Ponad 30 mln złotych na fotowoltaikę i solary w regionie. Ile trafi do Łęcznej?

Wielu mieszkańców naszego regionu czekało na ta informację. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego właśnie podpisuje umowy i przekazuje środki na zakup i montaż u mieszkańców 1027 instalacji fotowoltaicznych oraz 1180 instalacji solarnych. To szansa na tańszą energię w nadchodzących miesiącach.

Celem projektu jest poprawa środowiska naturalnego, ochrona zdrowia, a także oszczędne i racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych. Nie bez znaczenia jest również możliwość stopniowego uniezależniania się od dostawców energii, co przyniesie beneficjentom znaczne oszczędności.

Na chwilę obecną pieniądze otrzymało osiem gmin z naszego województwa. Cieszyć mogą się mieszkańcy Konopnicy, Nielisza, Siennicy Różanej, Tomaszowa Lubelskiego, Chodla, Rudnika, Rossoszy oraz Zalesia.
Dobrze widzicie! Na liście nie ma Gminy Łęczna, bo jak pewnie wiecie nasze szanse w tym zakresie w 2020 roku, zmarnował Leszek Włodarski. Błędy w złożonym wniosku sprawiły, że został odrzucony jako jeden z nielicznych.

Mieszkańcy nie tylko nie zyskali na całej operacji ale wręcz stracili, bo żeby dołączyć do programu płacili prywatnym firmom po kilkaset złotych za audyty nieruchomości. Gdy tylko pojawiła się informacja o odrzuceniu wniosku, Włodarski przez kilka miesięcy mydlił oczy składanymi odwołaniami, choć wszyscy już wiedzieli jaki był finał. Ratusz nie zwrócił nikomu pieniędzy…
Pieniądze przepadły, a w pseudomediach (siedzących w kieszeni burmistrza), które wcześniej pompowały temat, próżno szukać choćby drobnej wzmianki, że wniosek z Łęcznej został odrzucony z przyczyn formalnych.

Czy ktokolwiek usłyszał słowo „przepraszam” od skaczącego Leszka?


Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

7 komentarzy do artykułu "Ponad 30 mln złotych na fotowoltaikę i solary w regionie. Ile trafi do Łęcznej?"

 1. Tulipan pisze:

  Dobra, to wiemy już, że Włodarski nie nadaje się do rządzenia miastem. Mam inne pytanie, czy znacie kogoś, kogo nauczył czegokolwiek z informatyki w szkole?

 2. Marcinello pisze:

  Dramat. Wszystko jest ale w gminach obok, działki zbrojone przez gminy, fotowoltaika, dopłaty do mediów, utwardzanie dróg dojazdowych, ale nie tutaj. Porażka i nie zanosi się na to że będzie lepiej. Chybione inwestycje, brak kontroli nad chyba większością zagadnień. Echhh…

 3. janusz pisze:

  jakie miasto takie władze

 4. 5element pisze:

  Nic tylko spieprzać z tej dziury. Kto zatrudnia takich urzędników? To porażka do kwadratu.

 5. JeleńAntek pisze:

  Bo każdy wie, że lepiej się polansować, fotki śmieszne porobić, niż zająć się tym, za co Ka się płacone. Moim zdaniem dużo za dużo dostaje.

 6. Monika pisze:

  i znowu sukces Leszka. Ten człowiek to chodząca porażka.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes