydaci co mogą powiedzieć jak np. (usunięto pomówienie). Ale nie naszym kosztem niech popracuje nauczy się szanować kasę ale swoją a nie rządzić czyjąś Naszą Mieszkańców ŁĘCZNEJ.
  Nie dajmy się ogłupić obiecankami BEZ POKRYCIA.

  1. Trzy sprawy:
   1. Informacja o rzekomym braku pracy Fijałkowskiego to pomówienie. Zapraszam Cię do lektury ostatniego informatora (jest tam informacja na ten temat). Dla Twojej informacji, Fijałkowski pracuje w dwóch szkołach. O jego osiągnięciach w czasie minionej kadencji możesz poczytać na jego blogu lub w najnowszym informatorze.
   2. Rozumiem, że nie przeszkadza Ci fakt, że przez ostatnie 4 lata wzrosły opłaty i podatki w Łęcznej, przy jednoczesnym braku rozwoju miasta? Oczywiście masz pełne prawo do takiego osądu rzeczywistości.
   3. Pisz proszę z jednego nicka (to nie leczna24). Kolejne posty z tego adresu IP znajdą się w spamie.

 5. Po pierwsze nie zrobią nowego basenu, ponieważ nie dostaną funduszy na postawienie nowego budynku, który będzie służył za centrun tzn. ’ spa ’ więc Tor się ośmiesza, bo zanim by zdobył zgodę i fundusze na tą inwestycje minęłaby Jego kadencja, Kosiarki od paru lat rżnie pajaca, bo Łęczna miasto ryli wiec na wybory pójdzie ryl za rylem, ale iść coś załatwić to Kosiarskiego to zachowuje się jak zwykły burak zero pomocy, rozmowy wsparcia … Fiałkowski gada różne farmazony oczernia ludzi czasami nawet nie wie co do kogo gada, ale jest najmłodszy i może ma bardziej oczy otwarte … czy będzie Tor by będzie Kosiarki będzie w gminie dalej stara klika wyjadaczy i dalej będą z nas robić Debili, a Fiałkowski stworzy sobie nową klikę … nie mamy godnych kandydatów, ale obecny burmistrz jest na odstrzał Tor widać, że jest manipulowany sam nic nie wymyśli ale i z pomysłów nie skorzysta trochę za ciemny do tego …

  1. Nie oceniałabym młodego Fijałkowskiego po błędach Kosiarskiego. To, że Kosiarski tworzy klikę i działa w obrzydliwy sposób nie oznacza, że juz nie mamy szansy na odmianę…
   Trzeba mieć odwagę próbować i szukać dobrych rozwiązań.
   I trzeba od razu ustawiać nowego burmistrza w sytuacji, że to on jest SŁUGĄ mieszkańców za ich pensje i ma jako WŁADZA TYLKO WYKONAWCZA wykonywać ich wolę. Od początku mu nie odpuszczać!
   A nowi Radni powinni własnie tę wolę przekazywać tak jak życzą sobie ich wyborcy a nie kupczyc za np zatrudnianie żon itp…. I tez jasno te sprawy przedstawiać i działąś jako społeczność!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.