Kosiarski nie chce niezależnej debaty. Organizuje swoją? [Aktualizacja]

Wszystko wskazuje na to, że tak! W dodatku zamierza ją urządzić w oparciu o swoich ludzi: Grzegorza Kuczyńskiego (Urzadmiejski24) oraz Ryszarda Nowosadzkiego. O ile pierwszego nie trzeba przedstawiać (sprawa żony w mopsie i donosy o wydumanym stalkingu), drugi natomiast jest redaktorem naczelnym wycieraczkowego „Pojezierza”, w mojej opinii tak samo niezależnego, jak rządowe gazety na Białorusi. Nie muszę chyba przypominać, że Pojezierze kilka ostatnich miesięcy poświęcało znaczną część gazety na paszkwile dotyczące właśnie Fijałkowskiego.
Kosiarski w odpowiedzi na zaproszenie niezaleznylublin.pl zadeklarował wzięcie udziału w debacie odbywającej się w mediach, które „są cały czas blisko spraw ważnych dla mieszkańców gminy Łęczna” Chyba nie trzeba tego komentować.
Czy tacy ludzie jak Kuczyński czy Nowosadzki mogą być kojarzeni z niezależnością? Wybaczcie 😉
Panowie, zastanawiam się, czy można upaść niżej?
To jeszcze nie wszystko, debata ma się odbywać w sali posiedzeń urzędu miejskiego w Łęcznej. Ot neutralny grunt… Szkoda, że nie w gabinecie burmistrza…
Mimo tych okoliczności liczę na to, że Kosiarski pojawi się na niezależnej debacie telewizyjnej w najbliższy czwartek.

Nie wiem jak do „urzędowej” propozycji ustosunkuje się Mariusz Fijałkowski ale na jego miejscu odmówiłbym spotkania na tak skandalicznych warunkach. Mam nadzieję, że ulegną zmianie.
Dlatego jeszcze raz gorąco zapraszam do oglądania czwartkowej debaty w niezależnylublin.pl.

—————–
Trafne spostrzeżenie czytelnika:

Kosiarski w odpowiedzi na zaproszenie na jutrzejszą debatę, napisał : Debata powinna być poprzedzona ustaleniami kwestii organizacyjnych i przeprowadzona przez niezależnych dziennikarzy. Nie może być prowadzona przez czynnych polityków opowiadających się po jednej ze stron. Taka sytuacja miała miejsce podczas poprzedniej rozmowy z moim konkurentem, którą przeprowadził p. Konrad Rękas – kandydat na prezydenta Chełma oraz do sejmiku województwa.

No i kolejny raz możemy obserwować Himalaje hipokryzji. Otóż kandydat Kosiarskiego do rady miasta Daniel Słowik(ten od kupowanych głosów), rozmawiał dzisiaj właśnie z K. Rękasem. W tym samym programie w którym wcześniej występował Fijałkowski. Co więcej, obaj panowie przyznają, że się znają. Jak możecie się domyślać, nieoficjalny portal urzędu miejskiego nawet nie próbuję wyjaśnić, że czwartkowa debata odbędzie się w zupełnie innym programie i z zupełnie innym prowadzącym. Poniżej fragment wczorajszego programu K. Rękasa, którego gościem był właśnie człowiek z listy Kosiarskiego (Wspólna Sprawa).

PS. Wygląda na to, że niezależne media w Łęcznej to te, które wskaże Kosiarski. Wąsaty pan próbował swojego czasu udowadniać, że wolność słowa to przestępstwo. Czy takiej Łęcznej chcecie?
30 listopada zagłosujcie proszę tak aby nikomu nie przyszło do głowy ponowne liczenie głosów.

Udostępnij ten wpis!

26 przemyślenia na temat „Kosiarski nie chce niezależnej debaty. Organizuje swoją? [Aktualizacja]

 1. Kosiarskiemu dymi tyłek, bo kolejny już raz zwołuje „starych łęcznian” na „konsultacje” w sprawie rewitalizacji starej Łęcznej. Tylko, że to pic na wodę.I znowu będzie to samo. Przyjdzie z Kowalskim i będzie się chwalił co to on nie zrobił, i jaki on wspaniały, a na to będzie mu przytakiwał i klaskał Malinowski. Już nigdy tam nie pójdę. Rzygać po tym tylko i nic więcej.

  1. Pójdź proszę, rób zdjęcia, nagraj jak to wygląda. Mieszkańcom Łęcznej należy się informacja o tym jak wódz boi się oderwania od koryta. Uważam, że dla niego to nie tylko utrata stanowiska, to gra o wszystko.

