Tak odpowiada tylko „urząd miejski” w Łęcznej ;) [Skany]

„Nie jest prawdą, że zgłoszenia mieszkańców są lekceważone a służby podejmują interwencję „zmuszone” przez radnych bądź zainteresowanie mediów.” – To nie jest primaaprilisowy żart, ani cytat z „Misia” S. Barei. Takie zdanie można znaleźć w odpowiedzi burmistrza na interpelację radnych opozycji, dotyczącą porządku w mieście.

Z urzędowego pisma możemy się na przykład dowiedzieć, że „sprawa porządku i czystości w gminie jest jedną z ważniejszych jakimi zajmują się służby komunalne.” – a co… nie mogą tak napisać ? 😉

Włodarz pisze także, że „w jednym z serwisów opublikowano zdjęcia ścieżki rowerowej pomimo, że w tym momencie była już ona uprzątnięta.” – Myślę, że gdyby „dobry gospodarz” tyle samo wysiłku, co w pisanie tego typu odpowiedzi wkładałby w czytanie wpisów na blogu, doczytałby się pewnie, że zdjęcia zaśmieconej ścieżki pochodzą z września 2013 (LINK).

Radni przy okazji tej interpelacji, zapytali burmistrza w jakim celu nabył (jak zostanie wykorzystana) działkę przy ulicy Chełmskiej. W odpowiedzi można przeczytać, że:

„Część przedmiotowej działki będąca własnością Gminy Łęczna zostanie wykorzystana w dalszej perspektywie czasowej zgodnie z zapisami nowego zmienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łęczna.”

Cóż za wyczerpująca odpowiedź… 😉 Prawda, że jesteście nią usatysfakcjonowani?

Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że urzędnicy żyją w swojego rodzaju Matrixie, nie mającym związku ze światem zewnętrznym. Kończąc wpis odniosę się do pierwszego zdania. Będzie filmowo 😉

Skany omawianych dokumentów, poniżej:


Podobało się? Kliknij LUBIĘ TO! 😉

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

10 komentarzy do artykułu "Tak odpowiada tylko „urząd miejski” w Łęcznej ;) [Skany]"

 1. DEF pisze:

  Do UM -nie odnosicie sie panstwo do sytuacji zasmieconej ul. Obroncow Pokoju – kiedy mozemy liczyc ze cos sie zmieni? nie na 1 dzien tuz po wywozie ale i pozostale dni. Stan czystosci tej ulicy baaardzo sie pogorszyl w ciągu ost. roku , po ociepleniu dojdzie jeszcze fetor a moze nawet choroby zak. Prosimy o potraktowanie tej sprawy jako waznej dla mieszkancow, .

 2. Urząd Miejski w Łęcznej pisze:

  Mamy pełną jasność, że „zdjęcia zaśmieconej ścieżki pochodzą z września 2013”. Konkretnie zostały zamieszczone w artykule z dnia 5 września. W chwili ich opublikowania ścieżka rowerowa była już uprzątnięta co można łatwo udowodnić.

  Zamieszczony więc w artykule z dnia 9 września wpis „Kolejny już raz po blogowym artykule, miejskie służby biorą się do roboty” jest w tym kontekście zwykłym kłamstwem i manipulacją.

  Pomimo to uważamy za cenne poruszanie na Waszych łamach tematyki porządku w mieście. Mamy nadzieję, że uzmysławia to mieszkańcom jak wiele każdy może zrobić wokół siebie dla poprawy estetyki naszego miasta.

  • Bartol pisze:

   Powyższy komentarz idealnie wpasowuje się w „poziom” odpowiedzi na interpelację radnych. Zarzucanie kłamstwa i manipulacji po części również mieszkańcowi, który wykonał te zdjęcia (z pewnością nie w dniu w którym sprzątana była ścieżka) jest poniżej pasa. Jednak jak widać na załączonym obrazku, nie ma takiego (niskiego) poziomu, którego urząd by nie „pokonał”.

  • ABC pisze:

   Na jakich „Waszych łamach”? Tak ciężko zrozumieć, że Bartol prowadzi bloga samodzielnie? Ustrój, w którym modne było zwracanie się do pojedynczej osoby per „Wy obywatelu, Wy towarzyszu” itd. już dawno przeminął. Ale widać przyzwyczajenia wciąż zostały.

 3. HIPOLIT pisze:

  Ciekawy jestem w jakim celu Burmistrz kupił działkę przy ulicy Chełmskiej?Jak długo będzie się zastanawiał co tam usytuować?
  Na razie stoi straszny dom ,który szpeci miasto i służy jako miejsce libacji.Panie Burmistrzu niech Pan raz coś postanowi sensownego ,a nie zasłania się planem zagospodarowania.A może Pana następca będzie miał lepsze pomysły na wydawanie publicznych pieniędzy?

  • Bartol pisze:

   Od siebie dodam tylko tyle, że taka odpowiedź w temacie zakupu nieruchomości jest niedopuszczalna i „nasz” włodarz zostanie wezwany do niezwłocznego uzupełnienia podanej informacji. To nie są jego prywatne pieniądze aby mógł odpowiadać w taki sposób. Urząd nie jest agencją nieruchomości, która nabywa np. wybrane działki, by później sprzedać je z zyskiem. Tutaj powód musiał być konkretny i wkrótce go poznamy.

 4. Bartol pisze:

  i… cały urząd miejski chórem! 😉

 5. Ferdynand K pisze:

  To nie jest gość od promocji miasta, tylko od wizerunku firmy.
  A widzimy jak naprawdę tam dają sobie radę.
  Może jeszcze jakiegoś kolesia zatrudnić, ale od wizerunku na zewnątrz.

 6. ABC pisze:

  A zobaczcie na to: „W większości przypadków media wskazują przypadki zaśmiecenia terenu przewidzianego właśnie do uprzątnięcia na przykład po interwencji Straży Miejskiej”. Spadłem z krzesła 🙂
  I to oczywiscie przypadek, że dzień lub dwa po napisaniu artykułu przez Bartola śmiecie znikają. Myślicie urzędnicy, że lud ciemny i kupi takie bzdury? Wstydzilibyście się w ogóle tak pisać. Chyba, ze dążycie do likwidacji Straży Miejskiej, albo do poprawienia humoru czytelnikom tego bloga.

 7. DEF pisze:

  Zapraszam dzis przedstawiciela z PGkKiM-odpowiedzialnego za promocje miasta , przedstawiciela Spni mieszk, oraz Urzędu Miasta
  do sfotografowania smietnika naprzeciw Salmedu, albo moze nagrajcie film o tanczących na wietrze śmieciach. Wywoz był wczoraj czy przed wczoraj -ale na tej ulicy portzebne śą rozwiązania systemowe-potrzebna dostosowana do potrzeb duza . zamykana altana by ptaki nie mogly rozrywac workow. Oplaty za smieci baaaardzo nam podniesliscie w związku z czym za wlasne pieniądze nie chcemy życ ciągle w miescie-smietniku.Mam nadzieję ze do wyborow cos sie zmieni.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes