Podwyżki opłat za śmieci w Łęcznej! Dla urzędu miejskiego to „urealnienie opłat”…

Wybranie podwyżkowej koalicji nie mogło się skończyć inaczej. Mieszkańców Łęcznej czekają podwyżki opłat za śmieci. Tymczasem urząd miejski tradycyjnie manipuluje jak może, żeby przekonać mieszkańców, że czeka nas „urealnienie opłat„, a jeśli nawet okaże się ono podwyżką, to przecież winni są sami mieszkańcy, którzy śmieci nie segregują. O działalności PGKiM ani słowa. Nie od dzisiaj wiemy, że komunalna wykonuje swoje zadania wzorowo, a czekają nas przecież nowe zasady segregacji.

No cóż. Urząd miejski w Łęcznej nie po raz pierwszy dopuszcza się takiej manipulacji. Zwrot „urealnienie opłat” pojawiał się już wielokrotnie. Nie tylko przy okazji śmieci. Pamiętamy przecież całkiem niedawno „urealnienie” cen wody i ścieków. Za chwile o urealnieniu przeczytacie w urzędowych mediach oficjalnych i nieoficjalnych.

No i pamiętajcie, koniecznie segregujcie odpady, kto ich nie segreguje, zapłaci więcej, a ten kto segreguje… No własnie.
Dla tych, którzy mają krótką pamięć, przypominam wpisy w których widać jak na dłoni jak komunalna obchodzi się z posortowanymi odpadami (LINK).
Po nagłośnieniu tej sytuacji, nikomu z kierownictwa PGKiM włos z głowy nie spadł. Zwolniono z pracy szeregowego pracownika wysypiska. A co, nie można?
O kipiących odpadami łęczyńskich śmietnikach można by książkę napisać.(LINK)

Już wtedy wąsaty filozof grzmiał, że wprowadzi odpowiedzialność zbiorową w blokach (LINK) (LINK)

Ktoś może napisać że przecież nowe zasady segregowania dotkną wszystkich. Zgadza się! Warto jednak pamiętać, że w wielu miejscowościach „urealnione” opłaty nie dotrą nawet w okolice opłat, które obecnie (przed podwyżką) płacą mieszkańcy Łęcznej.
Nowe, większe stawki opłat poznamy na początku przyszłego roku.

Audyt w komunalnej? Jaki audyt? Myślę, że orzeł biznesu zasługuje na sowitą premię 🙂

PS. To nie wszystkie podwyżki, które czekają mieszkańców Łęcznej w 2019 roku. Woda i ścieki stoją następne w kolejce…

Udostępnij ten wpis!

19 przemyślenia na temat „Podwyżki opłat za śmieci w Łęcznej! Dla urzędu miejskiego to „urealnienie opłat”…

 1. Chciałbym się dowiedzieć jak długo ten prezes komunalnej ,,staruszek pan”będzie kierował komunalną w Łęcznej,przecież ma już 68 lat.Czas dla niego na zasłużony odpoczynek,to już zaczyna się demencja starcza.Cwaniak,kombinator,mający wszystkich za złodziei,krętaczy itd.Wywalony za naprawę Łęczyńskiej Energetyki w Bogdance.Czas najwyższy pogonić go i to jak naszybciej.

   1. no nie ma. Wszyscy wiedzą, że potrzeba tu przewietrzenia i że ryba psuje się od …. i narybki też ttrzeba by usunąć i co? Wiedzą to i mieszkańcy i pracownicy, oczywiście Ci którzy wykonują tą najcięzsza robotę. Wchodzisz do biura i widzisz: w jednym pokoju jedna pani ma na jednym etecie 2,5 etatu za najniższą krajową i 50 zł premii do tego na otarcie łez, ale dziękować powinna kierownikowi i kłaniać się w pas; wchodzisz do drugiego pokoju a tam wiecznie kawa, obiadek na zamówienie przymiarki krawieckie, układanie fryzur sobie nawzajem i śledzenie fejsbuka, a jeszcze w innym sadzenie kwiatków jak w kwiaciarni żeby było jak w domu, przyjemnie a pensje kierownicze i premie 500zł. pracownicy mają tego dosyc ale nikt się nie poskarży bo komu??? Wywóz nieczystości : jedni jeżdżą cały dzień a inni nie mają co robić. Na ujęciu: jedni mają full roboty a inni całymi dniami randkują z panią laborant, która za bardzo też nie ma chyba co robić w pracy, bo jak już jest to więcej czasu spędza właśnie tam albo na kawce u nowej kier.odpadów ale głośno ogłasza jak to mało zarabia. Szkoda, że ze szkoleń za duże pieniądze nie mogą korzystać inni, którzy chcą a taka laborant za ile chce i gdzie chce, kolejna pani dyrektor wodoc. a jeszcze następna doo. Magazyn: tam to chyba mają najlepiej, tam zawsze można wpaśc na obiad bo mają własną kuchnię i gotują obiadki w pracy, no ale pan kierownik ma prezesa za wujaszka więc …no właśnie na układy nie ma rady. i życie sielsko anielsko płynie w pgkim…Wszystkiego dobrego w nowym roku

    1. Sprawiedliwy zapomniales o zleceniach, jakie wykonuja niektorzy pracownicy na etacie w godzinach pracy. Myslę, ze nie jeden pracownik chcialby tak dorabiac ale na układy…

    2. Widze Sprawiedliwy ze dobrze poinformowany/a jestes na temat firmy pewnie tam pracujesz w biurze

   2. gdzie jest mój wczorajszy komentarz? dlaczego nie umieszczacie wszystkich?

