Łęczna: Podatki znowu w górę! Kto poparł podwyżki? O ile drożej zapłacimy za psa?[Video]

Wszyscy wiemy, że w Łęcznej pieniądze najłatwiej wyciąga się od mieszkańców. Ktoś może także powiedzieć, że skoro zlikwidowana została straż miejska, to Włodarski ma w budżecie te kilkaset tysięcy więcej. Nic bardziej mylnego, bo jak pewnie wiecie, byli strażnicy zostali natychmiast zatrudnieni w urzędzie miejskim, no i Leszkowi znowu brakuje. Niestety oznacza to jedno. Podatki znowu w górę!

Ostatnia sesji to dopiero początek podwyżkowej serii. Na zeszłotygodniowym posiedzeniu na tapecie wylądowały: podatek od nieruchomości, rolny oraz opłata za posiadanie psa.
Zgodnie z propozycją „skaczącego” Leszka podatek od nieruchomości miał wzrosnąć o 11,8%. Szczegółowe stawki oraz wysokość podwyżek dla poszczególnych kategorii nieruchomości znajdziecie tutaj(LINK).
Nie obyło się bez uwag. Działa w kierunku ratusza wytoczył radny dr M. Fijałkowski. Posłuchajcie:

Jak bronił się Leszek? Oczywiście padły już słynne oznaki niemocy pod tytułem „kłamstwo i manipulacja”, po czym przyznał, że 3 z 4 strażników pracuje w urzędzie miejskim. Jedna z osób wskoczyła w miejsce po urzędniku, który odszedł na emeryturę, druga za osobę przebywającą na długotrwałym L4, a trzecia obsługuje miejski (za przeproszeniem) monitoring. To pewnie czysty przypadek, że tak właśnie się stało. Burmistrz nie potrafił też odpowiedzieć na proste wydawać by się mogło pytanie o to, czy planuje w tym roku przyznać nagrody urzędnikom.
Sami wiecie, jak oszczędzać, to na bogato!
Głos zabrał także miejski sekretarz, który nakłaniał do promowania informacji konkursów na inspektora nadzoru budowlanego, które jak wiemy bardzo często (od lat) wygrywają firmy trzech pracowników łęczyńskiego ratusza(LINK). Konkursy nierzadko prowadziła ich koleżanka z tego samego referatu.
Nie wiem jak Wy ale ja kupuje te zachęty i tłumaczenia w ciemno!
Uwag do podwyżek było więcej. Posłuchajcie:

Sami słyszycie jak pan sekretarz mówi, że pomimo faktu, że mamy udziały w łęczyńskiej energetyce, a przez lata burmistrz otrzymywał nawet wynagrodzenie z tej spółki, nie mamy nic do powiedzenia w temacie kształtowania cen ciepła. Logiczne prawda?

Finalnie przegłosowane zostały podwyżki podatku od nieruchomości (ok. 12%), rolnego (z 48 na 54 PLN) oraz opłaty za psa (z 60 na 70 PLN). Nie wiem czy wiecie ale ściągalność tej opłaty mówi nam, że w Łęcznej mamy około 50 psów.
Tak, tak, „skaczący” Leszku, wysokość tej opłaty z pewnością nie jest tego przyczyną…

Poniżej imienne wyniki głosowań we wspomnianych sprawach.

Na kolejnym posiedzeniu radni zajmą się m.in. podatkiem od środków transportowych. Tu pewnie też będzie „obniżka”.

Nie mam wątpliwości, że za kilka dni w łęczyńskich pseudo-mediach kontrolowanych przez ludzi zależnych od burmistrza (ich żony pracują w miejskich instytucjach lub ratusz dzierżawi im spore działki w mieście 🙂 ), przeczytamy, że to wcale nie są podwyżki, tylko wyrównania, niewielkie urealnienie kosztów lub nawet obniżki. I taka narracja ma trafić do mieszkańców. Nie bądźcie zatem zdziwieni i uważajcie, bo można zadławić się kawą, czytając takie wypociny miernych, biernych ale wiernych.

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

8 komentarzy do artykułu "Łęczna: Podatki znowu w górę! Kto poparł podwyżki? O ile drożej zapłacimy za psa?[Video]"

 1. Pawlus224 pisze:

  Proponuję sobie zrobić zrzuty ekranu kto głosuje za podwyzkami , żeby wiedzieć na kogo nie głosować w następnych wyborach…

 2. Krzysztof pisze:

  Podatek za psa powinien wynosić 1000zł żeby żadnemu śmierdzielowi nie chciało się męczyć zwięrzęcia w bloku. Wynocha z tymi zasrańcami na wieś!!

 3. turysta pisze:

  dobrze ,że stąd uciekłem, „miasto” Łęczna nic nie oferuje a opłaty jak w Warszawie. Ludzie co wy tutaj robicie????

 4. ślązag pisze:

  Trzeba stąd uciekać. Ostatni urzędnik zgasi światło jak już nie będzie miał kogo skubać.

 5. Alfred pisze:

  z jakiego komitetu wystartuje P. Matczuk Pylica Targoński ? Panom dziękujemy. byliście ambitni.

  • Arnold pisze:

   Miejmy nadzieję, że nie wystartują z żadnego. Oby nikt tych ludzi nie przyjął do komitetu. Nie daj Boże żeby wystartowali z PiSu. Chyba już się PiS przekonał co do tych osób.

 6. ABC pisze:

  Pieniążków brakuje, ale sami swoi pracują dalej.

 7. AntoniM pisze:

  Ładnie się z nami bawią. Włodarski to był jednak błąd.

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes