Sebastian Pawlak: Propagandowa ściema z niecką w tle

W opłaconej przez radnych koalicji rubryce w jednym z ostatnich wydań „Pojezierza” przeczytać mogliśmy wywiad z burmistrzem Łęcznej. Na pytanie „co pan robi, aby przyciągnąć do Łęcznej inwestorów?”, Teodor Kosiarski opowiada o elektrowni (de facto – inwestycja od niego niezależna), pawilonach handlowych (sic!), biogazowani i farmie fotowoltaicznej, z którą „wstrzymuje się do uchwalenia nowego planu zagospodarowania”.

Ta odpowiedź-nieodpowiedź na zasadnicze dla wielu łęcznian pytanie jest zrozumiała w świetle jego comiesięcznych sprawozdań z prac między sesjami. Pokazują one jak na dłoni, że w kwestii pozyskania nowych inwestycji burmistrz robi niewiele, a spotyka się zwykle z inwestorami, gdy… inwestorzy przyjadą do burmistrza.

W wywiadzie włodarz Łęcznej stwierdza również „poważne inwestycje wykona w tym roku także PGKIM. Będzie to budowa na wysypisku śmieci nowej niecki na śmieci”.

I teraz ciekawostka. W czasie, gdy burmistrz Kosiarski wypowiada te słowa niecka była już… gotowa i trwało jej odbieranie. Budowę – wedle informacji, które uzyskałem od zarządu spółki – rozpoczęto jeszcze latem ubiegłego roku! Teraz PGKIM czeka, żeby niecka została wpisana jako element przetwarzania i składowania odpadów.

Oczywiście gospodarz zamiast posypać głowę popiołem za to propagandowe kłamstewko (przy okazji gratuluję mu doradców) podczas sesji opowiadał o długotrwałym procesie inwestycyjnym.

Jak ocenić i nazwać „news” burmistrza? – zostawiam to Wam. Mnie przychodzi myśl, że nie mając się czym pochwalić w kwestii inwestycji i tworzenia miejsc pracy, obecnej władzy pozostaje nieudolna próba kreowania rzeczywistości. Trudno nie mieć też skojarzeń z słynnymi już słowami byłego premiera Węgier, który w chwili szczerości wyznał partyjnemu aktywowi „kłamaliśmy rano, wieczorem i…

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "Sebastian Pawlak: Propagandowa ściema z niecką w tle"

 1. Ferdynand K pisze:

  I to miał być prawdziwy gospodarz a kim się okazał widzimy teraz sami.
  Firmom naszym podnoszą podatki a marketom dają ulgi.

 2. obywatel pisze:

  1.Zadbać o istniejących inwestorów obniżając podatki od nieruchomości. 2.Pomóc stworzyć miejsca parkingowe kupującym pod lokalami handlowymi.3.I najważniejsze nie otwierać więcej marketów które niszczą prywatnych przedsiębiorców którzy płacą tutaj podatki.

 3. Bartosz pisze:

  Tak przyciąga że aż odpycha. Jako firma kupiliśmy do kapitalnego remontu budynek. Na czas remontu wystosowaliśmy pismo o zwolnienie na okres remontu tj. pół roku z podatku od nieruchomości. Oczywiście „nie da się” W końcu przedsiębiorcę stać utrzymywać urzędników, którzy o 14:58 stadnie opuszczają budynek UM. Do 15-tej to oni powinni być dla petentów. Już nie wspomnę o wycieczkach, w parach, w godzinach porannych do sklepów spożywczych po śniadanie. Gdzie jest ten kto tego wszystkiego pilnuje? Skąd przyzwolenie na takie zachowanie?

  • ABC pisze:

   Ten co powinien tego pilnować siedzi zamknięty w gabinecie i serfuje po internecie w duchu modląc się o to, żeby nikt z niczym nie przyszedł i nic nie chciał.

 4. jupi a jej pisze:

  Tego faceta trzeba wypier…ć. On nie jest normalny!

 5. Ferdynand K pisze:

  A czy przypadkiem były prezes PGKiM nie został odwołany z powodu nie zrobienia jakiejś niecki?
  Czy to było tylko ściemą, jak zwykle?
  a na jego miejsce już ktoś umownie czekał.
  A może źle kojarzę fakty w tym temacie -co?

 6. ABC pisze:

  Kłamią wszędzie już nie tylko w „Pojezierzu”

 7. Bartol pisze:

  Od siebie dodam tylko tyle, że sprawą niecki jeszcze w marcu zainteresował mnie jeden z mieszkańców naszego miasta. Prosił aby zwrócić uwagę opinii publicznej, że burmistrz planuje (medialnie) coś, co zostało już wykonane. Jak widać, jego słowa zostały potwierdzone.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes