Ulice Wiklinowa i Gwarków nie będą remontowane! Kto głosował przeciwko? [Audio] [Imienne wyniki głosowań]

Nie przeczytacie o tym, ani w oficjalnej relacji z urzędu, ani w żadnym z „niezależnych” mediów w mieście. A może chodziło o to, żeby nikt się o tym nie dowiedział? Najbardziej jednak uderza fakt, że przeciw remontowi głosowali radni z Bobrownik (Korszla, Makara) i Samsonowicza (Sawicki, Szychta-Zagwozdzka), czyli z osiedli na których znajdują się te ulice. Opozycja grzmi, „Kosiarski kolejny raz oszukał radnych!”

Chwilę przed ubiegłotygodniową sesją radni dowiedzieli się, że urzędowy wniosek o dofinansowanie remontu ul. Pasternik uplasował się na 73 pozycji na 85 możliwych. Asystent od inwestycji nie podołał? Ale jak to mawia najmądrzejszy „ynżynier” z Polnej… będziemy się odwoływać 🙂
W związku z tym, że Łęczna nie otrzyma tych pieniędzy, radni Lepszej Łęcznej postanowili przeznaczyć część z zabezpieczonych w budżecie środków na remonty ulicy Gwarków i Wiklinowej.

Poniżej nagranie dotyczące składanych wniosków. Nie jest krótkie ale jestem przekonany, że mieszkańcy ulic Wiklinowej i Gwarków powinni wiedzieć co władza myśli o remontowaniu ulic, przy których mieszkają.

Jeszcze bardziej bezczelna w obronie planów gospodarza była Krystyna „nie pamiętam” Borkowska, posłuchajcie:


Można? Można! 🙂

Jak mogliście usłyszeć, Kosiarski błyskawicznie, negatywnie zaopiniował oba wnioski. Stwierdził, że Pasternik i tak zrobi z własnych środków. Może nie będzie taki wypasiony ale niech mu tych pieniędzy nie zabierają. Pliz, pliz!
Zaledwie kilka godzin po sesji okazało się, że było to kolejne kłamstwo. W dzienniku wschodnim (w którym również nie przeczytacie, że Wiklinowa i Gwarków mogły być remontowane) pojawił się tzw. artykuł sponsorowany o tym jak władza w Łęcznej jest dobra dla ludu.
Czytamy w nim:
„Nowym pomysłem jest budowa kładki pieszo-rowerowej nad ul. Lubelską. Połączy ona Stare Miasto z os. Samsonowicza. – W pewnym sensie ta inwestycja jest uzależniona od „schetynówki” na Pasterniku. Na razie ten ostatni projekt jest na liście rezerwowej. Dlatego środki z budowy tej ulicy mogą być przesunięte na realizację kładki” – powiedział Kuczyński (ten od żony w mopsie i likwidacji szkół).
No to poremontowali Pastermnik co? 🙂 Niestety radni wąsatej koalicji dali się nabrać i głosowanie wyglądało następująco:

Remont Wiklinowej (7 głosów ZA, 12 przeciw, 2 wstrzymujące się)
ZA:
Mariusz Fijałkowski
Grzegorz Lendzion
Zbigniew Łagodziński
Jakub Jasielski
Sebastian Pawlak
Jadwiga Jaskułecka
Jan Skibiński

Przeciw:
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Grażyna Bednarska
Wiesław Drabik
Jarosław Łuczyński
Elżbieta Korszla – mieszka na os. Bobrowniki
Anna Filipiak
Łukasz Sawicki
Małgorzata Makara – mieszka na os. Bobrowniki
Piotr Nowak
Teodozja Syta
Danuta Szychta-Zagwozdzka

Agnieszka Mutwicka i Adam Susz wstrzymali się od głosu

Remont Gwarków (8 głosów ZA, 12 przeciw, 1 wstrzymujący się)
ZA:
Mariusz Fijałkowski
Grzegorz Lendzion
Zbigniew Łagodziński
Jakub Jasielski
Adam Susz
Sebastian Pawlak
Jadwiga Jaskułecka
Jan Skibiński

Przeciw:
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Grażyna Bednarska
Wiesław Drabik
Jarosław Łuczyński
Elżbieta Korszla
Anna Filipiak
Łukasz Sawicki – mieszka na os. Samsonowicza
Małgorzata Makara
Piotr Nowak
Teodozja Syta
Danuta Szychta-Zagwozdzka – mieszka na os. Samsonowicza

Wstrzymała się radna Agnieszka Mutwicka

Warto pamiętać wyniki głosowań, które pokazują jak na dłoni, że lojalność wobec wodza ważniejsza jest od zdrowego rozsądku i mieszkańców którzy na tych ludzi oddali głosy. Pamiętajcie aby w wyborach oddawać głosy na ludzi niezależnych. Głosy oddane w 2014 roku na kandydatów zależnych od Kosiarskiego, były jak widać głosami straconymi. Ci ludzie przyklepią wszystko, co zostanie im podane. Dorośli ludzie… mierni, bierni ale wierni.

PS. Pamiętacie przez ile lat składano i ile wniosków złożono o remont ulicy Polnej? Ja także sobie nie przypominam 🙂
PS2. Asystent od inwestycji Krzysiak znalazł już pracę… w ratuszu. Ale o tym za kilka dni 🙂

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Ulice Wiklinowa i Gwarków nie będą remontowane! Kto głosował przeciwko? [Audio] [Imienne wyniki głosowań]

 1. Bur-mistrzu ty jesteś związany dziwnym układem ze starą Łęczną. Żal mi cię gościu. Kiedy do ciebie dotrze, że na ul. gwarków mieszka kupa ludzi płacących podatki, chyba nawet więcej niż w całej starej Łęcznej. Nie masz kasy – a co z Twoim(?) akweduktem do Ciechanek? Uświadom sobie wreszcie, że środek ciężkości zasiedlenia Łęcznej leży w okolicach skrzyżowania ze światłami.

  1. Przecież jego córka się buduje, a może już wybudowała na starym mieście to co uważasz, że będzie miała starą infrastrukturę?

 2. Spokojnie doja co sie da to Pgkim ustawki koledzy asystenci czas leci ludzie widza i czytaja wybory na jesieni wiec

 3. Zabawne ze pan sawicki pochodzi z okolic gwarkowa i zna tą ulice doskonale bo tam się wychował… no cóż. Wybrano go tam na radnego po koleżeńsku a teraz …

 4. No zaraz, zaraz, jaki asystent??? to jednak ta ustawa o ograniczaniu gabinetów nie weszła w życie?

  1. weszła – pan asystent stracił posadę i za chwilę ją odzyskał 🙂 taki Teodorowy trick

   1. czym się zajmuje teraz? był konkurs? a co z ujawnieniem nabywców działek od miasta? bo chyba przegapiłam

    1. napisze o tym za kilka dni. Nieruchomości są w trakcie. SKO drugi raz zwróciło sprawę do ratusza. Odpowiedzą niebawem.

 5. Psy Kosiarskiego i nic wiecej. Mam nadzieje, ze niedlugo sie to skonczy a Kosiarski podkuli ogon i spier… stad, razem ze swoja wataha.

 6. Bym coś dodał od siebie ;), ale może po wizycie księdza będę bardziej śmielszy.
  Dziś tylko powiem, przecież te inwestycje miały być dla mieszkańców tych ulic, co wy radni Wspólnej Sprawy w tej radzie robicie?

 7. Ohoho Sawicki się znowu popisał. Kogo ty człowieku reprezentujesz? Kosiarskiego czy wyborców? Pomysł czasem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.