Tonący Kosiarski brzydko się chwyta!

Walczący nieustannie z coraz bardziej bolesną emerytalną rzeczywistością, Kosiarski postanowił pójść na całość. Nie wystarczyła mu bezczelna „pożyczka” pomysłów Lepszej Łęcznej (żłobek, strefa ekonomiczna, remonty dróg wiejskich, remont basenu, ścieżka do szpitala czy budowa parkingów)(LINK), którymi później, już jako swoimi chwalił się w ulotkach.
Włodarz kończąc kampanię, postanowił „strzelić sobie w Stopę”, wydając paszkwil mający w założeniu oczernić kontrkandydata.
Nie zamierzam prostować wszystkich kłamstw zawartych w tym wydawnictwie, po wyborach sprostują je sami autorzy. Kilka z nich (tych o poparciu) sprostowały już nawet partie polityczne (Prawo i Sprawiedliwość oraz KNP) Skupmy się więc na trzech najczęściej powtarzanych:

1. To naprawdę żałosne gdy były członek PZPRu, a później SLD zarzuca epizodyczną przynależność do SLD urodzonemu w 1985 roku Fijałkowskiemu. Gdy w 89 w Polsce padała komuna, młodszy kandydat szedł do przedszkola, ciekawe co wtedy robił „starszy”?
Chciałbym przy tej okazji sięgnąć do danych dot. wyborów z 2010 roku, zamieszczonych na stronach PKW.
Otóż w 2010 roku Teodor Kosiarski był członkiem SLD, którego teraz tak bardzo się wstydzi (LINK)

Z kolei u Mariusza Fijałkowskiego w rubryce poparcia mamy puste miejsce, oznaczające brak przynależności partyjnej(LINK).

Różnica polega tu jedynie na tym, że Fijałkowski otwarcie przyznał się do młodzieńczego epizodu z tą partią. Co do Kosiarskiego, to sam chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o jego aktywności w czasach PZPRu.

2. Ze strony jednoosobowego sztabu T. Kosiarskiego (G. Kuczyński) usłyszeć można także o związkach Fijałkowskiego z Ruchem Palikota. Jest to oczywista bzdura i kłamstwo. Fakty są takie, że do Ruchu Palikota w Łęcznej należeli np. były radny wąsatej koalicji Bogusław Góral oraz brat wymienionego wyżej urzędnika. Kosiarski pojawiał się również na spotkaniach Europy+ (czyli Ruch Palikota do UE) (pod rękę z Góralem). Chcecie dowodu? Bardzo proszę:

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć, zapraszam do lektury wpisu z początku 2013 roku (LINK)

3. Na koniec jeden z najbardziej absurdalnych zarzutów o brak wiary czy wręcz o deklarowany ateizm. Podczas dzisiejszego otwarcia Lidla, mieszkańcy mieli usłyszeć od włodarza, że jego konkurent wyprowadzi religię ze szkół i pozdejmuje krzyże SIC!. Nie wiem co trzeba mieć lub nie mieć w głowie aby wymyślić takie historie. Panie Kuczyński, może pan odpowie?
Do sprawy wiary kilka dni temu odniósł się w komentarzu Mariusz Fijałkowski:

„Jestem katolikiem, więc to oczywiste, że chodzę do Kościoła. Nie robię tego jednak dla publiki tylko dla siebie. Nie klęczę jednak w pierwszej ławce tak, aby wszyscy widzieli. To nie o to chyba tutaj chodzi. Uważam też, że dla dobra miasta należy współpracować z każdym, niezależnie od wiary czy przekonań.”

