Radni zatrzymali likwidacje szkół! Wniosek o zarząd komisaryczny na biurku premiera!

Wszyscy myśleliśmy, że jest już pozamiatane, że kolejne łęczyńskie szkoły zostaną gładko zlikwidowane. Ludzie Kosiarskiego z przedstawicielami tfu! PSLu mieli przecież większość w radzie powiatu. Wygląda jednak na to, że coś się posypało.
Na biurko premiera Morawieckiego trafił własnie wniosek o ustanowienie zarządu komisarycznego w naszym powiecie!

O tym łęczyńskie „media” z pewnością nie napiszą!

Na dzisiejszej sesji rady powiatu, radni podejmowali decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania szkół w obecnym kształcie. Uchwała miała niepozorną nazwę „w sprawie zamiaru przeniesienia kierunków kształcenia”. W istocie chodziło o likwidację Jagiellończyka, ZSG oraz ZS w Ludwinie, a następnie utworzenie jednej jednostki.

Znowu pojawiły się zarzuty o marnotrawstwo publicznych pieniędzy. W kierunku dyrektorów szkół, wygłosił je nie kto inny, a własnie Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie i przyjęcia 6000 PLN za nic) Ot człowiek kryształ. Jak mawiał klasyk „taki mamy klimat”. Na dworze wiał silny wiatr, w budynku starostwa niesamowicie wiało hipokryzją…
Głosowanie przyniosło prawdziwą niespodziankę. Ku zdziwieniu obecnych na sali mieszkańców i radnych (zwłaszcza wąsatych i peezelu), uchwały nie udało się podjąć. Wynik głodowania 8 ZA do 8 PRZECIW!

Co się stało? Nie uwierzycie. Człowiek, który jeszcze miesiąc temu rekomendował oddanie głosów za likwidacją kolejnych szkół, a następnie opuścił obrady(nie oddając głosu), dzisiaj zagłosował przeciwko. Chodzi oczywiście o Andrzeja Grzesiuka. Zdziwieni?
Zobaczcie zatem proszę jak podnosili ręce ludzie, którym powierzyliście sprawowanie władzy w powiecie. Warto zapamiętać te nazwiska!

Za likwidacją głosowali:
Roman Cholewa
Paweł Wójcicki
Grzegorz Kuczyński
Jan Baczyński vel Mróz
Zdzisław Niedźwiadek
Urszula Stefańczuk
Krystyna Wiśniewska
Krzysztof Zaborowicz

Przeciwko byli:
Szymon Czech
Andrzej Dyczewski
Andrzej Grzesiuk
Piotr Jastrzębski
Bożena Kornatka
Halina Romanek
Małgorzata Więcławska – Siwek
Paweł Woliński

Adam Niwiński – nieobecny

Przy okazji, otrzymałem dzisiaj informację, że wniosek wojewody lubelskiego o ustanowienie zarządu komisarycznego we władzach łęczyńskiego starostwa, został złożony w kancelarii prezesa rady ministrów. Jestem ciekaw kiedy i jakie odwołanie złoży Roman Cholewa, wreszcie w jaki sposób „wąsaty zarząd” będzie bronił koryta. Niezależnie od decyzji premiera, końcówka zimy w łęczyńskim powiecie zapowiada się cieplejsza niż zwykle.

Panie starosto, domyślam się, że chciałby się Pan dowiedzieć, co stanie się z Panem po jesiennych wyborach. Moja szklana kula pokazuje, że będzie Panu dane sprawdzić jak działa urząd pracy, który dzisiaj jeszcze Panu podlega. Znajdą coś godnego?

PS. Coś mi się obiło o uszy, że jeśli nie uda się „oszczędzić” likwidując szkoły urzędniko-radny Kuczyński zapowiedział swoje odejście z zarządu powiatu. No to do dzieła! Myślicie, że zrezygnuje z dodatkowych pieniędzy?

PS2. Na dzisiejszej sesji obecne były nasze ulubione pseudo-media. Nie poszło chyba jednak po myśli władzy i nie ma o czym pisać? Teraz już możecie, pozwalam 🙂

Dla jeszcze większych zasięgów, kliknij niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

15 komentarzy do artykułu "Radni zatrzymali likwidacje szkół! Wniosek o zarząd komisaryczny na biurku premiera!"

 1. Rylek pisze:

  Dobrze, że tego bloga mamy. Inaczej to by tylko człowiek czytał jak władzy dupę liżą wierne psy.

