Sebastian Pawlak: Ścieżki rowerowe odjechały na dobre?

Podczas otwarcia rajdu rowerowego w 2012 roku burmistrz Kosiarski zapowiadał budowę nowych ścieżek rowerowych w Łęcznej. Od tamtego czasu nie powstał jednak nawet metr trasy. Chyba o obietnicy zapomniał na dobre, bo takiej inwestycji nie przewiduje także tegoroczny budżet.

We wpisie pt. „Ścieżki na wierzbie” (październik 2012 r.) pisałem o rajdzie rowerowym zorganizowanym przez aktywne środowisko łęczyńskich cyklistów. Z relacji uczestników wynikało, że podczas otwarcia burmistrz Łęcznej, zapowiedział budowę nowych ścieżek rowerowych. Nie tylko ja z niecierpliwością oczekiwałem spełnienia tej deklaracji.

– To będzie prawdziwy test wiarygodności jego obietnic. Bo do tej pory, przeglądając kolejne budżety jakoś trudno znaleźć dowody na potwierdzenie troski o rowerzystów – obawiałem się, że są to tylko piękne słówka z cyklu „dla każdego coś miłego” wygłoszone dla podbicia serc słuchaczy.

Obiecałem jednak, że poprę wszelkie inicjatywy burmistrza w tym kierunku. Niestety nie dane mi było, bo burmistrz Kosiarski test oblał. W 2013 roku miasto nie zbudowało ani kawałka ścieżki rowerowej, a w budżecie na rok 2014 o inwestycji nie ma wzmianki, choć rowerzystów przybywa..

Tymczasem niszczeje to, co już…

Cały artykuł znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

6 komentarzy do artykułu "Sebastian Pawlak: Ścieżki rowerowe odjechały na dobre?"

 1. pszeniczny pisze:

  Bartol to Ty takie zdjęcie skleiłeś?

 2. Ferdynand K pisze:

  Na taki rower wystarczą nasze ścieżki.
  A kolorystycznie jest ładny.

 3. agh pisze:

  ,,Aktywna grupa rowerzystów” mam nadzieję że nie mówisz o ŁGR24.pl.

  Do tematu, nigdy nie wierzyłem w to że w Łęcznej powstanie sensowna jakościowo i mająca cel 😉

  • Bartol pisze:

   „Do tematu, nigdy nie wierzyłem w to że w Łęcznej powstanie sensowna jakościowo i mająca cel ;)”

   Zgadza się, nie z tym burmistrzem.

 4. onleczna pisze:

  Fajnie, że jest Radny który walczy o ogólnomiejskie inwestycje dla ludzi np. żłobek, ścieżka rowerowa. Ale i nie zapomina o swoich wyborcach. Podoba mi się że Pan Radny Pawlak zazwyczaj przedstawia potrzebę i sposób jej wykonania oraz koszt orientacyjny. Kiedyś pod wpływem chwili napisałem, że Pana 5 min. niedługo się skończy, cofam te słowa i liczę, że będzie więcej takich szeroko i daleko patrzących radnych.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes