Strach obleciał radnych (preludium do piątkowej sesji)

Kolejna kompromitacja „burmistrzowskiej koalicji”. Podczas wczorajszych prac połączonych komisji radni: Jan Skibiński (syn radnego najprawdopodobniej „znalazł” zatrudnienie? w urzędzie miejskim), Małgorzata Olech (radna od płaczliwych oświadczeń), Jacek Kubicki, Roman Misiewicz (zastanawiam się czy wiedział o czym mowa), Janusz Matysek (ehh ;) ) i Teresa Wnuk złamali zapisy ustawy o samorządzie gminnym. Swoją drogą ciekawe czy ją znają?

W związku z tym, że w najbliższy piątek 14.12.2012 odbędzie się sesja rady miejskiej, na której radni podejmą decyzję o wysokości opłat za śmieci, wczoraj odbyło się w tej sprawie posiedzenie połączonych komisji. Opozycyjni wobec pomysłu burmistrza radni proponowali aby podczas sesji poddać głosowaniu propozycję niższych stawek (8/12 zł), niż zaproponowane przez burmistrza (10/15 zł). Wstępne wyliczenia radnych wskazują, że budżet przedsięwzięcia „zepnie się” nawet przy niższych (8/12) stawkach. Głosowanie odbyło się po sporym zamieszaniu ,a jego wynik to 7 głosów za (Fijałkowski, Lekan, Łagodziński, Nowak, Pawlak, Pelica i Tor) i jeden wstrzymujący się (Mężyński). Sześciu radnych wskazanych wyżej, w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu (zastanawiam się za co otrzymują pieniądze?).

Szczegóły przebiegu wczorajszego posiedzenia znajdziecie również na stronie radnego Fijałkowskiego:
http://www.fijalkows…a-prac-komisji/

Skąd taka postawa? Czyżby radni obawiali się nagłośnienia sprawy i podania nazwisk głosujących radnych? Ze swojej strony mogę zapewnić czytelników jak i radnych, że wyniki głosowań z piątkowej sesji zgodnie z tradycją zostaną podane do publicznej wiadomości tak szybko, jak to tylko możliwe.

Udostępnij ten wpis!