Sebastian Pawlak: „Dobry gospodarz” doniósł, bo patrzą na ręce?

Łęczna kojarzy się dziś z próbą cenzurowania blogerów i donosów na nich. „Uśmiech” urzędnika, dywagującego o trosce o praworządność oraz dobrym imieniu gminy, mówi więcej niż tysiąc słów.
TVP Lublin wyemitowała reportaż o blogu LLE24.pl (TUTAJ). Znamienne jest, że tak jak kilka miesięcy temu (TUTAJ) i (TUTAJ), tak i teraz, przed kamerą występuje sekretarz miasta, a nie sam burmistrz Teodor Kosiarski, który podpisał donos do prokuratury na blogera.

Każdy powinien sam ocenić wiarygodność i szczerość intencji urzędników z uporem godnym lepszej sprawy próbujących doprowadzić do precedensu, czyli zarejestrowania bloga jako gazety.

Moim zdaniem chyba po to, aby żeby móc bez przeszkód zasypywać autora dziesiątkami oświadczeń prostujących jego myśli. Czyli de facto zdobyć dla siebie kolejny przyczółek do przedstawiania „jedynie słusznej prawdy” płynącej z łęczyńskiego magistratu.

Mnie wyjaśnienia sekretarza (a również jego mowa ciała) nie przekonały. Z taką samą pewnością zapewniał mnie kilka miesięcy temu, że przygotowany przez niego podział gminy na okręgi wyborcze jest zgodny z prawem. Udowodniłem, że „wyrywanie” z osiedla dwóch bloków zgodne z prawem nie jest. To mnie, a nie sekretarzowi, rację przyznał komisarz wyborczy (TUTAJ).

Blog LLE24.pl robi bardzo dużo pozytywnego w Łęcznej. Docenili to Mieszkańcy. Świadczy o tym kilkaset tysięcy odsłon i 15 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. To właśnie do blogera zwracają się problemami, wiedząc że zostaną one pozytywnie rozwiązane. Trzeba tutaj zadać pytanie, dlaczego ludzie wybierają blogera, a nie urzędową skrzynkę „usterka” czy inne „nowatorskie” formy komunikacji z urzędem, np. gadu-gadu?

Dlatego w pełni solidaryzuję się i popieram działania Łukasza Siegiedy, najsłynniejszego lubelskiego blogera. A panu burmistrzowi i sekretarzowi miasta dedykuję do przemyślenia cytat z „żelaznej damy telekomunikacji”, czyli Anny Streżyńskiej, byłej szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

„Gdy ludzie mają dostęp do Internetu, mają też władzę. To narzędzie bardzo wspomogło tworzenie u nas społeczeństwa obywatelskiego. (…) Społeczeństwo sieciowe kontroluje władzę, wymusza jawność, ujawnia i komentuje nieprawidłowości” .

Coś mi się wydaje, że to właśnie nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego tak się boi „władza” z pl. Kościuszki. Donos na blogera jest tylko przejawem niemocy i strachu przed nieuniknionym. Społeczeństwo ma w rękach moc, której może za kilka miesięcy użyć, skazując łęczyńską koalicję na polityczny…

Cały artykuł znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: „Dobry gospodarz” doniósł, bo patrzą na ręce?

 1. Urząd rok temu juz wydal wyrok na blogera a blog nadal istnieje. Bo jak mowi p. Mecenas -krytyka w internecie sama sie obroni .

 2. Reportaż w TV Lublin raczej potwierdził rację Urzędu. Wystarczy posłuchać co mówi o tym wszystkim mecenas. Szczególnie w koncówce. Może Pan Sebastian oglądał pseudoreportaż w Polsacie bo w swoim tekście zaklina rzeczywistość. Śmieszne jest jednak jak niby w obiektywnie broni bloga przez siebie przecież współtworzonego (tak na zasadzie mamo chwalą nas ….).

  1. Takie komentarze jak powyższy to jawne zaklinanie rzeczywistości. Odwagi Panie Bartolu. Tak trzymać! Urzędnicy muszą już po nocach siedzieć, żeby ujadać gdzieś z kąta. Jak będzie trzeba to na grzywnę się dorzucę. Nie ważny jest wyrok, w tej sprawie już przegrał urząd miejski. Żeby nie Pan to ludzie nie wiedzieliby co się w tym mieście dzieje.

