PSL bierze powiat łęczyński. [Wyniki] Powtórzą wybory?

Od kilku dni mam wrażenie, że to co się dzieje w sprawie wyborów samorządowych to jedna wielka farsa. Na początku dowiedzieliśmy się, że komputerowe liczenie głosów trwa dłużej niż wykonanie tej czynności ręcznie, a teraz dowiadujemy się, że PSL legitymujący się dotychczas śladowym poparciem, rozsiadł się w dużej części instytucji samorządowych jak we własnym domu.
W Łęcznej nie było inaczej. Tu także większy kawał tortu zgarnęli ludzie spod znaku koniczyny. Dokładne wyniki z informacją o partyjnej przynależności radnych, umieściłem poniżej.

Okręg nr 1
Krzysztof Zaborowicz (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Adam Niwiński (Prawicowe Porozumienie Ziemi Łęczyńskiej)
Jan Michał Baczyński vel Mróz (Porozumienie Samorządowe Wspólna Sprawa)
Małgorzata Anna Więcławska-Siwek (Platforma Obywatelska)

Okręg nr 2
Krystyna Wiśniewska (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Piotr Rybak (Prawicowe Porozumienie Ziemi Łęczyńskiej)
Maria Urszula Stefańczuk (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Okręg nr 3
Halina Romanek (Prawo i Sprawiedliwość)
Grzegorz Kuczyński (Wspólna Sprawa)
Roman Cholewa (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Piotr Jastrzębski (Twój Samorząd)
Andrzej Grzesiuk (Platforma Obywatelska)
Bożena Kornatka (Prawicowe Porozumienie Ziemi Łęczyńskiej)
Paweł Wójcicki (Prawo i Sprawiedliwość)

Okręg nr 4
Szymon Czech (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Paweł Sebastian Woliński (Platforma Obywatelska)
Zdzisław Czesław Niedźwiadek (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Te wybory pokazują kilka bardzo ważnych rzeczy, nie tylko o łęcznianach ale i o całym społeczeństwie. Po pierwsze mieszkańcy chcą zmian! Najlepszym argumentem popierającym te dążenia jest choćby bardzo dobry wynik Mariusza Fijałkowskiego w wyborach na stanowisko Burmistrza. Sumaryczny wynik dwóch opozycyjnych kandydatów (Fijałkowski i Tor) pokazuje jeszcze bardziej dobitnie jak te zmiany są nam potrzebne. Bardzo dobrym objawem jest także przewietrzenie rady miejskiej. Zwróćcie uwagę ilu młodych i chętnych do pracy ludzi zajęło miejsca bezproduktywnych urzędowych lizusów.
Z drugiej jednak strony, te wybory pokazały też, że mandat może otrzymać osoba, która w mojej ocenie nie spełniła żadnej z obietnic wyborczych. Mowa oczywiście o propagandziście urzędu, Grzegorzu Kuczyńskim (któremu ponad tydzień temu wysłałem pytania o aktywność podczas zeszłej kadencji (chodziło o sprawy którymi chwalił się w gazetce), niestety do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi).
Na koniec najlepsze, a w zasadzie najgorsze. Wygląda na to, że cały czas aktualne jest powiedzenie mówiące, że nieważne kto głosuje, ważne kto liczy (lub nie liczy) głosy.

Czy według Was, wybory powinny zostać powtórzone? Odpowiedzi wpiszcie proszę w komentarzach.

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „PSL bierze powiat łęczyński. [Wyniki] Powtórzą wybory?

 1. Demokracja charakteryzuje sie tym, ze kazdy glos jest tak samo wazny… nie ma znaczenia status spoleczny czy materialny. I to przeklada sie na wynik wyborow… nie wspominam o tych, ktorzy oddali glos niewazny bo to zwyczajni debile i nie ma o czym pisac…

  1. Dlaczego uważasz, że oddanie głosu nieważnego jest debilne? Jeśli żaden z kandydatów (np na burmistrza) nie spełnia moich oczekiwań albo jego propozycje mi nie odpowiadają mam poprostu głosować na pierwszego lepszego??? Albo na tego który lepiej wygląda? Rozdał więcej ulotek? A może na tego na którego kazali rodzice? Bez sensu….

 2. Nie. Jak ktoś chce to może zaskarżyć wynik do sądu. Po czym nastąpi ponowne przeliczenie głosów. Jeżeli ktoś jest takim baranem że nie umie głosować to nie powinien brać udziału.

 3. Wyniki wyborów nie są sfałszowane, ani wypaczone przez komisję. Dziwi mnie że ludzie będący w komisji mają problemy z właściwym rozłożeniem list i ich policzeniem -mogli poprosić o pomoc dzieci np z III klasy szkoły podstawowej i pomogliby im, i byłoby to za darmo. Wstyd dla członków poszczególnych szczebli komisji którzy nie uporali się z tak prostym zadaniem w ciągu dwóch dni.
  Jeśli chodzi o wynik PSL to nie do końca jest to rzeczywiste poparcie PSL, ale nr 1 jakie wylosowało to ugrupowanie. Pamiętajmy również, że znaczna część wyborców dostając książeczkę do głosowania oznacza osobę na pierwszym miejscu pierwszej strony i te osoby z tej pozycji wszędzie w Polsce na każdym szczeblu – powiatowym i wojewódzkim weszli do rad i sejmików. Trudno trzeba myśleć co się robi i faktycznie kogo się wybiera, a nie szukać ratunku w unieważnieniu wyborów. PIS nigdzie w Polsce nie stworzy koalicji rządzącej na szczeblu województwa tj w sejmikach. PIS nawet tam gdzie wygrał jest największym przegranym i musi przełknąć gorycz swej porażki, po prostu nie nadają się do rządzenia – wzorem swojego przywódcy J. K. – umieją: krzyczeć, rozrabiać, mącić ale faktycznie to boją się wziąć we własne ręce ster rządzenia.
  Gratuluję PSL. Szkoda tylko że w Łęcznej pod tym szyldem na szczeblu powiatowym skryli się osoby „farbowane lisy” jak A.G. i osoby startujące poprzednio z ugrupowania PPZŁ.

  1. „Pamiętajmy również, że znaczna część wyborców dostając książeczkę do głosowania oznacza osobę na pierwszym miejscu pierwszej strony i te osoby z tej pozycji wszędzie w Polsce na każdym szczeblu – powiatowym i wojewódzkim weszli do rad i sejmików” – to też IMHO pokazuje ile mamy oleju w głowie. BTW bardzo rozsądny głos w dyskusji.

  2. Właśnie pan AG to ma tupet,jeszcze 25 lat temu należał do wiadomej politycznej siły rządzącej, a teraz widzę, że jest w PO. Wiem,że nie on jeden jest farbowanym lisem.Widać obywatelom to nie przeszkadza, mnie tak i dlatego oddałam głos na osobę, której poglądy i przeszłość polityczną znam.

 4. Wyborow , jesli nie zostaly sfalszowane powtarzac nie powinno się.Obojętnie kto je wygral -lewica, prawica, czy centrum -to wszystko są Polacy. A to ze zostaly wypaczone poprzez zła informację, mnogosc nazwisk w ksiązeczkach przez co wielu postawilo krzyzyk na 1-szej str. kaiążeczki ., w koncu archaiczna PKW -to są fakty – ale wnioski z tego należy wyciągnąć przy kolejnych wyborach.Nie ma takiej opcji , ktora gdyby wygrala wybory to zadowoliłaby wszystkich Polakow.Życzę wsystkim spokoju i wyciszenia .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.