„Niezwykłe” łęczyńskie kalendarze za 7 000 PLN?

Środowym popołudniem wrócimy do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia, który organizowany był w łęczyńskim urzędzie w maju tego roku(LINK). Czytając założenia, natrafiłem wtedy na zadanie z zakresu “kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.
Pod tą tajemniczą nazwą „ukryło się” wydanie kalendarza regionalnego na 2014 rok. Jednak nie miał być to taki zwykły kalendarz. Miał on bowiem uwzględniać “specyfikę historyczno-kulturową Gminy Łęczna”. Na ten cel łęczyński magistrat przeznaczył okrągłe 7 000 PLN.

Zagadka zwycięzcy konkursu chyba się „przypadkiem” rozwiązała. Kilka dni temu na urzędowych stronach można było przeczytać artykuł pt. „Promocja 26 Merkuriusza Łęczyńskiego„. A w nim, chyba całkiem przypadkiem zdanie:

„Podczas promocji Merkuriusza Łęczyńskiego odbyła się prezentacja kalendarza historycznego na rok 2014 wydanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej przy wsparciu finansowym Gminy Łęczna.”

Znamy już zatem „zaskakującego” zwycięzcę „konkursu”. Po głowie chodzi mi jednak pytanie. Czy może ktoś z Was jest już właścicielem takiego cuda (wykonanego za publiczne pieniądze)? Czy może będziemy mogli je „podziwiać” tylko podczas załatwiania spraw w łęczyńskich urzędach…

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „„Niezwykłe” łęczyńskie kalendarze za 7 000 PLN?

  1. Każdy kto był na promocji Merkuriusza mógł otrzymać kalendarz za darmo

      1. Na sali nie było zwykłych mieszkańców, gdyż sala po przebudowie nie pomieści zbyt wiele osób 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.