Mariusz Fijałkowski: Wyborczy ekspres burmistrza [Zdjęcia]

Kampania wyborcza to okres, w którym w Łęcznej władza robi wszystko to, czego przez 12 lat robić nie chciała. Dobrym przykładem jest parking przy ul. Wojska Polskiego na wylocie ul. Bogdanowicza. Przez lata mieszkańcy parkowali w błocie, ale w końcu udało się i parking został utwardzony. Zapewne nic by z tego nie było, gdyby sprawą nie zainteresowali się radni opozycji.

Jeszcze w czasie wakacji sprawę podczas komisji Rady Miejskiej poruszał Sebastian Pawlak. Wtedy już padły pierwsze urzędowe obietnice, że temat zostanie rozwiązany. Pomimo, że Rada przekazała środki na zakup kruszywa już kilka miesięcy temu, burmistrz zwlekał z utwardzeniem parkingu. Wraz z radnym Sebastianem Pawlakiem zainteresowaliśmy tym tematem komisję Bezpieczeństwa Rady Miejskiej. Komisja miała też szansę wysłuchać opinii mieszkańców parkujących swoje auta na tym parkingu. Mimo to burmistrz zwlekał. Dostaliśmy kilkanaście telefonów od mieszkańców z pytaniem kiedy w końcu parking będzie utwardzony i czy burmistrza czeka aż śnieg spadnie? Nie mogąc dłużej patrzeć na to lekceważenie mieszkańców kilkanaście dni temu złożyłem w tej sprawie interpelacje. Efekt? DAŁO SIĘ ! Po tygodniu parking został wyrównany i utwardzony. Oczywiście do ideału mu daleko, ale na możliwości burmistrza Kosiarskiego to i tak dobrze, że w ogóle coś zrobił. Na pewno jest lepiej niż było.

Poniżej parking przed (sierpień) i po utwardzeniu (październik)

Interpelacja w sprawie utwardzenia:

Za chwilę pewnie urzędnik napisze, podobnie jak miało to miejsce przy niekoszonych trawnikach, że utwardzenie było w planach od dawna, tylko wcześniej nie dało się tego zrobić. Kolejny raz odpowiednie nagłośnienie sprawy, jak i zbliżający się termin wyborów zmotywowały burmistrza do…

Cały wpis przeczytasz na:
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Mariusz Fijałkowski: Wyborczy ekspres burmistrza [Zdjęcia]

  1. Z okazji co rusz pojawiających się wyborczych cudów nieporadnej władzy, dodałem nową ankietę 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.