Urząd będzie odznaczał! Zamówił medale… za ponad 13 500 PLN

Wygląda na to, że jeszcze przed feriami zawita do nas prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. O lodowisku zapomnijcie. Kosiarski „nie przewidział ostrej zimy w tym roku”. Wylane przez strażaków może kosztować nawet… ponad 1000 PLN. Tymczasem łęczyński urząd wydaje 13 530 PLN na 250 medali okolicznościowych z okazji jubileuszu 550-lecia nadania Łęcznej praw miejskich. Nie wierzycie?

Poniżej zrzut z ewidencji gminnych wydatków. Przy okazji możecie zobaczyć, że oprócz medali, całkiem niedawno zapłaciliście ponad 4400 PLN za „darmowe kalendarze”.

Komu je przyznają? Być może dowiemy się tego już niedługo. Przed tygodniem poprosiłem urząd o udostępnienie skanów protokołów z obrad kapituły tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Łęczna”, które odbyły się i odbędą w okresie od 1 grudnia 2016 r. do 14 stycznia 2017 r oraz o udostępnienie kopii wniosków wraz z ich uzasadnieniem o nadanie tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Łęczna”, które w w/w okresie wpłynęły do kapituły.

Jak już pewnie wiecie, nasycenie „kapituły” członkami „wspólnej sprawy” Kosiarskiego jest tak duże, że mogę przypuszczać, że odznaczą się nawzajem 🙂
Swoją drogą, czy mamy w Łęcznej 250 urzędników?
Dla obniżenia kosztów, dla części z nich, „miernych biernych ale wiernych” gotów jestem własnoręcznie wystrugać medale z ziemniaków. Na więcej nie zasłużyli.

PS. Głośno zastanawiam się czy ktokolwiek w urzędzie, zanim wykonał zamówienie, rozpytał miejscowe firmy i te wielkie, i mniejsze często wygrywające przetargi, czy nie chciałyby partycypować w kosztach takiego zakupu?

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Urząd będzie odznaczał! Zamówił medale… za ponad 13 500 PLN

 1. A może zróbmy ranking komu tfu kapituła przyzna te medale.
  Ja ostawiam:
  1. Kosiarski
  2. prestiżowa przewodnicząca
  3. Góral
  4. Dyr. Centrum Kulturalnego
  5. ….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.