M. Fijałkowski: Będą pieniądze na fotowoltaikę? Kosiarski zmienił zdanie? [AUDIO]

Minął zaledwie tydzień od ostatniej sesji rady miejskiej, na której ponownie poruszyłem temat przyszłości instalacji solarnych i fotowoltaicznych w gminie Łęczna. Proponowałem, by przeprowadzić w tej sprawie konsultacje społeczne, by zobaczyć ile gospodarstw domowych byłoby chętnych na zamontowanie takich instalacji. Burmistrz ponownie wykazywał (mówiąc łagodnie) “sceptyczną” postawę. Choć kto go zna, ten wie, że jest zwyczajnie przeciwny tzw. odnawialnym źródłom energii. Pomimo, iż wszystkie gminy wokół Łęcznej uzyskały już na ten cel środki zewnętrzne, lub zaczynają się o nie starać, to burmistrz Łęcznej wymyśla coraz to nowe problemy i argumenty przeciwko tego typu rozwiązaniom. Poniżej posłuchacie odpowiedzi włodarza:

Przekonały Was te argumenty? Kosiarskiego też najwidoczniej nie przekonały! Dzisiaj na urzędowej (oficjalnej) stronie internetowej, pojawiła się informacja o spotkaniu informacyjnym w sprawie montażu instalacji fotowoltaicznych, które odbędzie się 7 marca 2016 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 1 przy ul. Piłsudskiego 12.

Co spowodowało taki zwrot wydarzeń? Jestem przekonany, że przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt nagłośnienia tematu przez nieurzędowe media (oprócz LLE24.pl, temat podniosła również Wspólnota Łęczyńska), a co za tym idzie mieszkańcy mogli się dowiedzieć, kto w Łęcznej do tej pory blokował pozyskanie dofinansowania dla instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Dlaczego gminy trzy razy biedniejsze od Łęcznej, mogą z powodzeniem pozyskiwać środki unijne na dofinansowanie paneli słonecznych, a w Łęcznej tradycyjnie NIE DA SIĘ!. Mieszkańcy to widzą i są żywo zainteresowani tym tematem. Tylko w lutym do radnych Lepszej Łęcznej zgłosiło się około 30 mieszkańców z pytaniami głównie o instalacje solarne i możliwość składania wniosków od dofinansowanie.

Od dawna wiemy, że nic tak dobrze nie działa na łęczyńską władzę jak presja ze strony mieszkańców. Jestem przekonany, że tak też będzie i w tym przypadku. Cieszę się, że rozpoczęcie dyskusji w tym temacie, spowodowało reakcję ze strony urzędu miejskiego. Chciałbym także aby nie skończyła się jedynie na spotkaniu informacyjnym. Ufam, że celem tego spotkania nie jest…

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Będą pieniądze na fotowoltaikę? Kosiarski zmienił zdanie? [AUDIO]

 1. Bardzo dobrze – fotowoltaika jest dobra jak na nia nie spojrzec. Tylko by wiecej wstydu bylo jakby dalej sie upieral.

 2. SKĄD TAKI KOSIARSKI MOŻE COŚ POWIEDZIEĆ O NP.FOTOWOLTAICE .TO PRZECIESZ PROSY KOŁEK WPLĄNTANY W UKŁADY RODEM Z PRL/U

 3. Burmistrz Łęcznej chyba nie zauważył że mamy 21 wiek i ze większość gmin do dokoła Łecznej maja już panele fotowoltaiczne. Szkoda ze Burmistrz nie widzi pozytywów z takich paneli ……. ale może w końcu cos się ruszy i tryby w głowie pana burmistrza zaczna się krecić ….

 4. Kosiarski nie ma wstydu,robi co mu sie podoba.Zmienil szybko poniewaz topnieje jego elektorat. Burmistrzu skonczyły się czasy, kiedy trzy lata sie leżało a jeden pracowalo. Do roboty ino szybko 🙂

 5. Dzięki jego rządom nie mówiąc już o realizacji nowoczesnych pomysłów do Łęcznej szybkimi krokami zbliżają się „ciemnota i zacofanie”
  Nie będę porównywał jego rządów z innymi, ale z techniką i nowoczesnością on gdzieś się nam na łąkach „ostał”.
  Nawet okoliczne wsie biją nas w pomysłach i realizacją inwestycji gminnych na tzw. r.. – delikatnie pisząc twarz.
  Szanowny gospodarzu, czy ty się tego nie wstydzisz?

 6. Opozycja kieruje burmistrza na właściwe kierunki.Temu człowiekowi widocznie trzeba pokazywać co trzeba robić dla miasta i mieszkańców.

 7. Brawo. Jeśli się nie wycofają to znowu udało się Lepszej Łęcznej zmusić władze do działania. Przecież sami nic nie zrobią.

 8. Szybko się ocknął. Chyba nam ktoś burmistrza podmienił.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.