Starosta z obniżonym wynagrodzeniem. Przerwana sesja.

Przygotujcie się na „mocne” uderzenie. Radni powiatu łęczyńskiego obniżyli na dzisiejszej sesji wynagrodzenie nowego starosty Romana Cholewy(PSL) o ok…. 300 (słownie: trzysta) złotych!!! w stosunku do poprzednika. Zarobi równe 11500 zł brutto.
To jawna kpina z wyborców ale czy można było spodziewać się czegoś więcej po reprezentantach ugrupowania z koniczyną w tle? Zastanawia mnie czy nieformalny koalicjant PSL’u czyli „wspólna sakwa” nie wywinie jutro podczas sesji rady miasta podobnego numeru.
To oczywiście nie koniec rewelacji. Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu nie udało się wyłonić składów komisji stałych. Problem pojawił się już przy pierwszej z nich. Przewodniczącym komisji rewizyjnej miał zostać Grzegorz Kuczyński (człowiek od propagandy w urzędzie miejskim).
Opozycja nie mogła przystać na takie układanki i odmówiła możliwości zasiadania w komisjach swoim członkom. Wobec niemożności wyłonienia składów komisji, sesja została przerwana. Pat potrwa do najbliższego piątku. Wtedy dzisiejsza sesja zostanie wznowiona.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „Starosta z obniżonym wynagrodzeniem. Przerwana sesja.

 1. A może to cale zamieszanie spowodowane jest tym, że niektórzy rządzący miastem wsadzili swoje trzy grosze do władz powiatu.
  Miasto zarosło w około i już jest go za mało?
  A moze powiatem też chciało by się teraz porządzić?
  HE – Nie Da Się.
  Może się mylę, ale powołując pana K. do komisji rewizyjnej stała się rzecz niezaplanowana dla tych co chcieli swoich powsadzać na jakieś tzw.”stołeczki”
  Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy i zamieszania powstałego z tą nieszczęsną komisją rewizyjną i osobą szanownego K. na tym stanowisku.
  Czy on był tym „spiritus movens” całego zamieszania – wkrótce się wyjaśni.
  Więc śledźmy wydarzenia i układankę na stołkach w powiecie.
  A reżyserowi tego spektaklu jest o czym teraz myśleć.
  Z takimi pomysłami i tym co kombinujecie to tylko kupa wstydu Wam zostanie.
  Zaraz – Ale, czy Wy macie wstyd?

  Ps.
  Nie róbcie z mieszkańców tego miasta frajerów, bo sami nimi zostaniecie. : 🙂

 2. Kuczyński zarabia na swego sierściucha-paszteta królika,nie czepiajcie się 😀 Hoduje króla,sam się chwalił 😀

 3. Funkcja radnego powinna być funkcją społeczną, ewentualnie zryczałtowany koszt dojazdu, nie więcej niż 100-150 zł miesięcznie. Wówczas to byli by tam ludzie z duszą społecznika, z jakąś wizją i chęcią działania. Obecnie niestety jedynym magnesem jest KASA. I o nią to taka walka, gęby na plakatach, itd. Dopóki ktoś tego stanu rzeczy nie zmieni to i nic nie zmieni się w tej chorej rzeczywistości

 4. Kuczyński niech sobie wynagrodzenie obniży, a nie do komisji się pcha.
  – taki nie skażony układami.

  1. Za to Tomek Suryś wójt Milejowa będzie zarabiał o 1500zł.więcej.
   Teraz ma 12.200zł . to jest kpina.

  1. 11500?? to zdecydowanie za dużo, ale wiedział o co walczy, stosunkowo łatwe pieniądze.

  2. a zwykły radny w powiecie ile bierze? jakbyście byli łaskawi podać bo mnie ciekawi, może wystartuje za 4 lata 😀 o take kase to się warto bić!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.