 2. Nie chce się powtarzać jak większość tutaj ale napisze, żeby innym nie przekonanym powiedzieć a właściwie napisać do słuchu, zwracam się tutaj bezpośrednio do obecnego pana Burmistrza Kosiarskiego pewnie i tak tego nie przeczyta bo to dla niego za „niskie progi” że tak powiem żeby wchodzić na takie strony no ale może jednak cuda się zdarzają, więc Panie Kosiarski to co pan wyprawia to po prostu dno i wodorosty, żal.pl jak można organizować debatę w Budynku administracji publicznej i do tego bez mieszkańców i to z „niezależnymi” osobami w postaci Kuczyńskiego i Nowosadzkiego. Niech pan trochę pomyśli zanim coś zrobi chyba że pan już całkiem opadł na dno i że tak powiem chwyta się „brzytwy” wiadomo o co chodzi. Swoją drogą to niech się tam spotkają we trzech i pogadają sobie o głupotach bo nikt na to nie przyjdzie na debatę na „niezależnym” gruncie i „niezależnymi” uczestnikami. Pan Fijałkowski w ogóle nie powinien tam iść i sobie głowy zawracać bo to nie ma sensu, on powinien wyjść do ludzi i myślę że tak zrobi, bo Łęczna to ludzie a nie Pan Panie Kosiarski i Pana banda. Przepraszam że tak go obrażam ale po prostu już mam dość tego człowieka, to co on zrobił i robi z Łęczną to przechodzi ludzkie pojęcie… już nie będę mówił co bo każdy wie, powinien zejść z tego stołka już i oddać władzę młodym, którzy wprowadzą tu świeżość i lepsze życie(nie kojarzyć proszę Z Tuskiem tutaj inaczej nie da się napisać:)) więc na koniec jeszcze raz napisze PANIE KOSIARSKI KOŃCZ PAN WSTYDU OSZCZĘDŹ!!!

 3. telewizja niezależna? hehe. Jakoś mi w to trudno uwierzyć zwłaszcza, że wystąpienie Pana Mariusza F. wyglądało bardzo jednostronnie.

  1. No tak, przecież w Łęcznej niezależne są tylko Urzadmiejski24 i Pojezierze… Tak mówi wódz i tak jest.

 4. Przecież on nigdzie poza urząd się nie ruszy.
  Jak w tym dawnym powiedzeniu, że: ………………………

 5. Czy Nowosadzki z Kuczyńskim pogłupieli do reszty? Co to za pomysł z debatą w budynkach administracji publicznej. Prawo nie pozwala na agitację w takich miejscach. Kosiarski nie raz pokazał gdzie ma przepisy, więc wszystkiego się po nim można spodziewać.

 6. Hipokryzja Kosiarskiego nie zna granic. Przecież zarówno Pojezierze jak i portal Kuczyńskiego leczna24 są powiązane z Kosiarskim, a Kuczyński jako dziennikarz miałby zadawać pytania? Tak samo Nowosadzki? To są niezależni i obiektywni dziennikarze? Obaj atakowali Fijałkowskiego przez miesiące, a może i lata. Udział tych ludzi w debacie powinien być absolutnie wykluczony!!!! Kosiarski musi przecież nauczyć się pytań na pamięć, a mieszkańców się boi. A tak w ogóle to debatę ustalają zazwyczaj sztaby obu kandydatów, a nie miejski rzecznik. Ludzie, takie rzeczy chyba tylko w Łęcznej.

 7. Chyba trzeba ponownie uruchomić zegar. Mam nadzieję , że tylko do 30.11.2014.

 8. Nie ma możliwości by w Łęcznej było dobrze – „nie da się”. Jestem optymistą, ale to nic nie pomaga – spójrzmy na listę wyborców /nowych radnych/ – już wyraźnie widać, że Teo ma tam przewagę, a więc jeśli będziemy mieli zmianę na stanowisku burmistrza – to Rada będzie starego burmistrza.

 9. Powitać Wszystkich może to trafi do chociaż kilku osób które myślą że sąsiedni portal pod piękną nazwą leczna24 jest niezależny. Po napisaniu kilku banalnych komentarzy o propagandzie itd (których nie publikowali) zablokowali mi konto na miesiąc. Najpierw cenzurowali mi wpisy a teraz mam zakaz logowania przez jeden miesiąc. To był ostatni raz kiedy odwiedziłem leczna24. Ba moje wypowiedzi nigdy nie były jednostronne (nie promowałem nikogo – co można sprawdzić w historiach postów ) – widzę że bardzo boją się utraty dostępu do koryta – co jeszcze bardziej motywuje mnie do pójścia na wybory ( a jestem raczej osoba która na wybory nie chodzi – ale tym razem zmotywuję całą rodzinę i znajomych)
  Ps. Rzygam tym wszystkim już.

  1. perching99, mój post na forum zniknął kilka minut po napisaniu (ale mam screena) oraz zablokowano moje konto na zawsze z głupim komentarzem. I oni zarzucają temu blogowi cenzurę?!

