Wynagrodzenie Kosiarskiego bez zmian. Kto bronił pensji burmistrza?

Tylko trzy głosy uratowały wynagrodzenie burmistrza przed obniżką. W najbliższym czasie Kosiarski będzie zarabiał 11 624 PLN brutto, czyli dokładnie tyle samo ile w poprzedniej kadencji.
Pozostawienie wynagrodzenia na dotychczasowym poziomie zaproponowała Krystyna Borkowska. Chyba nikt nie jest zdziwiony? 😉
Natomiast powołany dzisiaj klub radnych Lepsza Łęczna (9 radnych) zgłosił propozycję obniżki do kwoty 8800 zł.
Jak głosowali radni? Poniżej imienne wyniki tego głosowania.

Za pozostawieniem wynagrodzenia burmistrza bez zmian głosowali:
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Jarosław Łuczyński
Teodozja Syta
Łukasz Sawicki
Elżbieta Korszla
Małgorzata Makara
Wiesław Drabik
Jan Skibiński
Piotr Nowak
Grażyna Bednarska

Za obniżką wynagrodzenia do kwoty 8800 PLN głosowali:
Grzegorz Lendzion
Sebastian Pawlak
Jakub Jasielski
Adam Susz
Zbigniew Łagodziński
Mariusz Fijałkowski
Agnieszka Mutwicka
Jadwiga Jaskułecka

Danuta Szychta-Zagwodzka – nie brała udziału w głosowaniu
Anna Filipiak – nieobecna

Ocenę takiego postępowania pozostawiam tym razem Wam.

Udostępnij ten wpis!

28 przemyślenia na temat „Wynagrodzenie Kosiarskiego bez zmian. Kto bronił pensji burmistrza?

 1. Koryto dobre, nawet jak obniżą sobie diety to nie stracą. Szkoda, że w tym mieście ludziom wisi kto nimi rządzi. W sumie większość w tym,, mieście” tylko posyła dzieci do przedszkoli, szkół, czasami chodzi do lekarzy.Wkurza mnie to ,że radnym zostali ludzie, których wybrała rodzina czyli 100 osób i takie ktoś decyduje o losie tysięcy. Szkoda, że w Łęcznej żyją obojętni pseudo-obywatele. A co na to nasi łęczniańscy narodowcy?

 2. Za dużą obniżkę chcieli. Rozumiem obniżkę o jakiś tysiąc, półtora tysiąca. Wtedy byłoby ok, ale prawie 3 to za dużo.(Żaden szanowanujący się pokerzysta nie zagra all in w pierwszym rozdaniu) Zatem, w tym przypadku, utrzymanie starej stawki wydawało się logiczne. Piszecie w komentarzach sporo o Łukaszu. „O ja pitolę” – taki był mój komentarz gdy zobaczyłem go na liście radnych…

 3. Człowieku o jakim jadzie piszesz?
  A czemu on ma niby tyle zarabiać, co k..wa zrobił przez te swoje 3 kadencje?
  Sterować i rządzić jedynie tymi co są od niego zależni każdy potrafi.
  Co dostał np.p. Góral w zamian, że przyklepywał burmistrzowi?
  Nic – nawet jednej płytki chodnika nie ułożono na jego ulicy.
  Skibiński, Olech,Misiewicz i inni z poprzedniej rady co dostali za swoje lizanie …y?
  Nic.
  Jeszcze diety kazano im sobie na koniec obniżyć, bo z góry wiadomo było, że nic dla wyborców nie zrobili i ponownie nie wejdą.
  Ja rozumie wszystko – takiego radnego wybierają mieszkańcy i czegoś od niego w zamian oczekują, że coś dla mieszkańców zrobi.
  Co zrobili poprzednicy i co zrobią ci co liżą obecnie?
  Zostaną ludźmi burmistrza jednej kadencji jak poprzednicy.
  On zarobi dzięki Wam tysiące a dla Was zostaną ochłapy.
  Przyklepujcie z uśmiechem dalej, bo szef na Was patrzy.
  Skąd Wy się ludziska bierzecie w tym mieście nie mając własnego zdania?

 4. Wkurza mnie strasznie te tytułowanie „Borkowska”! Drodzy Panie i Panowie ta „Borkowska” była główną księgową w LW Bogdanka, członkiem zarządu tej firmy i moim zdaniem ma bardzo duże doświadczenie niż ci „młodzi niezależni” więc proszę, więcej szacunku !

