Sebastian Pawlak: Radio Erewań, czyli urządmiejski24.pl, znowu nadaje…

„Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną”. Ten stary kawał oddaje „całą prawdę” zwartą w dzisiejszej publikacji na portalu leczna24.pl, przez internautów nazywany „urządmiejski24.pl”.

Czytając ten tekst (TUTAJ) można także odnieść wrażenie, że autor albo problemu nie zna, albo celowo przeinacza oczywiste fakty. Po raz kolejny redaktor przyjął na siebie rolę rzecznika „ratusza”, a nie Mieszkańców, oburzonych lokalizacją nagrobków pod ich oknami i obok przedszkola.

Zaczynając od początku. To nie „temat podzielił mieszkańców”, ale decyzja burmistrza Teodora Kosiarskiego, zezwalająca na umiejscowienie tej kontrowersyjnej działalności.

Jak zauważa, „redaktor” (a może już rzecznik prasowy urzędu?) sąsiedzi „byli raczej niezadowoleni”. Dokładnie tak, bo niemal wszyscy podpisali się pod prośbą do burmistrza i radnych o usunięcie tej „reklamy” (jak nazwał to burmistrz). „Inni twierdzili”, że jest OK. Inni, to chyba pan burmistrz i „jeden z mieszkańców”, z którym jakoby miał rozmawiać.

Pada wątek ekonomiczny – 24 tys. zł zarobionych przez miasto. W skali roku? Miesiąca? Tego portal nie uściślił, ale jaka jest cena (ok. tysiąca złotych miesięcznie!) na zakłócenie spokoju Mieszkańców i wywołanie lokalnego konfliktu? Jak widać niewielka. Idąc tym tokiem rozumowania, równie dobrze można otworzyć agencję towarzyską w budynku komunalnym i dziwić się mieszkańcom, że protestują.

Nierzetelność aż bije. Nieprawdą jest, że „tematem na skutek informacji kilku radnych zajmowali się również wojewoda lubelski, nadzór budowlany oraz komisja rewizyjna”. Szkoda, że „redaktor” nie zapytał „kilku radnych” (których wszakże doskonale zna i posiada do nich telefony) czy nawet rzecznika prasowego urzędu z racji zawodowej zorientowanego chyba w temacie i który mógłby bez trudu sięgnąć po decyzje urzędów wyższej instancji. Dowiedziałby się wtedy, że to Mieszkańcy napisali skargę do Wojewody Lubelskiego, który jej rozpatrywanie przesłał do komisji rewizyjnej i rady miasta. A „kilku radnych”, podjęło działania dopiero, gdy rada miasta zakwalifikowała skargę jako „oczywiście” bezzasadną, stosując wybiegi prawne (jak mówił wiceburmistrz: trzeba wiedzieć co się skarży i jak pisze skargi).

Kuriozalne jest stwierdzenie, że…

Ciąg dalszy artykułu przeczytacie na:
<< Blogu radnego Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Radio Erewań, czyli urządmiejski24.pl, znowu nadaje…

 1. ale pawlak bedzie interweniowal w sprawie nowych nagrodkow czy nie, bo sie nie dowiedzielismy

 2. A ja głosowałem na tego Pana i teraz się za siebie wstydzę.
  Mam takiego „Koszmara” z tego tytułu, że nie mogę czasem teraz spać po nocach, zawiodłem się na tych rządach i obiecankach.
  Ale co dzień spoglądam na zegar na LLE24.PL,pokazujący koniec kadencji Burmistrza Kosiarskiego i to mnie uspokaja.
  Popatrzcie na ten zegar, szkoda, że nie można go przyśpieszyć.

   1. Bernardo, skoro jesteś taki mądry i tak jesteś za burmistrzem to powiedz mi co takiego zrobił dla miasta przez swoje kadencje. Odejmij pomnik dzika „Teo” gdzie słyszę tylko, że wszyscy się z niego naśmiewają. Remont ratusza, bo gdzież władza ma siedzieć w obskurnym budynku, lepiej zabrać trochę ludziom. I zrobienie placu przy ratuszu

    1. 1.Nowoczesne targowisko.
     2.Nowa ulica w Łęcznej.
     3.Bliskość lotniska międzynarodowego.
     4.Zwiększenie prestiżu i zasięgu Festiwalu Kapel.
     5.Współpraca z prywatnymi inwestorami (nagrobki).
     6.Rewitalizacja rynku.
     7.Organizacja rajdów rowerowych.
     8.Organizacja Dni Łęcznej.
     9.Fontanna obok CK i na rynku.
     10.Odnowienie mieszkań socjalnych.
     11.Pokoje gościnne w CK.
     12.Uruchomienie skrzynki mailowej do zgłaszania problemów i usterek w mieście.

  1. hahahahaha co to za wpis !? Ile płacą za takie bzdury ? To i ja stanę się bajkopisarzem !

   1. Ty już jesteś bajkopisarzem na urzadmiejski24.pl. Popatrz na wpis o nagrobkach. Gratuluję wyobraźni. A tutaj tylko trolujesz. Jawne sprawy mogę być ujawniane i plus dla Bartola.

 3. Czy ten artykuł na leczna24 napisał radny Grzegorz Kuczyński? Jeśli tak, to nie mam pytań.

  1. To wie tylko radny Grzegorz Kuczyński, ale nie licz, że się przyzna. Ale jeśli to on to ma bujną wyobraźnię.

 4. Ja myślę, że Pan Burmistrz ma już dość nieposłuszeństwa kilku radnych. Panie Radny, to mieszkańcy wybrali Pana Burmistrza i to co on zrobi jest też wolą mieszkańców i oni się na to zgadzają. Gdyby był Pan lojalny tak jak większość radnych, to takich inwestycji jak ta o której jest artykuł byłoby dużo więcej. Tylko, że wtedy nie byłoby pożywki dla narzekaczy, że nic się w Łęcznej nie dzieje. Co do strony leczna24 to ta strona kiedyś również źle pisała o Panu Burmistrzu, ale poprosiłem Pana Grzegorza o interwencję w redakcji tego portalu. Pomimo, że Pan Grzegorz twierdził, że redaktor to niereformowalny beton udało mu się zmienić ton artykułów na lepszy w stosunku do Pana Burmistrza.

  1. A ja bardzo często słyszę, że ludzie jak głosowali to stwierdzili, że źle wybrali. Ja osobiście głosowałam na kogoś innego, bo nie byłam zadowolona z wyników Pana Burmistrza już dawno.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.