Postanowienie o umorzeniu dochodzenia jest prawomocne

Mikołajki na całego pomyślałem, odbierając dzisiaj telefon z informacją, że postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie popełnienia przeze mnie przestępstwa polegającego na niezarejestrowaniu tytułu prasowego jest już prawomocne. Tak oto kończy się sprawa przestępcy, którego w rzeczywistości nie było.

Z tego powodu chciałbym serdecznie pozdrowić „dobrego gospodarza”. Wcale nie środkowym palcem, tylko poważnie, z prawdziwą życzliwością i serdecznością. W końcu gdyby nie pan, nie byłoby tego bloga i „Bartola”. 😉

Moglibyście zapytać, a co ze świadomością marnotrawienia publicznych pieniędzy na działania związane z donosem włodarza? Cóż, nie wiem jak Wy ale ja zdążyłem się przyzwyczaić 😉 Być może nauczony doświadczeniem „kolorowy miś” w przyszłości 10 razy przemyśli wysłanie kolejnego donosu.

W mieście takim, jak Łęczna, władzę i przywileje ma moim skromnym zdaniem jedna grupa. Próbuje ona narzucać swoją wolę, filozofię życia i sposoby komunikowania się także tym, którzy myślą inaczej. Wiele gazet zaczyna temu ulegać i zamiast zajmować się rzeczywistymi problemami ludzi, dociekać istoty rzeczy, opisują uroczystości wręczenia kwiatków, czy informują o spalonych garnkach. Urzędnicy zaczynają traktować to, jak normę, w której dziennikarze/mieszkańcy niczego nie drążą i nie konfrontują.
Jeśli ktokolwiek urwie się z tego układu, władza wpada w szok, w panikę. Wyrwana z długiego letargu krzyczy, że tak nie wolno i od razu biegnie do sądu. Tak reaguje na patrzenie jej przez mieszkańców na ręce.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "Postanowienie o umorzeniu dochodzenia jest prawomocne"

 1. Dociekliwy pisze:

  Szczerze mówiąc-pisząc to nie wiem czy jestem za odwołaniem tego składu czy raczej niech zostanie.
  Lubię Twój blog ale co Ty będziesz robił po wyborach jak obecny skład przepadnie ?

  • Bartol pisze:

   Także codziennie zadaję sobie to samo pytanie 😉 W sumie może lepiej bym nie pisał… Pewnie wiele osób mogłoby odetchnąć z ulgą, szkoda tylko że wtedy nie będą już zasiadać już w radzie miejskiej 😉 Społeczeństwa nie da się oszukać!

   • Dociekliwy pisze:

    Pisz, pisz.
    Pisz jak najwięcej.
    Chcemy wiedzieć co sie dzieje.
    Dzieki Tobie Ludziom włos na głowie staje dęba.
    Jednemu że dowiedział się,
    drugiemu że nie udało mu się i wyszło coś na światło dzienne.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes