Mariusz Fijałkowski: Władza “mięknie” pod presją mieszkańców

Od dawna wiadomo, że nic tak dobrze nie działa na władzę jak presja mieszkańców. Rządząca Łęczną ekipa, mimo że często głucha na potrzeby mieszkańców tym razem “zmiękła” pod presją kupców przybyłych na sesję. W czasie obrad głosowany miał być projekt uchwały radnych opozycji obniżający stawki opłaty targowej do realnych poziomów, ponieważ obecne stawki po podwyżce zafundowanej kupcom przez burmistrza i koalicję powodują, że stawki w Łęcznej należą do najwyższych w województwie. Do głosowania jednak nie doszło, ponieważ przewodnicząca Borkowska po emocjonalnej dyskusji i pod naporem argumentów złożyła wniosek o przesunięcie głosowania nad tym projektem uchwały na kolejną sesję.

Kupcy na własne oczy przekonali się jaki jest merytoryczny poziom przedstawicieli łęczyńskiej władzy, która to próbowała wmówić mieszkańcom, że wie lepiej od nich ile wynoszą stawki opłaty targowej w innych gminach i ile kupcy płacą na okolicznych targowiskach. Mało tego, ani burmistrz ani przewodnicząca jakoś nie potrafili zrozumieć, że kilka miesięcy temu wprowadzili kilkuset procentowe podwyżki opłaty targowej. Przez prawie pół godziny wmawiali ludziom, że w uchwale nic się takiego nie zmieniło, a stawki 5 i 6 zł za m2 pozostały na tym samym poziomie. Poziom może i pozostał ten sam, ale zmieniła się metoda naliczania opłaty targowej i ludzie, którzy niedawno jeszcze płacili 15 lub 25 zł teraz płacą 60, 80 a nawet ponad 100 zł. I tego jakoś rządząca ekipa zrozumieć nie potrafi, chyba dlatego, że nie odczuwa tych podwyżek we własnym portfelu. W pewnym momencie poprosiłem Panią skarbnik, by wytłumaczyła burmistrzowi i reszcie koalicji…

Cały artykuł przeczytacie na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Mariusz Fijałkowski: Władza “mięknie” pod presją mieszkańców

  1. Bo burmistrz nie wie co to uczciwa praca i ile trzeba się ozapierdalać na takim targowisku, żeby zarobić te pieniądze.

  2. Chcecie więcej? Już jutro nagranie Video z opisywanej wyżej sesji! Będziecie mogli zobaczyć jak zachowywali się burmistrz i przewodnicząca RM w stosunku do przybyłych na sesję kupców.
    Dowiecie się też dlaczego władza nie chce transmitować obrad 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.