  • antykos pisze:

   A gdy wolą wyborców zwolennicy opcji skupionej na tym blogu rządzić naszym biednym miastem zaczną, to na ręce kto im patrzał będzie? Chyba wierzyć nie będziem wtedy tym, którzy u władzy są dzisiaj, ale w opozycji po wyborach być mogą. Trzecia siła wtedy pojawić się musi, aby ludziska uwierzyć jej mogli. Ludziska w niej mogą być te same, aby tylko sztandar zmieniony został.

   Ach ta polityka… Nie mogę dalej pisać, bo się zeszczę ze śmiechu…

 2. Ferdynand K. pisze:

  Jak wy Teodorowe chłopaki mieszkańcom w oczy spojrzycie – panie starosto nie wstyd panu?
  Panie „VEL” zakładałeś pan powiat, dziś” trza go panu zamykać”.
  Rządzić to „trza umieć” a wy co? – „inteligencję chciało się udawać” a tu „słoma zamiast wkładek w pantoflach”.
  Dorwali się do koryta i myśleliście, że to tak o i jakoś to będzie.
  Nie będzie 😉

 3. skun pisze:

  Panie Baczyński a co Panu do Łęczyńskich i Ludwińskich szkół ? przeszkadzają ? który jeszcze z innej gminy?

 4. bobrownik pisze:

  no Bartol, wystraszyłeś wszystkich. Pseudo media z Łęcznej nabrały wody w usta. Może myślą że jak nie piszą o tej sprawie to tematu nie ma.

  • ABC pisze:

   A mnie ciekawi dlaczego taka Wspólnota boi się pisać? Ok powiązanie z tubą, a tuby z urzędem, ale przecież podmiotem dominującym była Wspólnota. WIęc Kulig powinien chodzić jak w zegarku. Czy na chwaleniu władzy można poprawić sprzedaż nakładu gazety? Moim zdaniem odwrotnie wręcz. Co to za przyjemność czytać to samo co pisze Kuczyński tylko w różnych źródłach.

 5. Prawdomówny pisze:

  Nie była to uchwala o likwidacji tylko ZACHOWANIA kierunków kształcenia w przypadku połączenia szkól.NIE LIKWIDACJA /uchwała intencyjna/

  • Bartol pisze:

   Panie Baczyński, czy Pan uważa mieszkańców za idiotów? Myśli Pan, że nie widzą co planujecie i jaki to będzie miało skutek?. Wystarczy przypomnieć sobie jak to robił kilka lat temu Kosiarski. Jeśli nie rozumie Pan o co tutaj chodzi (mimo takiego doświadczenia), proszę złożyć mandat radnego i nie psuć łęczyńskiej oświaty.

  • Mariusz Fijałkowski pisze:

   A ja tylko dodam, że proszę zobaczyć co się stało z Liceum im. Zamoyskiego po tzw. „przeniesieniu”. Nie trzeba daleko szukać. A o Waszych intencjach wypowiadał się nie będę. Mieszkańcy Łęcznej doskonale wiedzą o co Wam chodzi.

  • axa pisze:

   Ja nie dociekam kim naprawdę jesteś ale zapytam: gdzie w ustawie o samorządzie jest mowa o „uchwale intencyjnej”?
   intencje można mieć jak najlepsze, dajcie na msze w jakiejś szczytnej intencji
   moją intencją jest żeby komisarz był jak najszybciej

 6. axa pisze:

  Trzeba zapamiętać obecnych radnych żeby nie przytrafili się nam w następnych wyborach, trzeba wywrócić łęczyńską scenę polityczną do góry nogami, dosyć już tego marnotrawstwa za publiczne pieniądze! oczyścić urzędy z fikcyjnych stanowisk obsadzonych zgniłą koniczyną i ich rodzinami

 7. Fanatyczny pisze:

  Co oznacza zarząd komisaryczny dla powiatu?? Może napisalibyście o tym coś więcej?? Czy w związku z tym istnieje groźba likwidacji powiatu łęczyńskiego jeżeli taki zarząd zostanie ustanowiony, i czy cieszyłby was taki obrót sprawy???

  • Bartol pisze:

   Pisałem już o tym wielokrotnie. Dla mieszkańców nie zmienia się nic. Swoje stołki tracą starosta i zarząd powiatu, a w to miejsce wchodzi komisarz do czasu jesiennych wyborów. Właśnie dlatego wąsaci i PSL tak się boją jego wprowadzenia i straszą tym nie do końca zorientowanych mieszkańców.

   Swoją drogą, napisz proszę skąd masz informacje o tym, że ktokolwiek miałby likwidować powiat?

   • Fanatyczny pisze:

    Po prostu gdzieś się rzuciło w oczy, nie chce skłamać bo nie pamiętam dokładnie gdzie, dlatego dopytuję również u was. Dodatkowo skojarzyłem to z likwidacją zadłużonych gmin, która ma już miejsce w Polsce.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes