Mariusz Fijałkowski: Nowe fakty i dokumenty w sprawie nagrobków, świadczą przeciwko burmistrzowi (AUDIO i mapa)

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej powróciła sprawa nagrobków przy ul. Obrońców Pokoju i zgodności z prawem wydzierżawienia gminnej działki pod tą ekspozycję. W świetle nowych faktów i dokumentów przedstawionych na sesji przez radnego Zbigniewa Łagodzińskiego wynika, że wcześniejsze wątpliwości w tej sprawie oraz skarga mieszkańców nie były wcale takie bezzasadne. Radni Zbigniew Łagodziński i Sebastian Pawlak złożyli w tej sprawie interpelacje. Poniżej przedstawiam nagrania z wczorajszej sesji:

wystąpienie-radnego-Łagodzinskiego-w-sprawie-nagrobków

debata-w-sprawie-nowych-faktów-dotyczących-sprawy-nagrobków

Rada zajmowała się sprawą nagrobków 4 miesiące temu stwierdzając bezzasadność skargi mieszkańców. Podczas prac Komisji Rewizyjnej, a także w trakcie 25 sesji radnym wmawiano, że teren na którym stoją nagrobki jest “białą plamą” Niestety informacji tej nie ma w protokole Komisji Rewizyjnej, jest jednak w protokole z sesji (całe szczęście). Dziś wiemy, że o żadnych białych plamach nie może być mowy. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Łęczna i jego zmianami uchwalonymi uchwałą Rady Miejskiej Nr LI/417/2002 przedmiotowa działka położona jest w obszarze wydzielonym linią rozgraniczającą tereny o różnym sposobie użytkowania oraz granicą strefy funkcjonalno – przestrzennej z wyłącznym przeznaczeniem tego terenu pod ścieżki turystyczne, spacerowe i rowerowe. Dodatkowo plan miejscowy nie przewiduje w tym miejscu jakiejkolwiek zabudowy i prowadzenia działalności gospodarczej. Starosta Łęczyński wydał w tej sprawie odpowiednią decyzję. Na jakiej więc podstawie Pani kierownik referatu PGM Halina Stasiewicz twierdziła, że teren jest “białą plamą”. Wyjaśnienia w tej sprawie mam otrzymać pisemnie. Czy Urząd Miejski dysponuje innym planem niż ten dostępny w BIPie? Dlatego mam podejrzenia, że radni mogli zostać wprowadzeni w błąd. Okaże się niebawem. Poniżej mapka przedstawiająca miejsce gdzie stoją nagrobki według planu miejscowego.

Obszar o którym mowa, został oznaczony na czerwono

Dalszą część artykułu, możecie przeczytać na:
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Mariusz Fijałkowski: Nowe fakty i dokumenty w sprawie nagrobków, świadczą przeciwko burmistrzowi (AUDIO i mapa)

  1. Panie Pawlak. Pan spojrzy w ilu kadencji brali diety radni. A ile przez te kadencje zabierali głosy. Proszę o dwie kadencje wstecz. Proszę o procentowy wykaz ich wystąpień.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.