Remontu Wiklinowej nie będzie, chodnika do Tesco też! Dwoje radnych z osiedla Bobrowniki głosuje przeciw! [Imienne wyniki głosowań]

Lojalność wobec skompromitowanego wodza wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. W 2017 roku nie doczekamy się remontu ulicy Wiklinowej, ani chodnika do Tesco przy ul. Polnej w przyszłym roku. Bo tak!
Usiądź wygodnie w fotelu, bo za chwilę dowiesz się jak podnosił ręce Twój radny!

Koniec roku to czas kiedy radni uchwalają przyszłoroczny budżet. Tak było i dzisiaj. Do zaproponowanego przez Kosiarskiego projektu budżetu zgłoszone zostały dwa wnioski o zmianę.
Pierwszy o remont ul. Wiklinowej złożyła Jadwiga Jaskułecka (PIS), a drugi dotyczący budowy chodnika do marketu Tesco przy ul. Polnej, złożył Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna). Już na samym początku obrad (tradycyjnie jak co roku) urzędowa Skarbnik starała się szukać kruczków prawnych, żeby uznać wnioski radnych za niezgodne z prawem. Po krótkim wykładzie radnego Fijałkowskiego, odstąpiła od dalszej dyskusji.

Warto podkreślić, że żadne inwestycje w związku z wnioskami radnych nie były zagrożone. Spora grupa radnych uważa wprost, że środki przeznaczane na inwestycje są celowo zawyżane i kolokwialnie mówiąc „brane z sufitu”.

Pieniądze na remont Wiklinowej miały zostać przeniesione m.in. 130 000 PLN z zabezpieczonych 800 000 PLN na remont drogi w Witaniowie, czy 220 000 PLN z zabezpieczonych 800 000 PLN na remont kuchni w jednym z przedszkoli. Radni zaznaczyli, że skoro remont Spacerowej pochłonął 350 000 PLN, to środki zabezpieczone dla Witaniowa są zbyt wysokie i nieuzasadnione. Doświadczenie pokazuje, że przy każdej takiej inwestycji powstaje nadwyżka, która tylko za 2015 rok wynosi ok. 1 000 000 PLN – wspomniał radny Łagodziński. Jednocześnie zastrzegł, że propozycje radnych nie niosą żadnego zagrożenia dla stabilności łęczyńskiego budżetu.
Niestety do radnych „wspólnej sakwy” takie argumenty nie docierały, osoba wodza ma silniejszy przekaz. Nie będę jednak przytaczał jego komentarza w tej sprawie, gdyż tradycyjnie był niemerytoryczny i pozbawiony głębszego sensu.

Wyniki głosowania były następujące:
Za wnioskiem o remont Wiklinowej głosowali (9 radnych):
Mariusz Fijałkowski
Jakub Jasielski
Grzegorz Lendzion
Zbigniew Łagodziński
Sebastian Pawlak
Adam Susz
Jadwiga Jaskułecka
Agnieszka Mutwicka
Jan Skibiński

Przeciwko (12 radnych):
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Wiesław Drabik
Anna Filipiak
Jarosław Łuczyński
Teodozja Syta
Piotr Nowak
Bednarska Grażyna
Sawicki Łukasz
Danuta Szychta-Zagwodzka
Makara Małgorzata (radna z os. Bobrowniki, która razem z mężem zasiada w radzie tego osiedla i podczas jej obrad poparła wniosek o remont Wiklinowej)
Korszla Elżbieta (radna z osiedla Bobrowniki, zasiada również w radzie tego osiedla i podczas jej obrad poparła wniosek o remont Wiklinowej)
Z radną Korszlą najwidoczniej dzieje się coś niedobrego. Jeszcze podczas prac nad budżetem poparła remont Wiklinowej na komisji rewizyjnej, po czym zaczęła się wycofywać i na komisji finansów wstrzymała się od głosu, by finalnie na sesji zagłosować przeciwko. To wszystko w ciągu jednego miesiąca 🙂 Co się stało Pani radna/nieporadna?

Zapamiętajcie te nazwiska. W mojej opinii Ci ludzie nie mają prawa Was reprezentować w jakiejkolwiek sprawie. W sumie to musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, w czyim imieniu występują?

Wracając jednak do sesji, kolejny wniosek złożony przez Mariusza Fijałkowskiego dotyczył budowy chodnika do marketu Tesco. Zakładał finansowanie ze środków 100 000 PLN przeznaczonych pierwotnie na wykup nieruchomości.
Interweniował Kosiarski twierdził, że rozmawia z nowym kierownictwem marketu i, że krótko mówiąc będzie dobrze. Mój boże… który to już rok rozmawia 🙂

Wniosek poparli (8 radnych):
Mariusz Fijałkowski
Jakub Jasielski
Grzegorz Lendzion
Zbigniew Łagodziński
Sebastian Pawlak
Adam Susz
Jadwiga Jaskułecka
Jan Skibiński

Przeciwko zagłosowali (11 radnych):
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Wiesław Drabik
Anna Filipiak
Jarosław Łuczyński
Teodozja Syta
Piotr Nowak
Bednarska Grażyna
Danuta Szychta-Zagwodzka
Makara Małgorzata
Korszla Elżbieta

wstrzymali się (2 radnych):
Sawicki Łukasz
Agnieszka Mutwicka

Dyskusję o wnioskach radnych do budżetu starała się wyciszyć przyboczna Kosiarskiego, radna Borkowska. Stwierdziła, że w sumie to radni nie muszą teraz składać wniosków o zmianę w budżecie, a mogą zrobić to w trakcie roku (kiedy okaże się, że są pieniądze). Było to oczywiste kłamstwo i próba wprowadzenia obecnych w błąd. Radny Fijałkowski wytłumaczył zasiadającej od ponad 14 lat w radzie przewodniczącej, że żaden z radnych nie ma takich kompetencji (posiada je włodarz). Chcąc ratować sytuacje, Borkowska skwitowała, że „w takim razie trzeba porozmawiać z burmistrzem”. Sala wybuchnęła śmiechem.