  1. Nie mam szacunku do ludzi, którzy nie mają go do mnie (do mieszkańców). Funkcja zawodowa tej kobiety zupełnie mnie nie interesuje. Człowiekiem się jest, politykiem czy księgową się jedynie bywa. O Borkowskiej mam jak najgorsze zdanie.

  2. Panie/Pani Traper chyba pracowałeś żeś z tą Panią na kretowisku Bogdanka. Owszem należy jej się szacunek , jak każdemu z obywateli tego dzikiego grodu.

 5. Poziom komentarzy żenujący drogie Panie i drodzy Panowie. Łatwo pluć jadem z fotela w domu, Lukasz trzymaj się i nie czytaj tych bzdur

 6. Dziwię się Panu Fijałkowskiemu że w takim młodym człowieku tyle jadu !

 7. Borkowska ma jakiś interes w obronie,przecież to mafia urzędowa…kto sobie odejmie od koryta,a jeszcze przez 4 lata nic nie zrobi….ciekawe czy Teo i Krystyna za darmo by się pchali na stołki?

 8. Muszę porozmawiać z ks. Dziekanem Stefanem Misą .
  Są u Sawickiego w parafii rekolekcje , niech mu zada pokutę głosowania z opozycją

  1. chyba coś Twoja rozmowa nie przyniosła oczekiwanych skutków, albo ks. Misa podziela zdanie Sawickiego, albo nakazał odwdzięczyć się Kosiarskiemu za stołek…

  2. jaki związek ma proboszcz św.Józefa z pracą w radzie Łukasza Sawickiego? bo jako człowiek to nowy młody radny ma akurat pochlebną opinię (takie sprawia wrażenie i tak się o nim wypowiadają ludzie więc coś w tym musi być) i nie widzę potrzeby interwencji ks. Dziekana, a co do pracy w radzie to nie uważam aby księża chcieli ingerować w tą śmieszna łęczyńska „politykę”…

    1. pożyjemy zobaczymy… co do pochlebnej opinii to nie byłbym tego taki pewien, /(wycięty fragment co do którego nie ma dowodów Bartol.)/ a z księżmi i polityką to wygląda różnie, są ludźmi i zazwyczaj próbują wywierać wpływ na tych świeckich co stoją blisko ołtarza i mają wpływ na pewne sprawy „śmiesznej” polityki.
     już głosowanie w sprawie pensji Burmistrza pokazuje że raczej Sawicki się nie będzie wyłamywał ekipie rządzącej. nie każdy kto nosi kościelne sztandary staje się od razu święty..

     1. Może część nowych radnych burmistrza jak trochę popracuje w radzie to zobaczy, że nie warto być przeciwko mieszkańcom i może wtedy zmienią swoje poglądy i przestaną być ślepo wierni wodzowi. Póki co nie ma co krytykować młodych. Zapatrzeni są w swoich starych mentorów. Ja dałbym im chwile czasu niech przejrzą na oczy.

     2. kto startuje z ugrupowania burmistrza trzyma z nim do końca, tak było i tak najwyraźniej będzie

     3. Mariusz i Sebastian też startowali w 2010 roku od Kosiarskiego. Można mieć jaja i swoje zdanie? Można! 😉

     4. sami przyznają że to wymagało odwagi, a nie każdy ją ma. poza tym co do pana Mariusza i Sebastiana… zobaczymy, ale rewolucji bym się nie spodziewał.

 9. No to niestety widzę, że głosy opozycji wykruszają się z głosowania na głosowanie 🙁

  1. to zbyt daleko idące wnioski. Jednej osoby zwyczajnie nie było na sesji 😉

   1. I młodzi niezależni jeszcze nie zepsuci a już pchają się do świty boga. Szkoda radnego Sawickiego wydawał się sensownym młodym człowiekiem.

     1. Sawicki to pachołek burmistrza i wątpię że się „nawróci” będzie głosować tak jak Borkowska chce. przypomina mi się p. Warszawska z poprzedniej kadencji, niby związana z kościołem św Józefa i niby prawicowa a lewucha, tak samo będzie z Sawickim. Sawicki to człowiek bez własnego zdania, nie wierzycie to się przekonacie i co z tego że młody.

     2. p w…… niejedno, dlaczego wyleciała z gminy Puchaczów, starostwo miało wtykę?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.