Moja skromna osoba jak i zdecydowana większość spotkanych dziś w Łęcznej mieszkańców, wyciągnęła z pańskiej gazetki jeden prosty wniosek – „Kosiarski” – „Manipulant chce władzy”. Wygląda więc na to, że gdy pana jednoosobowy sztab nie pracuje, robi panu znacznie mniejszą krzywdę niż wtedy gdy „bierze się do roboty”. Może czas i w pańskim ogródku pomyśleć o zmianach.
Podsumowując, gdy patrzę na ostatnie wydawnictwo spod znaku „wspólnej sakwy”, mam wrażenie, że czytam wypociny zdesperowanego, starego człowieka chorego na władzę. A może to wcale nie jest wrażenie…

Udostępnij ten wpis!

36 przemyślenia na temat „Tonący Kosiarski brzydko się chwyta!

 1. Na osiedlu Samsonowicza przewodniczaca rady nadzorczej jest, jak wynika z informacji umieszczonych w gablotach, pani K. B., a nie jak podano w gazetce, pan Michalak

 2. osz%%t i ras%%ta syn pokazał ze symbol hail to tylko pozdrowienie rzymskie ,ciekaw za ile pieniedzy, ze znaiomych zródeł 25 tys za zmiane kwalifikaci na pozdrowienie rzymskie taka jest taryfa z tego co sie czyta na interviu takie sa realia

 3. Będę glosować na p. Fijałkowskiego! A przekonał mnie do tego p. Kosiarski.W swojej ostatniej gazetce „Wspólna sprawa” Zachował się poniżej krytyki. Polityka jest sztuką dyplomacji.Prawdziwy dyplomata nie obrzuca przeciwnika błotem ,przypisując mu własne wady. Nie będę głosować na kogoś kto nie ma klasy, taktu i kultury politycznej.Może nie śledzę uważne walki o fotel burmistrza Łęcznej, ale o ile wiem p.Fijałkowski nie nazwał p. Kosiarskiego 'zdrajcą” , „manipulantem” itp.itd. Zdaję sobie sprawę , że walka polityczna toczy się o wadzę i profity. Tylko mam wrażenie ,że byłemu burmistrzowi Kosiarskiemu gdzieś zgubił się szacunek do drugiego człowieka.

  1. Pomocnikom też,sztab P.Kosiarskiego pokazał jaki poziom reprezentują przeciwnicy,gorzej od jaskniowców,gazetka pełna buractwa,słoma z butów wyłazi 🙂 zero inteligencji i klasy,bleeeeee

   1. I jeszcze uwaga-za ogłupanie mieszkańców i treść gazetki Sztab Wąsatego winien ludzi publicznie przeprosić,szczególnie za chamskie zagrywki,jeszcze Was życie pokory nauczy,jest zasada,traktuj ludzi tak,jak chcesz by Ciebie traktowano,nie metodą podstępu i kłamstw,tylko uczciwej dyplomacji,o której wspomniano,wstyd mi,że tacy ludzie sprawują władzę.
    Kiedyś miałem szacunek dla strony przeciwnej,ale straciłem go jak przeczytałem chłam o niczym,bo obietnice Wąsatego są bez pokrycia i mało realne,a celem są pieniądze i być może złożone obietnice komuś,czemuś,a takim kosztem tyłka ratować nie można,honor jak pokazuje sitwa Ci ludzie zagubili w pędzie za kasą,smutne i straszne.

 4. Czytam na L24 ze tym razem nie Kosiarski dwie, ale Bojarski 1-ną droge wybuduje do szpitala-a moze razem wybudują to by juz 3 byly. Niech on lepiej specjalistow w szpitalu dopilnuje zeby od 8-mej przyjmowali -a nie przychodzą na 9.30 , kawka i idą po 9-tej w zlych humorach przyjmowac, a zdenerwowani ludzie czekają. A moze on chce sobie zrobic dojazd do wlasnego domu, kucz. powinien go lepiej dopytac.