Na koniec chciałbym Wam przypomnieć coś, co jest oczywiste, a w zasadzie powinno być. Tych ludzi (radnych) głosujących przeciwko mieszkańcom ktoś wybrał. Myślcie o tym, skreślając krzyżyk podczas każdych wyborów.

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Remontu Wiklinowej nie będzie, chodnika do Tesco też! Dwoje radnych z osiedla Bobrowniki głosuje przeciw! [Imienne wyniki głosowań]

 1. Wiklinowa połatana!
  w poniedziałek byłam na Bobrach i dziur nie było. Mówię o skrzyżowaniu z Wiklinową 6 i tarasówców i dalej w str Wiklinowej 4.
  Czyli jak od niemal 10 lat- jest dobrze, nie ma potrzeby remontu 😉

 2. i co z tego, że wypisywani są radni którzy głosowali przeciwko skoro wyborcy mają krótką pamięć i wybierani radni są ponownie.

 3. Radny Skibiński po przeliczeniu głosów wspólnej kasy zaryzykował i zagłosował za remontem ul. Wiklinowej ale tylko dlatego że większość jego wyborców mieszka przy tej ulicy. Teraz będzie drżał ze strachu by mu żony mściwy gospodarz nie zwolnił z pracy, no chyba że jest już w okresie chronionym przedemerytalnym.

 4. Spokojnie co straszycie ludzi, że źle zagłosowali! Każdy trzeźwo myślący i umiejący liczyć pieniądze wybierze bardziej potrzebne wydatki. Najpierw trzeba umieć zarobić radni a później wydawać. Jak byłoby więcej kasy to by się i asfalt położyło do Tesco aby tam się udać. Może trzeba uruchomić głowy i zwrócić się do sieci aby po poczęci partycypowała bo to też e ich interesie. Radni Lepszej Łęcznej uruchomić mózgi bo krzyczeć każdy potrafi.

  1. Czy Ty cokolwiek rozumiesz z tego co się na sesji dzieje, czy tylko pie%rzysz trzy po trzy jak radna Bednarska czy radny Nowak?
   Spokojnie można było zrealizować i drogę w Witaniowie, Wiklinową i jeszcze na chodnik do Tesco by starczyło. Trzeba tylko chcieć, ale dla wąsatej koalicji zdanie włodarza droższe od zaufania wyborców.

  2. Tak wspólna sakwa czeka z remontem ul.Wiklinowej że od 2007 roku nie mogą się zdecydować. Ciągle były ważniejsze wydatki? Wodociąg do Kosiarskiego np? Boicie się wodza bezradni radni wspólnej sakwy i nie macie honoru. Jesteście w Radzie tylko dla wspólnej sakwy nie dla ludzi.

 5. To samo co teraz zrobiły Korszla i Makara kiedyś robili radni Góral, Pogonowski, Florek, Kubicki, Olech, Mężyński, itd. Dziś ich w radzie nie ma. To samo będzie i tutaj. Trzeba mieć honor a nie bać się nie wiadomo czego. Głosuje się w zgodzie z własnym sumieniem a nie zmienia zdanie bo burmistrz krzyknął.

 6. Nie no to chyba jakiś żart… Ulica kompletnie do niczego się nie nadaje, dół za dołem i jeszcze kolejnym pogania, a jedyne na co można liczyć to łatanie dziur co i tak nic nie daje, ale spoko przecież są ważniejsze wydatki…. Znając życie przy kolejnych wyborach znowu padnie obietnica remontu ulicy Wiklinowej tylko po to, żeby zrobić wyborców, ale jak widać nie warto juz dlatego zagłosować na Kosiarskiego no jego obietnice (nawet te proste do wykonania) i tak nie zostaną spełnione….

 7. Ciekawe jak trzoda pedagogiczna zagłosuje za likwidacją szkół? Albo za ile?

 8. Radne Korszla i Makara powinny złożyć mandat i pożegnać się z byciem radnymi. To wstyd mieć takich radnych. Mieszkańcy Was docenią na wybory jak Górala dwa lata temu.
  Kółko wzajemnej adoracji.

 9. Jako była mieszkanka Wiklinowej wiem, że pierwszy raz ulica została zgłoszona do remontu w 2007. Z jakiegoś powodu nie wyremontowano. Później co roku była zgłaszania i co rok wypadała z harmonogramu, mimo że na Wiklinowej mieszkał radny Góral. Ulica jest jak ser szwajcarski, ale co wiosnę przyjeżdża ekipa, zakleja dziury i byle jak, ale jakoś to wygląda.

 10. Tuba pisze, że wiklinowa to wniosek lepszej Łęcznej. Kłamią już jak Kuczyński.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.