Urzędowe „media” kłamią. Nie będzie remontu basenu!

„Łęczyński basen będzie remontowany” mozna przeczytać w artykułach pod którymi boi się podpisać ich prawdziwy autor Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie). Na czym polega ten „remont”? Według Leszka Włodarskiego, zastępcy burmistrza, „gmina myśli o zmodernizowaniu basenu w środku.” No tak, gmina myśli. Żadnych konkretów, wyliczeń. O remoncie Wiklinowej też gmina myśli… od kilkunastu lat.

Jak możecie przypuszczać, nie ma żadnych obowiązujących dokumentów czy uchwał, które mówią o wspomnianym remoncie. To pobożne życzenia nieudolnej władzy, która po wpadce z ulicą Polną i zniszczeniu łęczyńskiej oświaty, chciałaby się jakoś wybielić w oczach mieszkańców. Jak to leciało? „Ciemny lud wszystko kupi” Nie sądzę! Znowu w życiu wam nie wyszło!

W takim razie, jesli nie remont, to co? Otóż gmina otrzymała dofinansowanie na termoizolację budynku szkoły. TYLKO TERMOIZOLACJĘ. To wszystko na co będą przeznaczone pieniądze. Banialuki o remoncie basenu to tania bajka w wykonaniu człowieka, który sam już nie wie jak przykryć informację, że podnosił rękę za likwidacją łęczyńskich szkół, wcześniej serwis, którego jest autorem pobierał od nich pieniądze za reklamę, a także przyjął powiatowe pieniądze (ok. 6000 PLN) za nic.
Nie myślicie chyba, że po wykonaniu termoizolacji budynku, gmina ją zniszczy chcąc rozbudować obiekt (żeby dodać nowy brodzik lub zjeżdżalnię)? A może zrobią to w tym samym czasie, kolejny rok odkładając remont ul. Gwarków lub Wiklinowej? Prędzej uwierzę, że likwidacja szkół uratuje powiat 🙂

Wracając jednak do „myślenia” o którym czytaliście na początku wpisu, to myślę, że w przyszłej kadencji nie zobaczymy na stołkach ani Włodarskiego, ani Kosiarskiego. Pozostaje więc oszacowanie z jakim długiem pozostawią gminę.

PS. Pod jakim pseudonimem Kuczyński napisze w pojezierzu o „remoncie basenu”? BB, GK czy pod jakimś innym?

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Urzędowe „media” kłamią. Nie będzie remontu basenu!

 1. Zobaczcie na Dzienniku Wschodnim się pojawiło. Poczekali jak temat troche przycichnie. Znowu mieszkańcom wodę z mózgu chcą zrobić tylko kto się daje nabrać na te gówniane teksty z urzędu?

 2. Sztandar Ludu podaje budżet remontu na poziomie 4- 4,5 mln PLN. Biorąc pod uwagę bierzących stan rynku budowlanego (ceny). To jest bardzo mało. Może wystarczy na najtańsze naprawy. Wartość takiego nowego kompleksu szkolnego na dzień dzisiejszy to ok 40 mln PLN. Więc widać że taka kwota nie wystarczy na rewitalizację. Ciekawe jak policzony i na jakich cenach ( kiedy) jest kosztorys inwestorski. Po otwarciu ofert może się okazać, że remontu nie będzie. Chyba że ogłoszą przetargi na zakresy i jak zwykle zrobią co zrobią i w jakości odpowiadającej przeznaczonym środkom.
  Współczuję.

 3. Czy będzie dla o dzisiejszej Barbórce wZ Zsg??
  Bartoli proszę, nawet filmik jest na tubie Łęcznej.

 4. już takiego lania wody się … spodziewać należało, „jeżeli teren wokół basenu pozwoli…” nie lej wody, to po to wydaliście parę baniek na nowe boiska żeby teren ci pozwolił ?, albo wy w tym urzędzie nie umiecie nic planować albo lejecie wodę w nadziei że my wszystko łykamy, zmieńcie dostawcę …. a wodolejcę czas już do kanalizacji

 5. Poruszyłem ten temat na dzisiejszej Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej. Zapytani o rozbudowę basenu wiceburmistrz Włodarski, skarbnik miasta oraz radny Krzysztof Matczuk zgodnie stwierdzili, że nie ma mowy o żadnej rozbudowie basenu! Termoizolacja oznaczać ma m.in. ocieplenie oraz takie przystosowanie budynku i jego niektórych instalacji, aby ograniczyć zużycie ciepła i energii. Generalnie o żadnej rozbudowie basenu o nowe urządzenia, brodziki, zjeżdżalnię, jacuzzi itd. nie ma mowy. Jeśli więc chodzi o jakiś gruntowny remont basenu, o którym pisze Kuczyński jest to zwyczajne kłamstwo. Zastępca burmistrza potwierdził to dzisiaj jasno i publicznie. Radny Matczuk ujął to chyba najlepiej i dlatego postaram się zacytować jego słowa: Basen nie będzie ani większy, ani szerszy, ani żadnej zjeżdżalni miał nie będzie, bo na rozbudowę nie ma miejsca.

 6. Podpisał się GK, pojezierze już jest. Czy on ma mieszkańców za idiotów? Dobra demaskacja Bartolu.

  1. To teraz pora żeby wysłał ten artykuł do dziennika wschodniego. Ciekawe kiedy dziennik o tym napisze, bo przecież musi 🙂

 7. Zobaczcie, że jak był na leczna24 artykuł o likwidacji szkół to Kuczyński nie wrzucił go na facebooka, żeby nie było negatywnych opinii, a teraz jak pier%oli o remoncie basenu to wrzucił. Ciekawe kto się złapie na to kłamstwo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.