Policja i prokuratura sprawdzą zachowanie burmistrza

foto: www.leczna.pl

Okazuje się, że sprawa słów wypowiedzianych przez „dobrego gospodarza” na ostatniej sesji rady miejskiej, ma swój dalszy ciąg. I nie chodzi tylko o rozpaczliwe wypowiedzi włodarza kreującego się teraz na „obrońcę ludu”. Przed momentem otrzymałem informację, że łęczyńska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie sprawdzające. Postępowanie to prowadzone jest w oparciu o zapisy artykułu 256 paragraf 1 kodeksu karnego (który dotyczy osób propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość). Czynności służb mundurowych mają na celu ustalenie czy opisane w gazetach fakty, rzeczywiście miały miejsce i czy wyczerpują

To jeszcze nie koniec. W dniu jutrzejszym, swoje doniesienie do prokuratury zapowiedział także poseł Michał Kabaciński. Będzie to jednak doniesienie związane z artykułem 257 kodeksu karnego. Mówi on o przypadkach gdy ktoś publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości. W mojej ocenie ten artykuł będzie bardziej trafny.

Warto też wtrącić, że sprawa związana z kontrowersyjną wypowiedzią włodarza to jedynie wątek poboczny. Przede wszystkim chodzi tu o kilkuset procentową podwyżkę opłaty targowej którą dla wszystkich kupców zafundował burmistrz pod rękę z koalicyjnymi radnymi. Ta podwyżka może w oczywisty sposób zabić handel w naszym mieście.

(Fotografia pochodzi z oficjalnej strony UM www.leczna.pl)

PS. W dzisiejszym wydaniu Panoramy w TVP, również będziecie mogli zobaczyć materiał o sprawie.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Policja i prokuratura sprawdzą zachowanie burmistrza

 1. Ot poprostu pan burmistrz słowami pokazał swój poziom. Nie oczekujcie więcej. Bernardo czas już dorosnąć i napisać coś na miarę człowieka dorosłego i dojrzałego. A nie debilować ciągle.

 2. Przecież Pan Burmistrz wypowiedział się głosem większości mieszkańców. To większość go wybrała więc niech teraz Ci nieliczni przeciwnicy tacy jak 2 Radnych teraz to uszanuje. Pan Burmistrz musi dbać o porządek w mieście a jeśli ktoś go nie przestrzega i sprzeciwia się jemu to każdą taką osobę przegoni.

  1. Nie godzi się aby osoba publiczna używała takiego słownictwa. To nie rynsztok więc zamilcz na wieki Bernardo.

 3. I co Pan Panie Burmistrzu tą swoją niefortunną wypowiedzią chciał osiągnąć – pokazać Radnym?
  Wyższość Władzy?
  „Trza” ich było Tych z targowiska nazwać Obco -Krajowcy.
  A teraz ma Pan problem.
  Zauważyłem, że to targowisko jest jakieś Pechowe – słynne otwarcie w Pana wydaniu, potem coś z dokumentami przy przetargu na budowę wychwyciła Pani Wojewoda, a teraz te emocje.
  W końcówce wyjdzie tak, że targowisko Unijne za Pana rządów w Łęcznej stoi puste.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.