 5. Gazetka była delikatnie mówiąc żenująca
  …nie mówiąc o tytułach i samej treści…mogę się tylko domyślać kto ją redagował („dziennikarz od siedmiu boleści” który nawet sobie porządnych zdjęć i plakatów zrobić nie potrafi)

 6. Szczerze mówiąc wątpię czy cokolwiek się tu zmieni. Zamiast dać możliwość wprowadzania czegoś nowego ludziom młodym, którzy bardziej potrafią utożsamić się z obecnymi czasami, innymi młodymi ludźmi, którzy mają świeższe spojrzenie na sprawę, to społeczeństwo łęczyńskie trzyma się człowieka, który robi cokolwiek dobrego dopiero przed wyborami. Dziwi mnie, że ludzie tego nie widzą. Nie mieszkam już w Łęcznej od dawna i JA to widzę, będąc tam od czasu do czasu, a mieszkańcy? Klapki na oczach i poparcie w ciemno, zero myślenia. I co się dziwić, że władza w tym kraju wygląda tak, a nie inaczej… Łęczna wcale jakoś szczególnie nie wyróżnia się spośród innych miast pod względem mentalności ludzi. Szkoda… Żałuję jedynie, że nie mogę już głosować w Łęcznej.

 7. Hannibal Grzegorz K.też straszył mojego dzieciaka,kłania się photoshop,jak można reklamować się w tak dziwnych pozach?
  Przecież twarz wyraża wszystko,czyli wzbudza zaufanie lub nie,nawołuje do szacunku lub też nie…Jest Hannibal i jest Lis 😀

 8. Teo z ogrodzenia parafilnego pojawił się na pksie-przystanek koło Wamexu,1000 lajków,łapki w górę 😀
  Halloween za nami,a Teo straszy 😀

 9. na leczna24.pl pojawiał się informacja o tym kto popiera Kosiara, świadczy to wyłącznie o słabości Kosiara, który szuka zewsząd poparcia.
  chciałbym też zaznaczyć że PiS ustami pana Tora poparł pana Mariusza i póki co to jest wiążące. pan P. Winiarski, nie należy do PiSu, a pan Wójcicki wkrótce do tej partii należeć też nie będzie. to jest poprostu obraz tego jak sztab Kosiarskiego manipuluje i wręcz kłamie jeśli chodzi o poparcie dla swojego kandydata. Panie Mariuszu, mimo że się nie zgadzam do końca z Pana światopoglądem mimo to popieram Pana i będę na Pana świadomie głosował. Zwyciężaj! Zmieniaj!

 10. NOP popiera Kosiarskiegow osobie K. Bednarskiego syna radnej G. Bednarskiej NOP popiera czerwonego zdrajcy judasze

  1. A czy wogóle syn pani GB ze względu na swoją przeszłość nadaje się na kandydata do jakiejkolwiek struktury władzy. Dziwię się starym ,,łęczyniakom”, że głosowali na tą panią.Żal nic się na Starówie nie zamieni.

     1. Z PiS poparli go Wójcicki i Winiarski. Te dwa nazwiska pojawiaja sie na liscie pracownikow UM. Rodzina?

     2. Tak, zgadza się. Jednak z tego co wiem od dzisiaj p. Wójcicki nie jest już członkiem PIS.

   1. Też jestem zdziwiona, że ta pani się „załapała”. Tegoroczne wybory były bardzo dziwne.

   1. A czy K. Bednarski popiera T. Kosiarskiego? Jeżeli tak to rozumiem, że łęczniańscy prawicowcy- narodowcy, antykomuniści, ekstrakatolicy opierają byłego komucha. Proszę o odpowiedź.

    1. Nie mieszaj wszystkich łęczynskich prawicowców z p.Konradem Bednarskim (w Łęcznej poparcie ma minimalne) , w Łęcznej wpływ na prawicę itp. ma inna grupa ( nie wymienie z nazwy bo nie chce się angażowac polityczne)

  1. Na Ł24 znów kolejne manipulacje o rzekomym wsparciu Wąsatego,jeśli to sprawa Pana G.K to życzę mu by jak najszybciej wyleciał z rady powiatu,kłamczuchy są niepotrzebni,a G.Kza wszelką cenę trzyma wąsatego za nogi,a życzę Ci,żebyś wylądował na bezrobociu,może się opamiętasz rozuchwalony urzędniczku?Wazeliniarstwo i bezczelność przeszła samą siebie,cyrk na resorach…

 11. Powinniście jak najszybciej wydać i rozdać do jutra ulotki prostujące te kłamstwa kosiarskiego. Nie wszyscy czytają tego bloga a wszyscy powinni wiedzieć jaka jest prawda. Musicie to wygrać!

