Sebastian Pawlak: Późno, ale będzie. Najnowocześniejszy plac zabaw

Kropla drąży skałę, a kolejne interpelacje i wnioski składane do władz miasta odniosły skutek. Plac zabaw przy amfiteatrze zyska nowy wygląd, a dzieci z osiedla Samsonowicza będą mogły korzystać z nowoczesnych urządzeń.

O ucywilizowanie alejek przy amfiteatrze, ustawienie nowych ławek oraz modernizację placów zabaw w osiedlu Samsonowicza wnioskowałem już w 2011 roku. W kolejnych latach ponawiałem wnioski do budżetu miasta, upominając się m.in. o plac zabaw przy amfiteatrze (przy ul. Staszica 11-13), ale także pomiędzy kościołem pw. św. Józefa a ul. Staszica 21. W ostatnim czasie złożyłem interpelację do burmistrza w sprawie ogrodzenia piaskownicy, w której swoje potrzeby załatwiają psy i koty (TUTAJ).

Składane przez Mieszkańców osiedla – za moim pośrednictwem – wnioski zostały wreszcie wysłuchane. Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. I chociaż plac zabaw powstanie jesienią (jak informują urzędnicy: „jeszcze w tym roku”) to cieszę się, że wiosną przyszłego roku dzieci będą miały, gdzie aktywnie i radośnie spędzać czas.
Zgodnie z zapowiedziami, ma to być najnowocześniejszy plac zabaw w naszym mieście. Z karuzelami, huśtawkami, bujakami oraz zjeżdżalniami. A do tego ogrodzona i… zadaszona piaskownica. Na pewno popularnością cieszyć się będzie specjalna, służąca do zabawy, łódź. Nowy blask zyskają alejki, a mieszkańcy wypoczną na nowych ławkach.
Mam tylko nadzieję, że plac będzie zabezpieczony przed wandalami. Bo „szklane oko Straży Miejskiej” nie bardzo upilnowało siłowni na świeżym powietrzu, której urządzenia padły ofiarą wandali…

P.S.
Warto przypomnieć, jak radni głosowali podczas sesji budżetowej z początku 2014 roku (TUTAJ). Zgłosiłem tam wniosek o modernizację placu zabaw przy amfiteatrze i ul. Staszica 11. Poparli mnie radni: Fijałkowski, Lekan, Łagodziński, Pelica.
Wstrzymali się od głosu: Lendzion, Warszawska, Pogonowski,
a przeciwko zagłosowali: Borkowska, Góral, Matczuk, Matysek, Florek, Misiewicz, Skibiński, Wnuk, Nowak, Mężyński, Olech, Tor, Kubicki.

Cały artykuł znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Późno, ale będzie. Najnowocześniejszy plac zabaw

 1. Jakie pochlebne komentarze dostał na Ł24 pan radny powiatowy.
  I na tym portalu jakim jest Ł24 ludzie też widzą co się dzieje.
  Ja zanim doczytałem się kto pilotuje tą inwestycję to już wiedziałem o kogo w tekście chodzi.
  cyt. z Ł24.

  „Pomiędzy blokami Staszica 11 i 13 (nieopodal amfiteatru) już rozpoczęły się prace. Najpierw wymieniane będą stare i zniszczone asfaltowe alejki, a na ich miejscu pojawią się chodnika z betonowej kostki”
  Tak szanowna redakcjoooooo Ł24 „chodnika” jeszcze w tym roku będzie, czy nie będzie?
  A tak na marginesie chwalić się czymś pisząc z błędami to nie wypada. :{ :{ :}

 2. Chyba zaczął się przedwyborczy wyścig o to dzięki komu będzie ten plac. Już nawet radny powiatowy się podłączył, że on pilotował ten temat. Da się? Poziom śmieszności przekroczył wszelkie granice. Może za chwile poseł jakiś napisze, że to też jego zasługa. Brakuje jeszcze żeby burmistrz napisał, że to dzięki niemu woda nie rośnie albo śmieci nie są po 12/24 zł. Nie mają swoich osiągnięć to podpinają się pod innych.

  1. No właśnie co to znaczy „pilotował”? Może Kuczyński zwyczajnie poskarżył się szefowi, że ludzie po tej kadencji kojarzą go jedynie z faktu zatrudnienia jego żony w miejskiej instytucji i uradzili, że trzeba jakiś sukces na „gwałt” wydrukować 😉 No i jest!
   Co ciekawe przez kilka miesięcy nie był w stanie załatwić wykoszenia metrowych chaszczy przy swoim bloku.
   https://lle24.pl/region/na-staszica-jak-w-buszu/

   Mam też przeczucie, że artykuł podpisany „Redakcja” jest również jego dziełem. Zwróćcie uwagę, że pogrubione jest w nim jedynie nazwisko pracownika burmistrza. 😉

   Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Kuczyński wystartuje w wyborach? IMHO podzieli los dobrego gospodarza.

   1. „IMHO podzieli los dobrego gospodarza.”
    Mnie się wydaje,że na ponowne wybranie na radnego powiatowego ma 50% na 50%.Bo,zostanie wybrany albo nie.Gorsza sprawa jest z Kosiarskim.Ten z oczywistych względów jest stuprocentowym wygranym.

    1. Jakie to oczywiste względy masz na myśli? W mojej opinii oczywiste to jakość pracy, a ta nie wypada tutaj na żadnym poziomie.

   2. …mówi pełen radości radny Grzegorz Kuczyński. To on pilotował…ble ble ble. Kurde aż zemdliło mnie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.