Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna pokazało dokumenty. Radni zwolnili je z podatku! [Video]

Można? Można! Dokumenty finansowe stowarzyszenia, których brak był jednym z powodów negatywnej decyzji dot. zwolnienia z podatku od nieruchomości, zostały dostarczone radzie miejskiej. Jak zauważyli członkowie stowarzyszenia, dokumenty można było przekazać wcześniej. Wtedy cała sprawa zakończyłaby się szybciej.

Podczas sesji 16 lutego 2022 radni nie zgodzili się na zwolnienie stowarzyszenia z podatku(LINK). Swoją decyzję argumentowali m.in. brakiem podstawowych dokumentów finansowych, a także brakiem szczegółowej informacji na temat wydatkowania środków. Jednocześnie zaapelowali do stowarzyszenia o rozmowy. Spotkań było kilka, podczas ostatniego z nich (kilka dni przed sesją) radni otrzymali wymagane dokumenty oraz wyjaśnienia. Przedstawiciele stowarzyszenia zauważyli, że zabrakło dialogu i, że sprawę można było zakończyć znacznie wcześniej.
Finalnie sprawa podatku stanęła na piątkowej 04.02 sesji.

Finalnie 18 radnych zagłosowało za zwolnieniem stowarzyszenia z podatku od nieruchomości aż do końca 2023 roku. Jednocześnie radni zapowiedzieli znacznie szersze wsparcie zajęć sportowych w gminie. O szczegółach dowiemy się pewnie już na najbliższej sesji.

Co ciekawe, całą sprawę próbował wykorzystać politycznie Grzegorz Kuczyński (ten od żony w MOPSie), pracownik Leszka Włodarskiego, który sugerował wyimaginowane konflikty i jakąkolwiek swoją rolę w procesie decyzyjnym. Warto przypomnieć, że ten człowiek w minionych kampaniach wyborczych wykorzystywał śmiertelnie chore dzieci, więc próba wybicia się przy okazji podatku dla klubu piłkarskiego, może nie wydawać się aż tak bardzo obrzydliwa. Radni ze wszystkich środowisk politycznych zgodnie przyznają, że ten człowiek od lat szkodzi wizerunkowi miasta. Widocznie burmistrzowi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna pokazało dokumenty. Radni zwolnili je z podatku! [Video]"

 1. Aldona pisze:

  U obecnego burmistrza jeszcze pracuje u przyszłego będzie bezrobotny.
  Z resztą radni już pewnie przejrzeli na oczy i widzą, jak Włodarski toleruje mąciciela, nie dajcie mu Państwo Radni na nic pieniędzy, niech obaj wtedy pokażą jak zarządzać miastem.

 2. 6268 pisze:

  Kuczyński pamiętaj że świnia zawsze będzie tylko świnią ….. choćby stanęła na dwóch łapach …..

 3. stokrotka pisze:

  Co za ohydny typ, wszędzie szuka atencji.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes