Tak odpowiada tylko „urząd miejski” w Łęcznej ;) [Skany]

„Nie jest prawdą, że zgłoszenia mieszkańców są lekceważone a służby podejmują interwencję „zmuszone” przez radnych bądź zainteresowanie mediów.” – To nie jest primaaprilisowy żart, ani cytat z „Misia” S. Barei. Takie zdanie można znaleźć w odpowiedzi burmistrza na interpelację radnych opozycji, dotyczącą porządku w mieście.

Z urzędowego pisma możemy się na przykład dowiedzieć, że „sprawa porządku i czystości w gminie jest jedną z ważniejszych jakimi zajmują się służby komunalne.” – a co… nie mogą tak napisać ? 😉

Włodarz pisze także, że „w jednym z serwisów opublikowano zdjęcia ścieżki rowerowej pomimo, że w tym momencie była już ona uprzątnięta.” – Myślę, że gdyby „dobry gospodarz” tyle samo wysiłku, co w pisanie tego typu odpowiedzi wkładałby w czytanie wpisów na blogu, doczytałby się pewnie, że zdjęcia zaśmieconej ścieżki pochodzą z września 2013 (LINK).

Radni przy okazji tej interpelacji, zapytali burmistrza w jakim celu nabył (jak zostanie wykorzystana) działkę przy ulicy Chełmskiej. W odpowiedzi można przeczytać, że:

„Część przedmiotowej działki będąca własnością Gminy Łęczna zostanie wykorzystana w dalszej perspektywie czasowej zgodnie z zapisami nowego zmienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łęczna.”

Cóż za wyczerpująca odpowiedź… 😉 Prawda, że jesteście nią usatysfakcjonowani?

Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że urzędnicy żyją w swojego rodzaju Matrixie, nie mającym związku ze światem zewnętrznym. Kończąc wpis odniosę się do pierwszego zdania. Będzie filmowo 😉

Skany omawianych dokumentów, poniżej:


Podobało się? Kliknij LUBIĘ TO! 😉

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Tak odpowiada tylko „urząd miejski” w Łęcznej ;) [Skany]

 1. Do UM -nie odnosicie sie panstwo do sytuacji zasmieconej ul. Obroncow Pokoju – kiedy mozemy liczyc ze cos sie zmieni? nie na 1 dzien tuz po wywozie ale i pozostale dni. Stan czystosci tej ulicy baaardzo sie pogorszyl w ciągu ost. roku , po ociepleniu dojdzie jeszcze fetor a moze nawet choroby zak. Prosimy o potraktowanie tej sprawy jako waznej dla mieszkancow, .

 2. Mamy pełną jasność, że „zdjęcia zaśmieconej ścieżki pochodzą z września 2013”. Konkretnie zostały zamieszczone w artykule z dnia 5 września. W chwili ich opublikowania ścieżka rowerowa była już uprzątnięta co można łatwo udowodnić.

  Zamieszczony więc w artykule z dnia 9 września wpis „Kolejny już raz po blogowym artykule, miejskie służby biorą się do roboty” jest w tym kontekście zwykłym kłamstwem i manipulacją.

  Pomimo to uważamy za cenne poruszanie na Waszych łamach tematyki porządku w mieście. Mamy nadzieję, że uzmysławia to mieszkańcom jak wiele każdy może zrobić wokół siebie dla poprawy estetyki naszego miasta.

  1. Powyższy komentarz idealnie wpasowuje się w „poziom” odpowiedzi na interpelację radnych. Zarzucanie kłamstwa i manipulacji po części również mieszkańcowi, który wykonał te zdjęcia (z pewnością nie w dniu w którym sprzątana była ścieżka) jest poniżej pasa. Jednak jak widać na załączonym obrazku, nie ma takiego (niskiego) poziomu, którego urząd by nie „pokonał”.

  2. Na jakich „Waszych łamach”? Tak ciężko zrozumieć, że Bartol prowadzi bloga samodzielnie? Ustrój, w którym modne było zwracanie się do pojedynczej osoby per „Wy obywatelu, Wy towarzyszu” itd. już dawno przeminął. Ale widać przyzwyczajenia wciąż zostały.

 3. Ciekawy jestem w jakim celu Burmistrz kupił działkę przy ulicy Chełmskiej?Jak długo będzie się zastanawiał co tam usytuować?
  Na razie stoi straszny dom ,który szpeci miasto i służy jako miejsce libacji.Panie Burmistrzu niech Pan raz coś postanowi sensownego ,a nie zasłania się planem zagospodarowania.A może Pana następca będzie miał lepsze pomysły na wydawanie publicznych pieniędzy?

  1. Od siebie dodam tylko tyle, że taka odpowiedź w temacie zakupu nieruchomości jest niedopuszczalna i „nasz” włodarz zostanie wezwany do niezwłocznego uzupełnienia podanej informacji. To nie są jego prywatne pieniądze aby mógł odpowiadać w taki sposób. Urząd nie jest agencją nieruchomości, która nabywa np. wybrane działki, by później sprzedać je z zyskiem. Tutaj powód musiał być konkretny i wkrótce go poznamy.

 4. To nie jest gość od promocji miasta, tylko od wizerunku firmy.
  A widzimy jak naprawdę tam dają sobie radę.
  Może jeszcze jakiegoś kolesia zatrudnić, ale od wizerunku na zewnątrz.

 5. A zobaczcie na to: „W większości przypadków media wskazują przypadki zaśmiecenia terenu przewidzianego właśnie do uprzątnięcia na przykład po interwencji Straży Miejskiej”. Spadłem z krzesła 🙂
  I to oczywiscie przypadek, że dzień lub dwa po napisaniu artykułu przez Bartola śmiecie znikają. Myślicie urzędnicy, że lud ciemny i kupi takie bzdury? Wstydzilibyście się w ogóle tak pisać. Chyba, ze dążycie do likwidacji Straży Miejskiej, albo do poprawienia humoru czytelnikom tego bloga.

 6. Zapraszam dzis przedstawiciela z PGkKiM-odpowiedzialnego za promocje miasta , przedstawiciela Spni mieszk, oraz Urzędu Miasta
  do sfotografowania smietnika naprzeciw Salmedu, albo moze nagrajcie film o tanczących na wietrze śmieciach. Wywoz był wczoraj czy przed wczoraj -ale na tej ulicy portzebne śą rozwiązania systemowe-potrzebna dostosowana do potrzeb duza . zamykana altana by ptaki nie mogly rozrywac workow. Oplaty za smieci baaaardzo nam podniesliscie w związku z czym za wlasne pieniądze nie chcemy życ ciągle w miescie-smietniku.Mam nadzieję ze do wyborow cos sie zmieni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.