   1. heh napisałem kulturalny post z pytaniem do autora jednego z artykułów na „kosiarski24.pl”, bez inwektyw, po prostu spytałem o fakt. Oczywiście się nawet nie pojawił – tam ukazują się wpisy tylko i wyłącznie ludzi popierających Teo a pewne rzeczy celowo się zataja i przemilcza… Kto na tego Kuczyńskiego w ogóle zagłosował? Nie chcę ich obrażać ale nie da się…

    1. Jestem na tej stronie pierwszy raz, ale dziwi mnie brak negatywnych komentarzy pod adresem Pana Fijałkowskiego.
     Przypadek? Czy po prostu brak hejterów których w internetach pełno?

     1. Memek, ja mam pare obiekcji do Fiałkowskiego ale po co mam o nich pisac i wdawać się w różne dyskusje. Nie wypowiadam się także o Kosiarskim, bo po co mam go obrażać?
      Dla mnie żaden z tych kandydatów nie jest dobry ale ja głosowałam i będę głosować na mniejsze zło. Porównaj te dwa portale, leczna24 chociaż jako portal (nie blog, ale czy to gazeta to nie wiem) powinna być jak najbardziej obiektywna a tym czasem Kuczyński wykorzystuje ja do prania osobistych brudów i to dwa razy. Na temat tego faceta się wypowiem, bo go po prostu nie znoszę ze względów osobistych.

 10. Pan kosiarski i telewizja?
  Najlepiej wysłać pytania – w urzędzie napiszą, jak odpowiedzieć a na wizji się przeczyta ” I Gitara”.
  Skąd my to znamy? 🙁 🙁

 11. Kosiarski napisał : Debata powinna być poprzedzona ustaleniami kwestii organizacyjnych i przeprowadzona przez niezależnych dziennikarzy. Nie może być prowadzona przez czynnych polityków opowiadających się po jednej ze stron. Taka sytuacja miała miejsce podczas poprzedniej rozmowy z moim konkurentem, którą przeprowadził p. Konrad Rękas – kandydat na prezydenta Chełma oraz do sejmiku województwa.

  a teraz zobaczcie co się dzieje. Kandydat Kosiarskiego do rady miasta Daniel Słowik, rozmawiał dzisiaj właśnie z Rękasem. W tym samym programie. Co więcej, obaj panowie się znają. Łyso Ci Kosiarski? Tak wygląda Twój koniec.

 12. No jak dla mnie to Fiałkowski powinien się na tej debacie także pojawić, a nie uciekać tak jak Kosiarski. Musi pokazać, że nie boi się stanąć z nimi oko w oko i debata ta powinna być dostępna dla mieszkańców. I to mieszkańcy powinni zadawać pytania.

  1. Pełna zgoda, wymieniłbym jednak prowadzących i miejsce spotkania. Swoją drogą ciekawe dlaczego takiej debaty nie organizuje sama Tuba Łęcznej. Przecież to jedyne niezależne medium w tym mieście. Czyżby byli za bardzo „niezależni” dla władzy 😉

   1. Popierajmy zmiany, pewnie będzie inaczej( swoją drogą nepotyzm odrodzi się w tym mieści, czy z Kosiarskim, czy z X).
    Potępiajmy układy, nepotyzm, kolesiostwo, uczmy się od lepszych prawdziwej demokracji, na zachodzie i północy Polakom to wychodzi, zrzućmy wreszcie resztki ruso i sowietyzacji.Wierzę tylko w młodych do 35( może wyuczyłem obywateli), reszta a znam ich to udawacze, dbający o swoje, zrobią wszystko, żeby podlizać się władzy, wykorzystają mandat do swoich prywatnych interesów. Już teraz w zakładach pracy chodzą jak pawie. A radny powinien pamiętać, jestem tu dla innych. Jeżeli dożyję następnych wyborów to zapytam tych społeczników, jak pomogli nam łęcznianom.
    Widzę moje miasto pięknym, wspaniałym, młodym.

   2. Pełna zgoda, wymieniłbym jednak prowadzących i miejsce spotkania. – dokładnie tak samo jak Kosiarski. Też by tylko wymienił !
    Czytając całe oświadczenie Teo nie widzę wzmianki o leczna24. To Twoja historia. A może myślał o TVN ?

    1. a proszę bardzo 😉 „Prośbę o jej współorganizowanie otrzymały już Leczna24, TubaLecznej i „Pojezierze”. „

     1. tylko to nie sa słowa Teo a Kuczyńskiego. A tak swoją drogą to poziom K.R. w prowadzeniu wywiadów jest słaby. Nie twierdze, że pojezierze jest lepsze.
      IMHO te wybory znowu wygra Teo bo poprze go Tor.

     2. Czy to nie wszystko jedno, czy mówi Kosiarski czy jego rzecznik? Debaty nie będzie prowadził Rękas tylko Konowałek. Tor nie poprze nikogo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.