Sebastian Pawlak: Radni nie chcą żłobka, modernizacji placu zabaw… [Nazwiska]

Składanie wniosków do budżetu to jeden z podstawowych obowiązków radnego. Podczas sesji budżetowej złożyłem cztery tzw. wnioski mniejszości.
Trzeba kończyć to, co się zaczęło dlatego złożyłem wniosek o dokończenie ciągu pieszego w ul. Świętoduskiej na odcinku od ul. Górniczej do banku PKO BP. Podobny złożyła Rada Osiedla Samsonowicza. Jak fatalnie wygląda te ciąg widać było podczas Marszu Trzech Króli, gdy mieszkańcy przeszli z kostki na krzywy asfalt. Koszt zadania to 24 tys. zł, środki proponowałem pozyskać z adaptacji poddasza Centrum Kultury na pokoje noclegowe dla artystów.

Wniosek poparli radni: Sebastian Pawlak, Lech Tor, Mariusz Fijałkowski, Zuzanna Lekan, Zbigniew Łagodziński. Wstrzymali się Grzegorz Lendzion, Jacek Pelica oraz Jacek Kubicki, a przeciwko zagłosowali: Krystyna Borkowska, Bogusław Góral, Krzysztof Matczuk, Janusz Matysek, Marzena Florek, Roman Misiewicz, Jan Skibiński, Teresa Wnuk, Piotr Nowak, Krzysztof Mężyński, Małgorzata Olech, Sławomir Pogonowski, Katarzyna Warszawska.

Wnioskowałem także o modernizację placu zabaw przy amfiteatrze i ul. Staszica 11 na osiedlu Samsonowicza. Zostanie tutaj urządzona siłownia na świeżym powietrzu. Plac zabaw jest w opłakanym stanie. A zagospodarowany teren mógłby być doskonałym miejscem do wypoczynku i rozrywki dla wszystkich grup wiekowych.

Za wnioskiem zagłosowali: Pawlak, Fijałkowski, Lekan, Łagodziński, Pelica. Wstrzymali się od głosu: Lendzion, Warszawska, Pogonowski, a przeciwko zagłosowali: Borkowska, Góral, Matczuk, Matysek, Florek, Misiewicz, Skibiński, Wnuk, Nowak, Mężyński, Olech, Tor, Kubicki.

W Łęcznej brakuje żłobka. Co roku rodzi się około 282 łęcznian. Dla wielu młodych matek szansą na powrót do pracy lub jej znalezienie jest zapisanie dziecka do żłobka. Decyzją burmistrza, który „nie widział takiej potrzeby”, Łęczna nie przystąpiła do rządowego programu „Maluch”. Przewodnicząca Borkowska stwierdziła zaś, że skoro jest taka potrzeba to przecież młodzi ludzie mogą… napisać wniosek do burmistrz lub pójść do urzędu.
W Chełmie 85 proc. kosztów żłobka pokryła Unia Europejska. Miesięczny pobyt dziecka, z wyżywieniem oraz bogatą ofertą dydaktyczną kosztował rodziców… 80 zł. Chełm udostępnił tylko 300 mkw. pomieszczeń w szkole podstawowej. To cały wkład gminy. Dlatego wnioskowałem, żeby…

Cały artykuł znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Radni nie chcą żłobka, modernizacji placu zabaw… [Nazwiska]

 1. Kurde jak to się czyta to aż włosy się na głowie jeżą. Panie Lendzion i Panu nie zależy, takie tematy są Panu obojętne i się Pan tylko wstrzymuje no wstyd mi że Pana znam
  po prostu wstyd !!

 2. Powiedzmy sobie szczerze -jacy artyści w 2013 roku odwiedził nasze miasto,czy ktoś o nich słyszał?, bo nie bardzo wiem komu ma służyć ten hotel.
  A ponoć pochłonął tyle pieniędzy.

  1. No jak to jacy?! No ten taki… wiesz ! O i tamten z długimi włosami…

   Hotel dla artystów to chyba jakiś dowcip.

 3. Co to z tymi artystami może ktoś mnie oświeci ponoć jakiś plener jest ktoś go finansuje tylko efektów nie widać

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.