    1. Sprawdziłem spam, nie ma tam żadnego komentarza, który został zatrzymany. Napisz proszę na wąsatą skrzynkę jaka była treść (choćby kilka słów) i nazwa użytkownika, który ten brakujący komentarz opublikował.

  1. a ja mam nadzieję, że jak w końcu jakimś cudem wywiozą na taczce tego staruszka to ktoś następny zrobi porządek i z kierownictwem w tej firmie, a raczej z kierowniczkami, które nie szanują podwładnych, podwyżki dają tylko tym, którzy potrafią całować ich wielkie D..Y, a ciężko i uczciwie pracującym po 0,30 zł/godz. – tak dobrze widzicie trzydzieści groszy za godz.pracy ( ci którzy mają stawkę godzinową). Bo czy to uczciwe, żeby jeden pracownik miał na godzinę 30zł a inny 8,90zł ??? Do tego te śmieszne premie, jeden dostaje 500 zł do pensji a drugi 50 zł, a jeszcze inny ze stawką godzinową 8,90 zł dostaje premii tyle, żeby wyciągnął najniższą krajową. Do tego może przydałoby się odświeżyć to kierownictwo, żeby skonczyć te wszystkie dziwne koneksje. Nie rozumiem np o co chodzi i na jakich zasadach są dzierżawione pomieszczenia, dlaczego jeden wynajmujący płaci jedną stawkę za wynajem, i inne media a drugi całkiem inną. Dlaczego jak była wcześniejsza kierowniczka dzn to stacja paliw musiała płacić za koszenie trawy a teraz nie musi. Wszyscy to wiedzą ale głośno nikt o tym nie mówi. Korupcja i układy??? dlaczego nikt nie stanie w obronie uczciwych pracowników? Tylu wartościowych ludzi stamtąd odeszło, dobrych pracowników. Tylko dlatego, że panie kierowniczki są nietykalne jak pan prezes?? No jedna chyba czuje że może coś się jednak zmieni i zaciążyła, no zawsze to jakiś sposób na ratowanie wielkiej d….no inne to czują się jak pan prezesu nietykalne. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie nowe rozwiązania.

   1. Wątpię, że cokolwiek się zmieni bo nowy burmistrz jak na razie boi się tknąć prezesa.

 2. Dopóki obecny prezes będzie szefem w PGKiM nic się w Łęcznej nie zmieni.
  Panowie „podwyżkowcy” znają się jak łyse konie. Pochodzą z tej samej stajni – wprost napiszę „kliki”. Nikt nikomu tu nie da zrobić krzywdy i tylko mieszkańcy cierpią co jakiś czas informowani o kolejnych podwyżkach, jak nie wody to śmieci.
  Zastanawiam się jak Panowie radni z PIS – koalicjanci podejdą do informacji o podwyżce opłat za śmieci?, bo jak drożała woda jeszcze ich nie było w radzie miasta.
  Dziś są – ale co powiedzą?
  Nawciskają Wam pospolitego „kitu” że nie ma segregacji, śmieci są zmieszane i to jest tylko wina mieszkańców, a może nawet naszych spółdzielni mieszkaniowych – ich winy nie ma.
  A to, że śmieci nie odbierają na czas, a jak już zabiorą, to po sobie pozostawiając syf i tak to się przez lata kręci.
  Czemu nikomu z Radnych burmistrza i tzw. koalicji nie przyjdzie do głowy, by wymienić Prezesa Komunalnej, może On nie potrafi zapanować nad firmą, wyliczyć koszty we własnym zakładzie, a nie tylko „dymać” finansowo mieszkańca. Panie Burmistrzu Włodarski ile to Pan premii szykuje za 2018r dla Orła Biznesu?
  Państwo radni może przed podniesieniem ręki w górę za taką podwyżką najpierw dopytajcie?.

  1. Orzeł/siwy kruk przeciez musi „zapracowac” na nagrode plus drugą pod stołem więc jeszcze posiedzi a pan burmistrz jako, ze zdania swojego nie ma to będzie się kręcic dalej tak jak się kręci…

 3. Po co ta segregacja jak i tak wszystkie segregowane śmieci są wrzucane do jednej śmieciarki.widzę to doskonale z VII piętra.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.