 12. KOSIARSKI ZAPOMNIAŁ JAK BYŁ W PZPR ,I WCALE NIE POWIEDZIANE ZE PO JAKIMS CZASIE TEZ DOWIEMY SIE NAGLE ZE BYŁ TAJNYM WSPÓŁPRACOWNIKIEM SB ,, W CZASACH KOMUNY ,PRAWIE KAZDY KTO BYŁ W PZPR DONOSIŁ NA KOLEGÓW ,WSPÓŁPRACOWNIKÓW ,NAWET NA RODZINE ,,

  A TERAZ CZŁOWIEK KTÓRY GŁOSIŁ ,ZAKLINAŁ SIE ZE JUZ MA DOSC I NIE BEDZIE KANDYDOWAŁ ,ZACHOROWAŁ NA SYNDROM WŁADZY ,,-PO TRUPACH DO CELU ,,A ZANIM ,CAŁA MASA PACHOŁKÓW PRZYBOCZNYCH ,.

 13. To czemu pan F. Nie pojawił się na spotkaniu i teraz takie zarzuty bez sensu nie rozumiem was najlepiej za plecami budować sobie poparcie. Dziękuję do widzenia ten blog jest bez sensu.

  1. Fijałkowski był gotowy przyjść na debatę. Był już z resztą na jednej (https://lle24.pl/polityka/debata-wyborcza-na-zywo-video/). To, co odbywało się wczoraj to wywiad z Kosiarskim organizowany przez jego własny sztab (G. Kuczyńskiego). To nie była debata!
   Nie chciałbym też aby na debacie były poruszane takie kwestie (o których napisałem we wpisie). Debata powinna służyć mieszkańcom, a kandydaci mogą podczas niej przedstawić swoje pomysły na miasto.

  2. Każdy blog i strona w tym mieście są stronnicze. Po ilości wpisów widzę, że ludzie przestali ufać tej mizernej władzy, co mnie nie dziwi. Co w tym grajdole się zmienia?Jedni umierają, inni się wyprowadzają na wieś.Radnymi zostają karierowicze, którzy przez 4 lata będą podnosili łapki za wyższymi cenami wody, śmieci, podatku gruntowego. Za 4 lata zorganizują fety ku czci męczenników, biednych dzieci, innych spraw socjalnych, które poprze każdy proboszcz, dyrektor szkoły,policji, urzędu, domu dziecka, przedszkola, kibla miejskiego.A wy łęcznianie wybierzecie tych, których zobaczycie w kościele, przy krzyżu na 11 listopada.Nie ważne, że radny pije, bije żonę , donosi na kolegów w pracy, podlizuje się kierownikowi w robocie. Zaznaczam go bo ma dzieci, ładnie wygląda na zdjęciu, przybił ze mną piątkę na mojej wycieraczce.Nie domagacie się spotkań, nie rozliczacie go na ulicy, w urzędzie- boicie się jego władzy bo jest radnym. Jest radny, burmistrzem dzięki tobie, pamiętaj bez ciebie nie dorobiłby 2 tysiaków, nie zwiedziłby Grecji i Sopotu!Wybierasz, wymagaj, rozliczaj!
   Ciekawe czy Tęczyńskiemu co w grobie gdzieś leży podoba się jego miasto dzika?

   1. Po co te żale. Trzeba byli kandydować i pokazać klasę. Proszę nie traktowac ludzi jak glupkow bo zawsze ocenia się wg siebie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.