Prawie 1400 głosów za Skwerem Rotmistrza Pileckiego. M. Fijałkowski: W Łęcznej jest miejsce dla obu skwerów!

Znamy wyniki ankiety przeprowadzonej przez tygodnik „Wspólnota Łęczyńska”.
Mimo znaczącej przewagi pomysłu Lepszej Łęcznej nad „pożyczonym pomysłem” wiceburmistrza Włodarskiego, Mariusz Fijałkowski – szef opozycyjnego klubu studzi nastroje i mówi wprost – „W Łęcznej jest miejsce dla obu skwerów!”

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Łęcznej i czytelnicy wspólnoty mogli wyrazić swoje zdanie w temacie nadania imion dla Łęczyńskich skwerów, oddając głos w ankiecie. Przypomnę tylko, że kilka tygodni temu klub Lepsza Łęczna złożył wniosek o nadanie skwerowi przy ul. Targowej (skwer na, którym stoi dzik TEO) imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego (LINK). Natomiast dwa tygodnie temu podobny wniosek złożył Leszek Włodarski (kandydat Kosiarskiego na fotel burmistrza). Dotyczył jednak innego skweru (przy pl. Powstań Narodowych) i innej nazwy. Jak się później okazało, nie był to pomysł zastępcy burmistrza, tylko grupy nazwanej przez urząd „środowiskiem patriotycznym”. Głosowanie zakończyło się w ubiegłą sobotę.

Skwer Rotmistrza Pileckiego uzyskał 1380 głosów
Skwer Niepodległości 869 głosów
Obie propozycje 9 głosów
Nie popieram żadnej 1 głos

Wyniki skomentował Mariusz Fijałkowski (szef Lepszej Łęcznej):
„Bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy. Jestem przekonany, że w Łęcznej jest miejsce dla obu skwerów.
Nie powinno być jednak miejsca dla osób, które przywłaszczają sobie cudze pomysły.”

Trudno jest się z tym nie zgodzić.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Prawie 1400 głosów za Skwerem Rotmistrza Pileckiego. M. Fijałkowski: W Łęcznej jest miejsce dla obu skwerów!

 1. Wstyd,jak ludzie podkradają czyjeś pomysły i chcą uważać je za swoje,a szczególnie jeżeli są to osoby piastujące wysokie stanowiska.

  1. A co ten zastępca zrobił przez 3 lata. Niech ktoś wymieni czym może się pochwalić. Ma budżet jest organem zarządzającym. Czy może chociaż powiedzieć, że dzięki mnie powstał parking czy wymieniono znak czy załatano dziurę w chodniku? Wystaw w CK nie liczę. Byle jaki radny od Kosiarskiego ma więcej zasług niż ten człowiek bez własnego zdania. A już 3 lata jest na wysokim stanowisku, a co by było jakby był burmistrzem. Ze wszystkim by dzwonił do Kosiarskiego.

 2. I to jest odpowiedź!
  Oba place mogą mieć swoje nazwy i będzie OK.
  Tylko tabliczki potrzebne będą dwie a co na to urząd?
  Da się?
  Brawa także dla wszystkich pomysłodawców 😉 i osób biorących udział w tzw. ankiecie.

 3. Panu Włodarskiemu życzymy wiecej samodzielnego myślenia i własnych pomysłów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.