Śmieszna obniżka pensji starosty. Kosiarski po „obniżce” zarobi maksymalną możliwą stawkę! [AUDIO]

W lipcu samorządy musiały podjąć uchwały, które regulowały wysokość pensji miejscowych włodarzy. W związku z tym, że łęczyńskie obniżki okazały się symboliczne, lokalne pseudo-media mocno siliły się na pokazanie zmian w dobrym świetle. W związku z tym, że starosta bankrutującego powiatu zarobi jedynie o 520 złotych mniej niż dotychczas, urzędowy wazeliniarz zdecydował się nawet połączyć tą obniżkę z tą sprzed roku, żeby cyfra wyszła bardziej poważna 🙂

W mieście również bez fajerwerków. Mimo 8 głosów sprzeciwu, 12 radnych „dobrego gospodarza” nie pozwoliło zrobić krzywdy swojemu dobrodziejowi. Wynagrodzenie burmistrza Łęcznej wynosiło dotychczas 11,624 zł, zaś po zmianach będzie to 10,620 zł. Obie wartości to maksymalne możliwe stawki w czasie gdy obowiązywały regulujące je uchwały.
Wobec braku jakiegokolwiek uzasadnienia, Lepsza Łęczna zaproponowała obniżkę w wysokości 2100 PLN w stosunku do obecnej wartości. Jednak jak wcześniej wspomniałem, wniosek przepadł stosunkiem głosów 12 do 8. Poniżej nagranie z dyskusji o uposażeniu Kosiarskiego. Warto posłuchać, kto i jak bronił pensji włodarza 🙂

No ale nikt nie powie, że obniżki nie było 🙂

By żyło się lepiej… swoim!

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Śmieszna obniżka pensji starosty. Kosiarski po „obniżce” zarobi maksymalną możliwą stawkę! [AUDIO]

 1. Jak zwykle dupowłazów nie brakuje….Nie rozumiem tych ludzi…Czas wymienić tą starą załogę radnych.Mam na myśli tych 60+.Dajmy szansę młodym!

 2. Ciekawi mnie jedna rzecz, po co oni to robią, w jakim celu? Wiem, że w dzisiejszych czasach honor się do kieszeni wkłada, no ale ludzie. Czy dla jakiegoś tam 1000 złotych miesięcznie bylibyście gotowi zrobić z siebie pośmiewisko społeczne i moralne? Żeby siać zamęt, doprowadzać miejsce, w którym się żyje do ruiny, uprzykrzać życie mieszkańcom, podwyższać podatki? Ci ludzie potrafią spojrzeć w lustro bez obrzydzenia? Że są marionetkami? Dla pseudokariery? Czy oni serio myślą, że są pożyteczni dla społeczeństwa?
  Osobiście brzydzę się ludźmi pokroju Kim Dżong Una, albo Nicolasa Majuro. Ale nimi? Nimi nie warto, odejdą po prostu ze zhańbionymi nazwiskami.

  1. Bartolu oni już mieli wersję ustaloną wcześniej w „szatni” 😉
   Co Taka radna, czy radny od opcji gospodarza sobie myśli?, że burmistrz was oświeci, on się z was po sesji zwyczajnie śmieje a znajomym przy grillu opowiada:
   – wystarczy,że ja na nich tylko spojrzę a oni ręce w górę.
   Ale „czopki” i to bez własnego zdania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.