Radni zatrzymali likwidacje szkół! Wniosek o zarząd komisaryczny na biurku premiera!

Wszyscy myśleliśmy, że jest już pozamiatane, że kolejne łęczyńskie szkoły zostaną gładko zlikwidowane. Ludzie Kosiarskiego z przedstawicielami tfu! PSLu mieli przecież większość w radzie powiatu. Wygląda jednak na to, że coś się posypało.
Na biurko premiera Morawieckiego trafił własnie wniosek o ustanowienie zarządu komisarycznego w naszym powiecie!

O tym łęczyńskie „media” z pewnością nie napiszą!

Na dzisiejszej sesji rady powiatu, radni podejmowali decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania szkół w obecnym kształcie. Uchwała miała niepozorną nazwę „w sprawie zamiaru przeniesienia kierunków kształcenia”. W istocie chodziło o likwidację Jagiellończyka, ZSG oraz ZS w Ludwinie, a następnie utworzenie jednej jednostki.

Znowu pojawiły się zarzuty o marnotrawstwo publicznych pieniędzy. W kierunku dyrektorów szkół, wygłosił je nie kto inny, a własnie Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie i przyjęcia 6000 PLN za nic) Ot człowiek kryształ. Jak mawiał klasyk „taki mamy klimat”. Na dworze wiał silny wiatr, w budynku starostwa niesamowicie wiało hipokryzją…
Głosowanie przyniosło prawdziwą niespodziankę. Ku zdziwieniu obecnych na sali mieszkańców i radnych (zwłaszcza wąsatych i peezelu), uchwały nie udało się podjąć. Wynik głodowania 8 ZA do 8 PRZECIW!

Co się stało? Nie uwierzycie. Człowiek, który jeszcze miesiąc temu rekomendował oddanie głosów za likwidacją kolejnych szkół, a następnie opuścił obrady(nie oddając głosu), dzisiaj zagłosował przeciwko. Chodzi oczywiście o Andrzeja Grzesiuka. Zdziwieni?
Zobaczcie zatem proszę jak podnosili ręce ludzie, którym powierzyliście sprawowanie władzy w powiecie. Warto zapamiętać te nazwiska!

Za likwidacją głosowali:
Roman Cholewa
Paweł Wójcicki
Grzegorz Kuczyński
Jan Baczyński vel Mróz
Zdzisław Niedźwiadek
Urszula Stefańczuk
Krystyna Wiśniewska
Krzysztof Zaborowicz

Przeciwko byli:
Szymon Czech
Andrzej Dyczewski
Andrzej Grzesiuk
Piotr Jastrzębski
Bożena Kornatka
Halina Romanek
Małgorzata Więcławska – Siwek
Paweł Woliński

Adam Niwiński – nieobecny

Przy okazji, otrzymałem dzisiaj informację, że wniosek wojewody lubelskiego o ustanowienie zarządu komisarycznego we władzach łęczyńskiego starostwa, został złożony w kancelarii prezesa rady ministrów. Jestem ciekaw kiedy i jakie odwołanie złoży Roman Cholewa, wreszcie w jaki sposób „wąsaty zarząd” będzie bronił koryta. Niezależnie od decyzji premiera, końcówka zimy w łęczyńskim powiecie zapowiada się cieplejsza niż zwykle.

Panie starosto, domyślam się, że chciałby się Pan dowiedzieć, co stanie się z Panem po jesiennych wyborach. Moja szklana kula pokazuje, że będzie Panu dane sprawdzić jak działa urząd pracy, który dzisiaj jeszcze Panu podlega. Znajdą coś godnego?

PS. Coś mi się obiło o uszy, że jeśli nie uda się „oszczędzić” likwidując szkoły urzędniko-radny Kuczyński zapowiedział swoje odejście z zarządu powiatu. No to do dzieła! Myślicie, że zrezygnuje z dodatkowych pieniędzy?

PS2. Na dzisiejszej sesji obecne były nasze ulubione pseudo-media. Nie poszło chyba jednak po myśli władzy i nie ma o czym pisać? Teraz już możecie, pozwalam 🙂

Dla jeszcze większych zasięgów, kliknij niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem!

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Radni zatrzymali likwidacje szkół! Wniosek o zarząd komisaryczny na biurku premiera!

 1. Dobrze, że tego bloga mamy. Inaczej to by tylko człowiek czytał jak władzy dupę liżą wierne psy.

  1. A gdy wolą wyborców zwolennicy opcji skupionej na tym blogu rządzić naszym biednym miastem zaczną, to na ręce kto im patrzał będzie? Chyba wierzyć nie będziem wtedy tym, którzy u władzy są dzisiaj, ale w opozycji po wyborach być mogą. Trzecia siła wtedy pojawić się musi, aby ludziska uwierzyć jej mogli. Ludziska w niej mogą być te same, aby tylko sztandar zmieniony został.

   Ach ta polityka… Nie mogę dalej pisać, bo się zeszczę ze śmiechu…

 2. Jak wy Teodorowe chłopaki mieszkańcom w oczy spojrzycie – panie starosto nie wstyd panu?
  Panie „VEL” zakładałeś pan powiat, dziś” trza go panu zamykać”.
  Rządzić to „trza umieć” a wy co? – „inteligencję chciało się udawać” a tu „słoma zamiast wkładek w pantoflach”.
  Dorwali się do koryta i myśleliście, że to tak o i jakoś to będzie.
  Nie będzie 😉

 3. Panie Baczyński a co Panu do Łęczyńskich i Ludwińskich szkół ? przeszkadzają ? który jeszcze z innej gminy?

 4. no Bartol, wystraszyłeś wszystkich. Pseudo media z Łęcznej nabrały wody w usta. Może myślą że jak nie piszą o tej sprawie to tematu nie ma.

  1. A mnie ciekawi dlaczego taka Wspólnota boi się pisać? Ok powiązanie z tubą, a tuby z urzędem, ale przecież podmiotem dominującym była Wspólnota. WIęc Kulig powinien chodzić jak w zegarku. Czy na chwaleniu władzy można poprawić sprzedaż nakładu gazety? Moim zdaniem odwrotnie wręcz. Co to za przyjemność czytać to samo co pisze Kuczyński tylko w różnych źródłach.

 5. Nie była to uchwala o likwidacji tylko ZACHOWANIA kierunków kształcenia w przypadku połączenia szkól.NIE LIKWIDACJA /uchwała intencyjna/

  1. Panie Baczyński, czy Pan uważa mieszkańców za idiotów? Myśli Pan, że nie widzą co planujecie i jaki to będzie miało skutek?. Wystarczy przypomnieć sobie jak to robił kilka lat temu Kosiarski. Jeśli nie rozumie Pan o co tutaj chodzi (mimo takiego doświadczenia), proszę złożyć mandat radnego i nie psuć łęczyńskiej oświaty.

  2. A ja tylko dodam, że proszę zobaczyć co się stało z Liceum im. Zamoyskiego po tzw. „przeniesieniu”. Nie trzeba daleko szukać. A o Waszych intencjach wypowiadał się nie będę. Mieszkańcy Łęcznej doskonale wiedzą o co Wam chodzi.

  3. Ja nie dociekam kim naprawdę jesteś ale zapytam: gdzie w ustawie o samorządzie jest mowa o „uchwale intencyjnej”?
   intencje można mieć jak najlepsze, dajcie na msze w jakiejś szczytnej intencji
   moją intencją jest żeby komisarz był jak najszybciej

 6. Trzeba zapamiętać obecnych radnych żeby nie przytrafili się nam w następnych wyborach, trzeba wywrócić łęczyńską scenę polityczną do góry nogami, dosyć już tego marnotrawstwa za publiczne pieniądze! oczyścić urzędy z fikcyjnych stanowisk obsadzonych zgniłą koniczyną i ich rodzinami

 7. Co oznacza zarząd komisaryczny dla powiatu?? Może napisalibyście o tym coś więcej?? Czy w związku z tym istnieje groźba likwidacji powiatu łęczyńskiego jeżeli taki zarząd zostanie ustanowiony, i czy cieszyłby was taki obrót sprawy???

  1. Pisałem już o tym wielokrotnie. Dla mieszkańców nie zmienia się nic. Swoje stołki tracą starosta i zarząd powiatu, a w to miejsce wchodzi komisarz do czasu jesiennych wyborów. Właśnie dlatego wąsaci i PSL tak się boją jego wprowadzenia i straszą tym nie do końca zorientowanych mieszkańców.

   Swoją drogą, napisz proszę skąd masz informacje o tym, że ktokolwiek miałby likwidować powiat?

   1. Po prostu gdzieś się rzuciło w oczy, nie chce skłamać bo nie pamiętam dokładnie gdzie, dlatego dopytuję również u was. Dodatkowo skojarzyłem to z likwidacją zadłużonych gmin, która ma już miejsce w Polsce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.