Mariusz Fijałkowski: Burmistrz nie chce zmian uchwał śmieciowych dla dobra wspólnoty samorządowej

Odpowiedz (pierwsza strona)

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź burmistrza w sprawie stanowiska, które złożyła grupa radnych opozycji wzywającego do podjęcia działań zmierzających do zmian uchwał śmieciowych. Tym razem odpowiedź jest obszerna i odnosi się do wielu wątków, jednak optymizmem nie napawa. Taniej raczej nie będzie, a wszystko to podobno dla dobra wspólnoty samorządowej.

Burmistrz stwierdza, że większość mieszkańców odebrała uchwały śmieciowe jako niesprawiedliwe w wyniku braku dostatecznej i klarownej informacji. Mieszkańcy podobno nie rozumieją też dlaczego mają ponosić dodatkowe koszty. Według gospodarza miasta obecny system śmieciowy jest też bardzo kosztowny. Naprawdę ciężko to zrozumieć, gdyż obecnie przy stawce 7,26 za śmieci niesegregowane, kwota ta pokrywa już wszystkie koszty w tym dzierżawę pojemników. Nie wiem czy burmistrz sam rozumie skąd ta podwyżka cen. Kalkulacja cenowa jaką przedstawił mieści się na kartce A4 i raczej nie będzie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.

Zgodnie z przewidywaniami burmistrz nie zamierza różnicować stawek opłat oraz wprowadzić mieszanych metod naliczania opłaty śmieciowej. Ma to niby powodować zwiększenie kosztów obsługi administracyjnej. Ciekawe dlaczego? Przecież już dziś mieszkańcy bloków płacą inaczej niż mieszkańcy domków jednorodzinnych. Koszty administracyjne też maja wzrosnąć z…

Odpowiedz (pierwsza strona)

Dalszą część artykułu oraz pozostałe strony odpowiedźi burmistrza, możecie przeczytać na:
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!