Urząd miejski odpowie na kilka pytań…

Tym razem to nie Bartol i nie radni odpytają burmistrza. Zrobi to wspierany przez organizację Watchdog, Gdańszczanin, prowadzący bloga o dostępie do informacji publicznej. Poprzez swoje działania, chciałby uświadamiać obywateli naszego kraju o tym, że mają prawo do informacji publicznej. O tym, że każda złotówka wydana przez jakikolwiek urząd, jest jawna i mieszkańcy powinni o niej wiedzieć.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy otrzymać informacje na temat: zarobków (pensji i premii) urzędników, kosztów podróży służbowych, rejestru umów oraz kosztów związanych z użytkowaniem służbowych telefonów i kart płatniczych w Łęczyńskim urzędzie miejskim. Szczegółowa treść wniosków jest dostępna na tej stronie(LINK).

Mam nadzieję, że tym razem „nasz” włodarz w odpowiedziach powstrzyma się od uszczypliwości i osobistych wycieczek, zawierając w nich jedynie to, o co prosi wnioskodawca.

W przypadku braku lub odmowy odpowiedzi na wnioski, bloger nie wyklucza wystąpienia na drogę prawną.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

25 komentarzy do artykułu "Urząd miejski odpowie na kilka pytań…"

 1. KWK pisze:

  ile jeszcze dni do końca terminu odpowiedzi?

 2. nani pisze:

  Jak możecie nie wyczuwać ironii w postach Bernardo?????
  Przecież to gruba szydera !!!

 3. Miszkanka Serocka pisze:

  Warto takie wnioski skierować do Burmistrza Serocka 😉

 4. szkot pisze:

  Ten bernardo to jakis troll. Na bank, siedzi gimbus i robi sobie jaja. Przeciez to niemozliwe aby byc takim idiota!

  • Adrian pisze:

   mnie nic nie zdziwi juz… naprawde.. podejrzewam iz jest to czlowiek burmistrza lub nawet pracownik UM- kazdy wie kogo mam na mysli;)

   • szkot pisze:

    z jakosci wpisow sadze raczej, ze jego nastoletni syn/ corka.

    • Adrian pisze:

     zauważ że ja odpisuje mu na temat, popieram swoje tezy przepisami prawa a człowiek ukrywający się pod nickiem ciągle to samo powtarza bez podparcia tego jakimikolwiek przepisami. To zasadnicza roznica miedzy nami. Stanie i tak na moim

 5. Adrian pisze:

  zabawne ze ktos sie chowa za loginem piszac takie bzdety. Dla Ciebie radze lekture strony http://orzeczenia.nsa.gov.pl gdzie bardzo duzo jest wyrokow w sprawie u.d.i.p. Urzad ma 14 dni, termin sie konczy za 11 dni i urzad musi odpowiedziec. W finale i tak uzyskam interesujace mnie dane.

 6. Bernardo pisze:

  Przecież to nawet nie jest mieszkaniec naszego miasta. Takiemu komuś Pan Burmistrz nie musi odpowiadać. Poza tym Pan Burmistrz ma swoje sprawy i nie będzie przecież odpisywał na listy każdego kto do niego napisze. To jest człowiek na stanowisku i takim ludziom jak on wypada rozmawiać tylko z osobami na jego poziomie. Dlatego Pan Burmistrz nie rozmawia z każdym. Musicie zrozumieć, ze to jest najważniejsza osoba w naszym mieście.

  • Adrian pisze:

   jesli nie udzieli mi odpowiedzi to spotkamy sie w WSA. Nie rozumiesz iz u.d.i.p jasno określa że Burmistrz MUSI udzielić odpowiedzi? Jeśli tego nie robi naraża się na tzw bezczynność i grzywnę/karę o której mówi art 23 u.d.i.p. Czytanie nie boli.

   • Bernardo pisze:

    Pan Burmistrz nic nie musi. To on decyduje co zrobić a co nie bo jest na najważniejszym stanowisku w naszym mieście. I na pewno nie można zarzucić mu bezczynności. Jeśli chodzi o sąd to raczej może się to skończyć zgłoszeniem na policję tego, że spamujesz urzędową skrzynkę.

    • Adrian pisze:

     ależ proszę zgłaszać. Spamować? Oho, chyba ktoś nie wie co to znaczy spam o wykladni prawnej nie wspominajac. Zobaczymy co odpisza.. ja spotkac sie w sadzie moge w sprawie dipu… ze beda placili podatnicy za bledy urzednika to inna sprawa

     • Bernardo pisze:

      Już nie z takimi problemami radził sobie Pan Burmistrz. Wspólnie z Panem Grzegorzem na pewno opracują odpowiednie stanowisko urzędu. I wtedy po raz kolejny Pan Burmistrz pokaże jak inteligentnym i doświadczonym jest człowiekiem.

 7. Teoś z ułamanym uchem pisze:

  ciekawi mnie czy będzie odpowiedź czy jednak bezprawne nie……

 8. MM pisze:

  Oj,”naiwni ,naiwni jak dziecko we mgle ” Pracownicy Urzędu muszą wyrazić zgodę na ujawnienie swoich zarobków – oni nie są zobligowani prawnie do ich ujawniania. Co innego wójt,burmistrz ,starosta, oraz osoby uprawnione do wydawania decyzji w ich imieniu. I jak zawsze sprawa się rypnie. Są jeszcze oświadczenia majątkowe – kolejny „pic na wodę” Kto ,kiedykolwiek sprawdzał rzetelność oświadczeń majątkowych naszych „ukochanych przedstawicieli demokracji”? ?
  Do „rolnika” : jeżeli grochówka z kuchni polowej Ci smakuje – marsz do woja .Żarłam tą grochówę (swego czasu)i zaręczam Ci daleko od domu nie jest smaczna.

  • Bartol pisze:

   Jesteś w dużym błędzie, popatrz jeszcze raz na konstrukcje wniosku i przemyśl to co napisałeś. Nikt nie musi wyrażać zgody. Komuna się już dawno skończyła. 😉

  • Adrian pisze:

   MM z całym szacunkiem- ich zgoda nie jest tutaj potrzebna bo zauwaz ze wyraznie zaznaczylem ze chce wykaz zarobkow bez imien i nazwisk, takze MUSZĄ mi podać te dane. Jeśli nie sprawa skończy się w sądzie i udostępnią.

 9. Tom pisze:

  Bardzo dobrze. Muszą czuć oddech na plecach.

 10. eliia pisze:

  Niestety duza liczba mieszkancow nie jest swiadoma tego, ze dzialania organow gminy sa jawne..

  • Adrian pisze:

   i to sprobuje tym dzialaniem zmienic. Burmistrz, majac na wzgledzie ze jednak pewna ilosc mieszkancow czyta te strone bedzie miec swiadomosc, ze kazda nieodpowiednia teza w odpowiedzi bedzie przedmiotem analizy a byc moze i postepowania w WSA.

 11. Adrian pisze:

  Zapewne ktos nazwie mnie „terrorysta” bo przeciez „dezorganizuje” prace urzedu wnioskami…zobaczymy co um odpisze i jak.

 12. moniq pisze:

  czekamy z niecierpliwością ;D

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes