Mariusz Fijałkowski: Myśliciel z łęczyńskiego ratusza

Z ogromną niecierpliwością czekałem na nowy numer Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego, a szczególnie na kolejną złotą myśl burmistrza ukazującą się zawsze na pierwszej stronie. Nie zawiodłem się. Tym razem burmistrz przytacza słowa pewnego francuskiego księdza, który powiedział, że: “umysły mierne potępiają wszystko, co przechodzi ich miarę”. Po czym sam dodaje: “Obserwując dzisiejsze życie publiczne, w zupełności to potwierdzam”.

Ciekawe do kogo burmistrz kieruje te słowa? Do mieszkańców, radnych, czy może jednego ze swoich pracowników? Jednak bardziej optuje za tym, że jest to kolejne pole walki z łęczyńskim blogerem prowadzącym LLE24.pl. Ta urzędowa walka przeradza się już nie tylko w kompromitację burmistrza i jego rzecznika, ale i całej gminy. Takie uszczypliwości w urzędowym biuletynie to oznaka totalnej bezradności i braku merytoryki. Ale bardziej chyba jest to wyraz buty i arogancji władzy, która nie widzi własnych błędów, za to nie może się pogodzić z dostrzeganiem tych błędów przez innych. Przecież wysokie opłaty czy grzyba na ścianie rewitalizowanego niedawno budynku każdy widzi. No może po za burmistrzem i niektórymi jego współpracownikami.

Zamiast walczyć bezradnie z krytyką swoich działań radzę burmistrzowi skończyć z podwyżkową polityką wobec mieszkańców i naprawić…

Dalszą część artykułu przeczytasz na:
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Mariusz Fijałkowski: Myśliciel z łęczyńskiego ratusza

 1. Sięgając po ten biuletyn i czytając „złotą myśl” burmistrza od razu przyszło mi do głowy, że słowa te skierowane są do lle24. Burmistrz chyba powinien wziąć się w końcu do należytej pracy i nie bawić się w filozofa :D.

 2. myślę że co mądrzejsi pamiętają wyczyny synka pana Teodora
  i jakie nurty popierał….tatuś też ma ciekawe poglądy….

 3. Mnie cieszy, że Pan Burmistrz wykorzystuje słowa księży jako oręże z krytykami bo tym samym odwołuje się do najważniejszych wartości. Widać tutaj jakim świetnym dyplomatą jest Pan Burmistrz, który subtelnie aczkolwiek ostro potrafi pokazać swoim bezzasadnym przeciwnikom, że pobłądzili.

 4. A ja dopiszę się humorystycznie do komentarza Bartola.
  Niech Pan Panie weźmie kij i po ……. się nim …… .

 5. Tak sobie myślę, że w tym cytacie burmistrzowi chodziło o jego własną osobę oraz postawę wobec mojego bloga 😉 Przechodzi jego miarę, więc go potępia jego istnienie. Tak to czuję, a Wy ;P

  Cieszy mnie taka wzorowa postawa włodarza. Toż to prawie samobiczowanie…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.