Medycyna estetyczna, diety radnych i opłata targowa! [Sesja Rady Miejskiej]

Nie pomyliłem się, było piekielnie gorąco!
Zgodnie z przewidywaniami, zwycięzcami mogą dzisiaj czuć się łęczyńscy kupcy, którzy poprzez swoją determinację wywalczyli powrót do stawek opłaty targowej sprzed ostatniej podwyżki. Oznacza to, że za swoje stoiska nie zapłacą już ponad 100 PLN, tylko ok. 25 PLN. Ten fakt pokazuje dobitnie jak wielką siłą są mieszkańcy miasta aktywnie uczestniczący w jego życiu. Warto dodać, że po swoim wystąpieniu w sprawie opłaty targowej, wydawało się, że prestiżowa przewodnicząca czeka na gromkie brawa z sali. Klaskał niestety jedynie były radny Leszek Kubiak… Kupcy zdecydowali się podziękować opozycji.

Drugim istotnym punktem dzisiejszych obrad była kwestia obniżki diet radnych. Projekt nazywany „obywatelskim” wzbudził sporo kontrowersji, gdyż oprócz błędów i braków formalnych, zakładał najmniejsze obniżki dla najwyższych stanowisk w radzie (15% obniżki) dla przewodniczącej (obecnie dieta wynosi ok. 2000 PLN) i aż 29% obniżki dla szeregowych radnych (obecnie ich dieta to 1260 PLN). Wobec tych dysproporcji radni przegłosowali zdjęcie tego punktu z dzisiejszych obrad. Na najbliższej sesji zostanie złożony projekt obniżający diety wszystkim radnym po równo. Jestem bardzo ciekaw wyników tego głosowania. Dzisiejsze wyglądało następująco.

Za głosowaniem obecnego projektu oddało głos pięciu radnych
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Janusz Matysek
Marzena Florek
Bogusław Góral

Zagłosowali przeciwko lub wstrzymali się od głosu:
Lech Tor
Zuzanna Lekan,
Zbigniew Łagodziński
Sebastian Pawlak
Grzegorz Lendzion
Jacek Pelica
Mariusz Fijałkowski
Jacek Kubicki
Roman Misiewicz
Jan Skibiński
Teresa Wnuk
Piotr Nowak
Krzysztof Mężyński
Małgorzata Olech
Sławomir Pogonowski

Radna Katarzyna Warszawska była nieobecna.

W Dzienniku Wschodnim pojawiła się informacja, że mieszkańcy po tym głosowaniu krzyczeli „hańba”. O ile mnie słuch nie myli, owym mieszkańcem, który krzyczał był Leszek Kubiak (były radny miejski, obecnie pracownik miejskiej spółki PGKiM (LINK)), oficjalnie reprezentujący pomysłodawców wniosku. Oczywiście będziecie to mogli sprawdzić na nagraniu, które niebawem zostanie opublikowane.

Dobry gospodarz też miał swoje pięć minut. A jakże! Tym razem popisał się znajomością „medycyny estetycznej”, a dokładnie wpływu kurzego… na męski zarost. (Posłuchacie o tym na nagraniu udostępnionym przez Radio Lublin).
Możemy się tylko domyślać jakim zabiegom włodarz zawdzięcza tak dorodne wąsy (które dzisiaj były widocznie przystrzyżone). Może szykuje się jakaś zmiana wizerunku przed wyborami… Niestety mnie pan nie oszuka. Cóż z tego, że wąs praktycznie znikł, skoro w głowie ciągle to samo… Cóż, jaki lekarz, taka medycyna estetyczna.

Podsumowując, dzisiejsza sesja to materiał na co najmniej kilka wpisów, które systematycznie będą pojawiały się na wąsatym blogu.

PS. Podczas sesji ważną deklaracje złożył radny Sławomir Pogonowski. Po informacjach na temat głosowań, które pojawiły się w informatorze radnych nie zamierza ubiegać się już o mandat radnego. A może wystarczyłoby podnosić ręce tak, jak życzyliby sobie tego mieszkańcy… Czekam z niecierpliwością na kolejne podobne deklaracje ze strony prezydium. Nie da się ukryć, że informator radnych bardzo pozytywnie zamieszał w mieście. Niestety z tego faktu nie są zadowoleni radni „wąsatej koalicji”. W zasadzie trudno się im dziwić 😉

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Medycyna estetyczna, diety radnych i opłata targowa! [Sesja Rady Miejskiej]

 1. Kolejna ustawka urzędu się nie powiodła. Tak, tak jestem przekonany, że inicjatywa tego „obywatelskiego projektu obniżania diet” wyszła właśnie z placu Kościuszki. Wkrótce więcej szczegółów 😉

  Niektórym urzędnikom zrobi się naprawdę cieplutko… 😉

  1. Nawet jeśli pomysłodawcą byłby pan burmistrz to jestem ZA OBCINANIEM PENSJI. Skoro mamy kryzys, dotyczy on podobno wszystkich i tniemy koszty to czemu takie ciecia maja ominąć szerokim łukiem radnych i urzędników ? Radni za to, że „służą interesowi społecznemu” spotkają się raz na jakiś czas, dostają taką pensje jaką mają ludzie pracujący np w marketach itp. Muszą cały miesiąc 8-10 h dziennie pracować. I nie przytaczam tu przypadkiem marketów bo na Lubelszczyzna ostatnio wyrastają jak grzyby po deszczu. Skoro chcecie obniżać burmistrzowi pensje to tez jestem za ale dajcie przykład i o ile procent chcecie obciąć pensje komukolwiek zacznijcie od siebie!

   1. Przecież radni wrócą do tematu, to ich nie ominie. Ale dlaczego Przewodnicząca ma brać najwięcej i obniżyć sobie najmniej? Bo Pan Kubiak tak chce. No bez przesady. Obniżyć najwięcej tym co mają największe diety a nie tym co mają najmniejsze.

    1. Mój facet się pyta czy to jest ten Kubiak co kiedyś „chrzczone” piwo sprzedawał?

     1. Nie wiem czy chrzczone, ale piwo swojego czasu rzeczywiście lał. Może zróbmy małe zakłady. Czy Kubiak wystartuje w najbliższych wyborach do rady miejskiej… 😉

      Ktoś ma w ogóle wątpliwości? ;]

 2. Małymi kroczkami do przodu i może coś się uda zrobić sensownego po wyborach 🙂

 3. Panie Burmistrzu a Pańska wypłata nie jest przypadkiem za wysoka?
  Może czas na obniżkę?
  Jeszcze żeby Pańskie rządy były skierowane w kierunku mieszkańca – to było by OK.
  A one nie są profesjonalne – wręcz przeciwnie.
  A odnośnie tych wąsów – jak ma Pan czym smarować swoje, to można się i nimi w koło chwalić.
  W blokowiskach raczej nie ma możliwości hodowli zwierząt, czy ptactwa.
  Pan jako prawdziwy gospodarz wie jak zawsze wszystko i poleca innym, tylko nie wszyscy chcą tak robić jak Pan myśli.
  W radio Lublin wypowiada się Pan o wąsach ja bym się wstydził o tym mówić, a Pan poleca innym jak to robić, by wąsy były piękne.
  Panie Burmistrzu nie każdy lubi taki zapach – tych polecanych „specyfików”.
  Wystarczy, że Pan swoje pielęgnuje, a o innych wąsy niech się Pan nie martwi – tu ich nie ma.
  Bo to jest właśnie blog ” Bez wąsów w tle”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.