   1. „Urzędnicy muszą już po nocach siedzieć, żeby ujadać gdzieś z kąta.” Daj Ci Boże, żebyś sam jeszcze zawył jak pies w kącie z tym Pawlakiem – szeroką jadaczką i z tym Bartolem, bo tylko nienawiść Wami powoduje nędzne kreatury, a kto was wypromował – Burmistrz, hydra nędzna z Was, a sio, padalce, bądźcie przeklęci w waszej „prawdzie”.

    1. Chyba jednak się zagalopowałeś z tym promowaniem 😉 Oczywiście donos sporo pomógł blogowi ale uważam, że każde uwielbienie, w tym także dla wodza powinno mieć swoje granice. Rozumiem, że jak jesienią odejdzie, będziesz przez miesiąc lamentował na pl. Kościuszki?

 3. Wygląda jakby p.Pawlak i komentujący nie obejrzeli tego reportażu. Prawnik ekspert w reportażu w zasadzie prezentuje poglądy tożsame z urzędem. Sprawa rejestracji blogów i serwisów jest problemem i dobrze, że w przeciwieństwie do Polsatu tvp Lublin zrobiła obiektywny reportaż.
  Wczoraj w Gazecie Prawnej był artykuł „Publikujesz w sieci bez formalnej rejestracji? Popełniasz wykroczenie” polecam p.Pawlakowi i oczywiście p.Siegiedzie.

  1. Artykuł “Publikujesz w sieci bez formalnej rejestracji? Popełniasz wykroczenie” czytałem i w mojej ocenie wskazuje on raczej na absurdalność obecnie stosowanych przepisów. Co do Pana prawnika z TVP, to nie chciałbym się wypowiadać, bo nie wiem jakimi sprawami zajmuje się na co dzień. Polecam natomiast artykuł mec. Wdowczyka, specjalisty w zakresie wolności słowa i prawa prasowego (http://www.pogotowiedziennikarskie.pl/niezalezna-informacja-lokalna/artykuly/bloger-i-jego-odpowiedzialnosc).
   Okazuje się bowiem, że urząd ma narzędzia dzięki którym może dochodzić swoich praw (dlaczego z nich nie korzysta? Odpowiedzcie sobie sami ;)). Rejestracja nie jest tu do niczego potrzebna.

 4. Jest mi wstyd ze tacy ludzie jak burmistrz i jego świta są nasza władza lokalna ,Jest mi wstyd ze taki niski poziom reprezentuja,,Jest mi wstyd ze ich myslenie jest z epoki Gierka,Jest mi wstyd za za ludzi którzy ich wybrali,,Jest mi wstyd za tych rzeczników urzedu co p….olą takie farmazony ,,teraz i jego rodzinie tez pewnie jest wstyd ze wystawia sie na pośmiewisko ..Tak zwane mieso armatnie ,wysłane na wojne przez generała wąsacza,hi,hi, Ludziska mamy DEMOKRACJĘ Władze nalezy pilnowac ,nadzorowac ,krytykowac i oni maja czuć na swojej skórze ze sa pilnowani,ROZLICZANI Z TEGO CO ROBIĄ I CO MAJA ZROBIĆ ,PAMIETAJCIE JEDNO – ONI ZYJA Z NASZYCH PIENIEDZY !!PASOŻYTÓW NIE BEDZIEMY UTRZYMYWAC ,,,

 5. Dobrze Pan napisal Panie Sebastianie. Blog, mimo, ze ma podtytul subiektywny-zawiera prawdziwe informacje, zawiera prawdę obywatelską, ktora nie jest tozsama z prawdą urzędniczą.
  PRAWDA powinna obronic się sama-bez sądów,wielotygodniowych przesluchan, zastraszen,nękaniao prostowanie mysli.
  Bartol jest odwaznym i mądrym czlowiekiem i nie zostawi obywatelskiej częsci mieszkancow bez bloga, bez miejsca gdzie mogą jako niezalezni obywatele napisac, zadzwonic gdy zderzą się z prawdą urzędową.Dobrze ze Bartol ma wsparcie od mądrych, dojrzalych obywateli takich m.in. jak Pan p. Sebastianie. Wytrwalosci zycze obu panom.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.